Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Jó tenyésztő ad-e kutyát...

Jó tenyésztő ad-e kutyát külfőldre kereskedőnek? Én nem tettem meg! De pro és kontra. Kiváncsi lennék mások véleményére! Bár ez nem változtat igazán azon, hogy nem tartom jó ötletnek ha semmit sem tudok kutyusaim sorsáról.

Figyelt kérdés
2010. febr. 24. 12:37
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Jah igen én is rengeteg helyen nézelődtem sőt a kis kan kutyusomra 1-évet vártam!:)
2010. febr. 24. 17:44
 12/16 Akiteki ***** válasza:
100%

Parasztvakítás az is, hogy az europuppy küld képet.

Feltesznek az oldalukra néhányat csalinak, bárgyú szöveggel, név nélkül.

Egy ismerősöm csak fuvarozni talált meg egy ilyen kereskedőt.

Megérkeztek a célállomásra a kutyák, ott kapásból le is tartóztatták őket, mert egy suzukiban 27 kölyökkutyát vittek 3-4-et egy macskaboxban. 10 már nem is élt, az ismerősöm kutyája meg ott halt meg az új gazdi kezében.


A dolog másik fele: volt már olyan a történelemben, hogy a gazdi meggondolta magát és még az elvitel előtt, vagy néhány nap-hét-hónap múlva visszaadta a kiskutyát.

Vajon ki fogja visszahozni a kereskedő által állítólag gazdához került kutyát?

Ha egy külföldi annyira kutyát akar venni, akkor simán bekapcsolja a számítógépét, beírja a gugliba a fajtát és keresgélni kezd. (Ugyanez magyarban is igaz, csak nem a gyakorikérdéseknél:))

Sosem hallasz többet a kutyádról, ha valaki elviszi.

Egy tenyésztő fejében ilyen meg sem fordul.

2010. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
ne adj el kereskedőnek. Vannak külföldi oldalak is, ahol tudod hirdetni a kiskutyákat, és ott a gazdi jelöltek fognak téged keresni.
2010. febr. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Azért ez nem teljesen így van. Külföldön is sokan akarnak fajtatiszta kutyát, és egy kutya 1200 euró fölött van, pl. konkrétan egy bolognese. Amikor megtudták, hogy a kutyámat átszámítva 600 euróért vettem, csak néztek, hogy hogyhogy ilyen olcsó Magyarországon a kutya? És megéri nekik, mert azért egy átlagos családnál külföldön tök jól él a kutya, de a gazdik nem annyira szakirodalom-mániások, mint itthon, és nem nézik annyira a kutya hátterét. Az megint teljesen más kérdés, hogy a magyar fuvaros milyen körülményeket teremt a kutyáknak, és hogy a nagy haszon érdekében hány kutyát és hogy szállít (teljesen elítélendő). De a kutyavásárlás nem úgy zajlik külföldön, ahogy néhányan itthon elképzelik, egyáltalán nem annyira körültekintően vásárolnak kölyköket, mint gondoljátok. (A kolléganőmnek most sikerült összehoznia egy breton-spániel-labrador mix almot, és azokat a kutyákat árulja most 400 euróért...)
2010. febr. 25. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Na ez az ha csak 1%esélye is van,hogy bajuk eshet már kizárt nálam a dolog!!!Márpedig ahogy itt is olvasom jóval több is mint az az 1%-ék!Ezért nem mentem bele!Ezek élőlények nem pedig csak pénz!De sokaknak csak azt jelentik,mint kettővel elöttem is irták,hát ez szörnyű!
2010. febr. 26. 19:49
 16/16 A kérdező kommentje:
bocs 3-mal elöttem!
2010. febr. 26. 19:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!