Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrált és nyüszített?

Miért ugrált és nyüszített?

Figyelt kérdés
Egy éves német juhászunk van. Elhozták a pici (egy hónapos) unokánkat a gyerekek, és a pici nagyon sírt. A kutya felugrált az ajtóra, és be akart jönni. Mikor sétáltunk, és sírt a kicsi, a kutya majd eltépte a pórázt, annyira ment volna a babához, közben nyüszített. Szerintetek miért? A vélemények megoszlanak. Szerintetek miért csinálta? Járt-e már így más is?

2015. máj. 15. 18:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Azért csinálta mert vigyázni akart a babára.
2015. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A gyereksírás hasonlít egy kicsit a kiskutya nyüszítéséhez. A kutyád nincs hozzászokva a gyereksíráshoz. Meg kell neki tanítani, hogy semmi köze hozzá, legyen közömbös iránta.
2015. máj. 15. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem mutattátok neki be a babát? Meg kellett volna szagoltatni vele, mint új családtagot. A kutya kíváncsi volt, de rettenetesen :). új falkatag érkezett, őt pedig kizárták! Hát persze, hogy nyüszített!


Gondolj bele, hogy téged zártak volna be egy mik szobába, amíg a ki9csi ott van. Te is frusztrált lettél volna. Ehhez tudom hasonlítani, hogy m i vezérelte a kutyát.


Az olyan sötét gondolatok, amik bennetek felmerültek (szerintem erről van szó), teljességgel alaptalanok!



Viszont: ha nem mutatjátok be a kutyának a kicsit, és nem tisztázzátok a szabályokat, hopgy ő is ember, és ő is felette áll a rangsorban, akkor később problémák lehetnek. le kellett volna ültetni a kutyát, és megmutatni neki a gyermeket.

2015. máj. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Rendben, de hogy tanítsam meg? A gyerekek nem túl gyakran tudnak jönni.
2015. máj. 15. 19:02
 5/12 anonim ***** válasza:
*másik szobába
2015. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
3. , én ezt szerettem volna, de a kiképző meg azt mondta, a gyerek legyen tabu, közelébe se engedjem a kutyát. A nagyobbik unokám egy hónapig nálunk volt, mikor elhoztuk 10 hetesen a kiskutyát, így őt teljesen elfogadja, és nagyon szereti. De most kicsit tanácstalan vagyok a kiképző tanácsa miatt.
2015. máj. 15. 19:05
 7/12 anonim ***** válasza:
??? Hát milyen kiképző volt ez?
2015. máj. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én a keresztfiam születésétől nagy hangsúlyt fektettem arra, hogy a 3 éves mudim kifogástalanul viselkedjen vele.



Találkozás nélkül ez nehezen menne

2015. máj. 15. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Az a lényeg, hogy ismerje meg. És várjátok meg, míg megnyugszik a kutya, ha pórázra veszed, és utána mutasd meg neki. Ha csóvál, kedves a kutya, nagy dicséret neki.


És azt megtanítasni, hogy ha kell, hagyja ott a gyereket. PL majd ha a gyerek bántani akarja a kutyát ( a gyerekek már csak ilyenek, farokhúzás, fülhúzás stb)

2015. máj. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Gabica, látatlanban ne írogass ilyeneket, hogy mutassák meg megszaglászásra a gyereket a kutyának. Lehet, hogy a kiképző úgy gondolja, nincs eléggé kézben tartva az a kutya, vagy van vele valamilyen probléma, amit a kérdező nem írt.


Szerintem egyszerűen szokatlan volt neki a hang, kíváncsi volt és aggasztotta is a gyereksírás, ezért nyüszített.

2015. máj. 15. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!