Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Leonbergi valóban olyan...

Gyakorikérdező86 kérdése:

A Leonbergi valóban olyan kutyafajta, hogy szüksége van arra, hogy ha ő úgy akarja beengedjük magunkhoz a házba? Akár ott is aludjon? Azt hallottam, ha nem engedjük, nagyon boldogtalan lesz.

Figyelt kérdés

Még sosem volt kutyám, most vettünk egy családi házat és oda mindenképp szeretnék kutyust. De azt is szeretném, hogy ne csak egy díszkutya legyen, hanem azért a házat is őrizze. Ez sajnos úgy nem kivitelezhető ha velünk alszik a házban.

Előre is köszi a válaszokat!



2015. máj. 16. 10:00
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
A leonberginek egyáltalán nem nagy a mozgás igénye. Mondjuk inkább átlagos. Egyébként nem őrzővédő, tehát nem valami jó házőrzőnek. Jó ugathat meg nagy, stb, de nem jellemző, hogy elkapja a betolakodókat.
2015. máj. 16. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Ha a Leonbergi kizárva, mint házörző, akkor légyszi segítsetek, hogy milyen kutyát válasszak:


Házőrzőnek és jóbarátnak szeretném. Igazából a kaukázusi és a sárhegyi tetszett meg nagyon, de ahogy a fajták leírásába belemélyedtem, inkább őket gyakorlott gazdiknak ajánlják. Tudnátok nekem javasolni olyan kutyát, amelyik hasonlít külsőleg ezekre a fajtákra, de engedelmesebb és nem agresszív? És persze annak is nagyon örülnék, ha egy olyan kutyusra tudnék rátalálni, amelyiknek nincs kifejezett fajtabetegsége, mert nem szeretném korán elveszíteni.

Szóval összességében egy jó házőrzőre, engedelmes, könnyen tanítható (ha lehet, akkor kevésbé ugatós) társra lenne szükségem, és ha jönne hozzánk idegen, bízza a gazdára, hogy beengedjük-e.

2015. máj. 17. 21:46
 13/16 anonim ***** válasza:
Komondor abszolút ilyen.
2015. máj. 17. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Azért a komondor nem úgy néz ki, mint az említett kutyafajták. :(
2015. máj. 18. 09:26
 15/16 anonim ***** válasza:

Igen, mert sokkal jobban néz ki. :D

Döntsd el, hogy a borítót akarod megvenni, vagy a könyvet. Ez már a te dolgod.

2015. máj. 18. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Szerintem nem néz ki jobban. Kinek mi...

Nem csak a borító a fontos, épp ezért érdeklődök, meg olvasok ennyit.

2015. máj. 18. 10:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!