Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki szintén...

Van itt olyan, aki szintén maradékkal IS etet?

Figyelt kérdés
Miért olyan rossz, ha néha kap azt is a kutya? Csakmert itt egyszerre ráförmednek arra, aki maradékot is a kutyusnak. Létezik olyan ember, aki soha semmilyen formában nem adott még maradékot?
2015. máj. 12. 15:36
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
94%
Ehhez az utolsóhoz még annyit írok, hogy ne érezd magad rosszul amiatt, mert "kárba vész" a csont, mivel a kutya a főtt/sült csontot szinte egyáltalán nem tudja hasznosítani, és végül is mindegy, hogy kutyakakizacsiban vagy szemetes zacskóban kerül a szemétbe.
2015. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%
Olvastam a linkelt kerdest. Itt szerintem nem az volt a baj, hogy neha megkapja a maradekot, hanem, hogy a napi taplaleka szerves reszekent akarjak betervezni. Kb mintha azt irna, hogy a gyereket csokitortaval, hussal, zoldsegekkel, es rizzsel szeretne etetni napi szinten. Szoval ez mar nem oke. Mas kerdes, hogy tenyleg olvastam mar az oldalon olyan valaszokat, amik tomeny meregnek allitottak be a maradekot, de itt szerintem nem errol van szo. Amugy szerintem nagyon pazarloan fozhetnek, ha minden nap jutna maradek a nemet juhasz kevereknek.
2015. máj. 12. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
90%

Ez nem egy gyermeknevelési szekció, szóval mondom, a te dolgod, engem nem érdekel és nem is ítéllek el.


Az nagyon furcsa, hogy az orvosod rábólintott... állatorvos ismerősöm többször műtött már főtt csonttól bedugult kutyát, és van olyan kutya ismerősöm, amelyiknek aranyere lett a székrekedés miatt, ami elég fájdalmas.


A szalmonella meg nem veszélyes a kutyákra.


Ezek tények, lehet róluk vitatkozni, de előbb tájékozódj ezekről a dolgokról, mert a tájékozatlanságból adódó vitának nincs semmi értelme.

2015. máj. 12. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
56%
A fott/sult csontokrol meg annyi a tapasztalatom, hogy van, amit nyugodtan megehet, pl lapocka, a problema a csoves baromficsontokkal van (a farhat nem tartozik ide, azt lehet adni). Mi a csirke combcsont poha veget is odaadjuk neki, meg van tanitva, hogy ha odatartjuk a csontot, akkor csak a veget harapja le (sot, ha azt mondom, hogy csak a hust, akkor csak azt ragja le), hihetetlenul aranyos ahogy koncentral, hogy nehogy "veletlenul" befalja az egeszet. :D Allatorvos mondta, hogy ezeket eheti es nyolc ev alatt meg nem volt problema.
2015. máj. 12. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
Bocsanat, azt meg hozzateszem, hogy nagy mennyisegben, minden nap adni tenyleg nem jo, mert szekrekedest okozhat, de egy keves nem art.
2015. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
67%

Kövezzetek meg, de nem értem. Tényleg választ kérek, nem lehúzást. Rengeteg ismerősöm van, falun, városon, ahol csak maradékkal etetik a kutyát és semmi bajuk nincs. Régen sem volt Brit, Royal és társaik, mégis 10-15 évet éltek a nagytestű kutyik is és nem volt bajuk.

Miért olyan fontos? Értem, hogy fűszer meg mérgező anyag, de nem túlzás egy kicsit? Főleg ha nem csak maradékkal etetik, hanem néha többet is kap?

Én pl. van, hogy főzök tésztát, teszek rá tejfölt és azt adom a kutyának. Nem kötözködésből írom, csak tényleg érdekel :)

2015. máj. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 A kérdező kommentje:

Szerintem pedig inkább a szalmonella veszélyesebb, minthogy havi 2x kap pl főzeléket :)


És nem kell félreértelmezni, én nem veszekedni szeretnék, csak tényleg nem értem.

És ha hiszed ha nem, a doki tényleg rábólintott.

