Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit gondoltok a fojtó nyakörvről?

Mit gondoltok a fojtó nyakörvről?

Figyelt kérdés
2010. febr. 23. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Valahol jónak gondoltam. De aztán láttam a Póráz két végén-ben, hogyan győrte meg a gazdikat a kiiktatásáról a kutya-gazda nevelés segítő hölgy, és belegondolva nagyon is igaza van! Mondjuk az folytó+szöges nyakörv volt, ha jól emlékszem.
2010. febr. 23. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
35%
Azt gondolom hogy az emberke manapság mindenen hisztériáznak és túlérékenyek. Semmi baja nem lesz egy makacs kutyának ha megránják a fojtónyakörvet, csak tudni kell használni! Nem lehet mindenre minden kutyát csupán kedvességgel tanítani! Nekem is van, de én csak azért használom, mert nem koptatja ki a kutyák szőrét, gyorsan fel lehet rakni és sokkal jobban áll. De amikor tanítottam őket akkor bőrnyakörvet használtam.
2010. febr. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
30%
Állatkínzás.Erőszakkal nem lehet nevelni, csak megfélemlíteni.Ne azért fogadjon szót a kutyám, mert nem kap levegőt.
2010. febr. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
59%
sztem meg hasznos, mertha pl huz séta közben akkor sztem azzal lehet a legjobban tanitani,meg aztán mutatos is!!én is szeretnék venni a németjuhászomnak,sztem van értelme!
2010. febr. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
69%
Egyes keményebb, makacs, domináns kutyáknál nem árt. Nem minden kutyát lehet kedvességgel nevelni. persze nem azt kell ezalatt érteni, hogy meg kell fojtani vele, vagy agyon kell verni.
2010. febr. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
75%

Hát egy részben ellenzem egy részben hasznos ennek a dolognak is két oldala van.

Pl.Egy roti mondjuk nagy korában kerül hozzád elviszed sétálni elég kevés a valószinúsége (nem lehetetlen),hogy a kedvességel megfogod tanitani,hogy ne huzzon.Visszarántod a kutyát az meg hazaáig húz.



De PL egy kistestű kutyánál westie vagy hasonló már fölöslegesnek tartom.


De ezt is minden gazda maga dönti el és nem értem miért kelllepontozni valaki válaszát,mert más a véleménye.

2010. febr. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Az előttem szolóval értek egyett. A kutya fajtájából és mnetalitásából kell eldönteni, hogy szükséges-e! Én németjuhászt nevelek és használom is a fojtót. De!! Pl a fekvés, helybenmaradás, lábhoz stb. jutalomfalattal kezdem és ha az étvégya nem kellően motiválja akkor jön a nyakörv! Nincs mese én vagyok a gazdi és az kell hogy legyen amit én akarok. Majd rájön, hogy a könyebb út a gyorsabb is. (addig pedig makacskodhat).
2010. febr. 24. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
54%

Énis fojtós nyakörvvel tanítom a németjuhászomat , elég agresszív és muszály valahogy fegyelmeznem , de emellett jutalomfalatot is adok neki ha jólcsinálja a parancsomat.


20:57-nek : a fojtós nyakörvel való kiképzés nem állatkínzás kutyasulikban is használják. Ha nem hiszed olvass utánna.

2010. febr. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
67%
Kistestű kutyáknál HÜLYESÉG! A nagy és domináns fajtáknál nagyon is hasznos. Űllatkínzásnak nem nevezném mert annyira nem fáj a kzyának, hogy beleghaljon, Dalmata kutyánknál még mi is használtuk.
2010. febr. 24. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
67%
Nekem van egy nagyobb testű, igen makacs kutyám. Sétálás közben nagyon kellemetlen ahogy húz!Először csak sima folytó nyakörvvel próbálkotunk. Az első pár alkalommal még nagyon odafigyelt ha húzott és nagyon kellemetlen volt neki ahogy megszorította neki a nyakát a nyakörv. Lassan több mint másfél éve használom ezt a nyakörvet és egyre inkább belátom, hogy szükségem van a szöges nyakörvre. Egyszerűen már nem érdekli az, hogy szorítja a nyakát a nyakörv, inkább fulladozik annyira húz. Hiába szólok neki vagy figyelmeztetem vagy rácsapok a hátsójára egy újsággal, két lépést megy tovább majd folytatja a rángatást! Úgy gondolom, hogyha már nincs más megoldás, akkor célszerűvé válhat a folytó/szöges nyakörv.
2010. febr. 24. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!