Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet visszakeresni a...

Hogyan lehet visszakeresni a tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztunk egy állítólag törzskönyves yorkshire terriet, oltási könyvét megkaptuk, de a törzskönyvet a kedves gazdik akik leadták még mindig keresik...

Kiváncsíságból megakartuk keresni a tenyésztőt akik az oltási könyvben szerepel de nem sikerült, ilyen nevű embert nem is találtunk se a tenyésztők közt, se a telefonkönyvben. De ami érdekes, hogy az előző tulajdonost, aki Dr, sem találtuk semmilyen nyílvántartásban(telefonköny, iwiw, google...), próbálkoztunk a füzetben szereplő címekkel is de eredménytelenül. Törzskönyvi szám is van, de azt nem tudom hogyan és hol lehet lellenőrizni, tud segíteni valaki?

Igazíból lehet hogy ez az egész butaság, a kutyus már 5 hónapja velünk van, és teljesen mindegy honnan számazik, csak kiváncsiak voltunk hogy tényleg egy drága törzskönyves kutyát adott-e le valaki...


2010. febr. 24. 18:53
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

Miért, ha nem drága , tk-es kutya, akkor te is leadod egy menhelyen..??

Ha nem fontos, akkor minek firtatod? Egyébként, ha vki idáig jut, hogy kitesz egy kutyát, annak tökmind1, hogy milyen a kutya... És nem is az a lényeg. Ez mindenhogy szomorú. :(

2010. febr. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Felhívod a MEOE törzskönyvezési osztályát.
2010. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha olvasható a tetoválási szám, a MEOE megmondja a tenyésztő nevét.
2010. febr. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Nem kell rögötn támadni, mondtam hogy ez az egész csak kíváncsíság, ha drága tk-s kutyát akarnák, mennék és vennék, de nekem mindig mentett kutyáim voltak, állatvédő vagyok, ezért sem értek ezkhez a tk-s dolgokhoz, és különösebben nem rajongom a yorkikért, de őt úgy megsajnáltuk, megszerettük, hihtetlen kis karaktere van...És pontosan mert a yorki egy ilyen divatos, betegesen keresett fajta, elszmorító hogy így is leadva végzi...

Köszönöm, akkor érdeklődöm a meoe-nél.

Ami még furcsa hogy nincs tetoválása, legalábis mi nem találtunk...


köszönöm a válaszokat

2010. febr. 24. 19:17
 5/17 anonim ***** válasza:

ha nincs tetoválási száma, se a fülében, se a haskorcában, és a chipet sem a tenyésztő rakatta bele, akkor valószinüleg nincs törzskönyve!

chipje van? kinek a nevén van regisztrálva?

2010. febr. 24. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
83%
A kedves első válaszolónak üzenem, hogy ne ott puffogtasson, ahol nem kell.A gazdi világosan leírta, hogy mindenképpen szereti a kutyát. Nekem is befogadott kutyám van, ugyanúgy szeretem, mintha Crufts győztes lenne, sőt:)) de ennek ellenére nagyon sokáig foglalkoztatott, hogy vajon honnan származhat. Ez természetes. A MEoe tud segíteni valóban, bár ha nincs chip, akkor törzskönyv sincs, hacsak nem öreg nagyon a kutyus. De akkor meg tetkó kéne legyen, legalább nyomokban.
2010. febr. 25. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
0%

Kedves utolsó! Ne üzengess...

Kissé ellentmondásos a kérdező irománya, ezért "puffogtam".

Ha vki odáig fajul, hogy leadjon egy családtagot, azt nem érdekli, hogy tk-es, vagy sem... Ha pedig vki menhelyről visz haza kutyát, ne az legyen a legfontosabb, hogy van-e tk-e , vagy sem... Ha pedig nem fontos, hogy van-e, vagy sem, akkor minek forszírozza??

2010. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

6 éves kutya, chipet a menhely intézte, a mi nevünkre lett regisztrálva. Tetkó nincs, és úgy tűnik az oltási könyvben szereplő adatok sem stimmelnek, azért írtam a meoe-nek, várom a válaszukat, majd kiderül van-e ilyen számű kutya az adatbázisukba.

Nem fogok magyarázkodni, véletlen bukkantunk rá erre a kutyusra, keveréket kerestünk, tk nélkülit, de őt hoztuk haza, 5 hónapja van nálunk, és eddig fel sem merült a tk kérdés, nem a véleményedet kérdeztem, hanem segítséget, mi számít neked ha minket érdekel a származása? hogy szaporított vagy tenyésztett kutya? Szegénykét 6 év után adták le, pedig a könyvecskéje szerint gyakran volt fogkő leszedésen, és nyírva is volt, szép nyakörve, valószínű jó élete volt csak megunták, semmit sem tudtunk róla, azt hogy mit szeret, mit nem, milyen szokásai vannak, pl azt sem tudtuk hogy allergiás az oltásra, szegénykének beadta az orvos és utána rohanhattunk vissza és adagolhattuk a kálciumot..

Csak szerettünk volna megtudni valamit a múltjáról, hihetetlen hogy valaki bevállal egy kutyát, szereti, tőrödik vele, aztán csak úgy leadja, nem csoda hogy lelkisérült kutya, mi keményen dolgozunk rajta, és már nem is hasonlít arra a kis megszeppent egérkére, teljesen kínyilt,vagány kis rosszcsont lett...

2010. febr. 25. 11:39
 9/17 anonim ***** válasza:
Érdemi választ ne várj a MEOE-tól.Az egyesület csak a nála törzskönyvezett kutyáról tud felvilágosítást adni.
2010. febr. 25. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Akiteki ***** válasza:
Ha a chipet a menhelyen tették bele, tetkó pedig nincs, akkor sosem volt törzskönyve.
2010. márc. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!