A lehető legjobban akarom a kutyáimnak, hidd el ha látnám, hogy rossz nekik így, akkor nem érdekelne, hogy a kukában vagy a kutya gyomrában landol a kaja :D


És még valami amit nem értek. Valaki írta, hogy a főtt csontot nem tudja hasznosítani a kutya. Akkor a nyers csontot miért tudná? Nem értem a logikát :(

2015. máj. 12. 17:04
 18/34 anonim ***** válasza:
A friss nyers csirketol nem kap szalmonellat egy egeszseges kutya! A mienk is kap neha, meg egy eve kovetek egy nyers etetos forumot, tobb ezren vannak fent, de meg senki nem tapasztalt ilyet.
2015. máj. 12. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, anyósom keresztapja 84 éves koráig élt napi 3 doboz marha erős szar minőségű cigarettával, meg egy csomóan megöregednek erős dohányosként, akkor végülis a dohányzás sem lehet annyira káros :)

Az, hogy vannak kutyák, akik sokáig élnek vele, nem jelenti azt, hogy egészséges is. Azt sem tudjuk, hogy milyen életminősége volt azoknak a kutyáknak, mennyire voltak mozgékonyak még 10 éves korukban, tönkrementek-e az ízületeik, elhíztak-e, volt-e hiánybetegségük, satöbbi. Az élet önmagában kevés, életminőség is létezik a világon.

Egyébként meg miféle statisztika van a "régi" kutyákról? Mert mindenki mondja, hogy bezzeg régen, de vajon arról tudunk-e, hogy bezzeg régen hány kutyát vágtak agyon fiatalon, mert beteg volt, vagy viselkedési problémás, vagy akármi? Arról tudunk-e, hogy egy alom kölyökből csak a legerősebb 2-3 maradt életben, a többi nem? Azok aztán persze, hogy a jég hátán is megéltek, de manapság minden beteges kölyköt megmentünk, sőt, sajnos sokan szaporítják is őket, az ő egészségükre egyszerűen jobban kell figyelni. Nem is dolgoznak a kutyák, a legtöbbjük stresszes, mozgásszegény életet él, ami igénybe veszi a szervezetüket, minden káros hatás nagyobb hangsúllyal érvényesül ilyenkor. Meg úgy általában, mivel nem látunk bele a kutyák szervezetébe, nem tudhatjuk, hogy mivel segítjük elő egy esetleges később betegség kialakulását, ezért épeszű emberekként igyekszünk minimalizálni a kockázatot.

Szóval lehet bezzegrégenezni, de nincs sok értelme. Ma nem régen van. A fél élelmiszerpiac az egészséges táplálkozásra épül, mert kezdünk rájönni, hogy nekünk se lehet minden sz*rt összeenni, akkor miért pont a kutyáinkat kéne szívatnunk a finom, de nem egészséges dolgokkal?


(A tészta meg a tejföl amúgy pont nem különösebben gáz, szénhidrát meg tejtermék, nagyon tuti hízlalós kaja.)

2015. máj. 12. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
74%

A szalmonellát egyszerűen megemészti a kutya szervezete. Kiröhögi. Esetleg a nagyon legyengült egyedek elkaphatják, de egészséges életerős kutyáknál kizárt, hogy bajuk legyen tőle. Bizonyítja ezt az a rengeteg nyerssel etetős gazda és tenyésztő, akiknek nem lett szalmonellás egy kutyájuk sem :D


A főtt csonttal meg az a gáz, hogy egyrészt kemény, a nagyobb csontok károsíthatják a kutya fogát (ugye amikor már nem a csont kopik, akkor a kutya foga, mert valamelyiknek kell, ha egyszer rágja az állat, a velős csonttal ezért kell vigyázni, meg a többi kemény cuccal), másrészt meg a szárnyasok csöves csontjai szilánkosra törnek, károsíthatják a kutya eméstőrendszerét. Plusz nehezebben emészthető, mert a csont főzés-sütés hatására megkeményedik, nyersen sokkal puhább. Próbáld ki, nézz meg egy-két csontot, halszálkát, bármit, karcold meg főzés előtt, meg próbáld meg utána, egész más.

2015. máj. 12. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!