Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehetek tenyeszto?

Hogyan lehetek tenyeszto?

Figyelt kérdés

2 Eve mmikor megkaptam az elso kutyamat Zeuszt egy pitbullt azota "szerelmes" vagyok a fajtaba...nagyonsokat olvastam kutakodtam afajtarol ..videokat filmeket neztem roluk es nagyonsok baaratomnak van pitbull ja es staffija... figyeltem a viselkedesuket az emberrel aa z idegen kutyakkal es az ugymond kutya barataival mikor egyy helyen vannak es jatszanak ....nekem errol a fajtarol meegvan az en sajat velemenyem a viselkedeset es a stanndertet illetoen..

de viszont azt nemtudom tenyeszto hogylehetek majd erre lennek kivancsi :)


2015. máj. 12. 14:58
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha "saját véleményed "van a fajtáról, és nem egyezik a fajta elvárásaival, akkor nem leszel tenyésztő. Pitet amúgy sem olyan egyszerű tenyészteni az országban. Gondolok itt a hivatalos, törzskönyves tenyésztésre.
2015. máj. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

ahogy a #2 írta, csak a standarden belül lehetnek saját elképzeléseid.

Az elmélet: a fajta teljes ismerete, egészségügyi gondjaik, betegségeik, örökletes hibáik, genetikájuk, öröklésmenetük ismerete

Kell egy tenyészcél, mert csak a létszámot gyarapítani szaporítás, meg kell tudnod határozni, hogy igazából mit is akarsz elérni, mivel akarod jobbá tenni, nemesíteni a fajtát.

Kell majd egy törzskönyves kutya, akit tenyésztőtől veszel, őt ugye megfelelően ellátni, a tenyészcélodtól (küllem, munka, sport) függően az erre kitalált rendezvényekre, szemlékre, minősítőkre vinni. Ha megfelelő mennyiségű és minőségű minősítéseket kapott, az örökletes és nemi úton terjedő betegségekre kell szűrni a kutyát. Kiváltod a kennelnevedet. Kiválasztod a megfelelő párosítást a kutyához, nem hasraütéses alapon, hanem komolyan figyelembevéve a céljaidat, genetikát, és a másik kutya minden képességét. A vemhes kutyát szakszerűen ellátni. a kölyköket nevelni minimum 8 (de ha lelkiismeretes vagy 12) hetes koráig, és ekkor chipelve, törzskönyvvel, oltva,(egészségügyi garanciával) féregtelenítve eladni.

úgy tömören ennyi.

de a pitbullt sok helyen nem ismerik el önálló fajtaként, így ennek a tenyésztése nehézkesebb, már eleve egy valódi pitbull beszerzése is.

2015. máj. 12. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Mindig mindenkinek meglehet a sajat velemenye mindenrol.... nemertek eggyet vele hogy nemszabad ugymond jatekkal "vaditani" mert ez a fajta szeret ugy jatszani.... azzal sem ertek eggyet hogy egy veszellyes verszomjas gyilkologep.... igen az ha rossz ember kezeben van.... a standertrol meg csak annyit hogy megnezel aksr csak itt neten ketto kulonbozo oldalt mindegyiken mast irnak meg standert re is pl egyikbe irjak hogy 30 35 kg masikban hogy 16 20 nnameg hogy lehet e vagy nemm a nyakaann lebernyeg...mind a ketton mast mondannak... de azt sajnos nnem irjak oda hogy van "gamer tipus" tipikus amerikai pitbull vagy eppen xxl pitbull de en meg korulbellul 3 4 kategoriaban emlitenem oket.... nagyonsokat lattam es mindeggyik kulonbozik.... valamiben... a standertol mindeggyik elter valamiben... sott az eredeti pitbullt amit meg a 16. Szazadban tenyesztettek mar szinte nincs is az angol buldok felepitese is valtozott es amelyik terrierrel kereszteztek azmar kihalt...szoval ezert nem ertek eggyet 1 vagy 2 ,3 standertel ha pitbullrolvanszo...
2015. máj. 12. 15:22
 5/5 anonim ***** válasza:
82%

Legegyszerűbb lenne felvenni a kapcsolatot pitbull tenyésztőkkel,bár lehet csak külföldön vannak. Velük beszélgetni,ellátogatni a tenyészetbe,megnézni a kutyáit stb stb.


De azért nem két fillér beszerezni külföldről egy jó tenyész szukát,majd hozzá való kant megtalálni,lehet csak pl Németországba el kell vinned a szukádat,hogy befedeztesd.


Ismerek egy jó tenyésztőt/nem pit/ ő Európán belül több országba vitte a szukáját fedeztetni. Akkor a kutya kivitele,szűrései,fedezési díj,nem két fillér volt elhiheted. Ha vki tisztességesen csinálja akkor se nagyon jön ki nullára vagy csak jó esetben.

2015. máj. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!