Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet visszakeresni a...

Hogyan lehet visszakeresni a tenyésztőt?

Figyelt kérdés

Menhelyről hoztunk egy állítólag törzskönyves yorkshire terriet, oltási könyvét megkaptuk, de a törzskönyvet a kedves gazdik akik leadták még mindig keresik...

Kiváncsíságból megakartuk keresni a tenyésztőt akik az oltási könyvben szerepel de nem sikerült, ilyen nevű embert nem is találtunk se a tenyésztők közt, se a telefonkönyvben. De ami érdekes, hogy az előző tulajdonost, aki Dr, sem találtuk semmilyen nyílvántartásban(telefonköny, iwiw, google...), próbálkoztunk a füzetben szereplő címekkel is de eredménytelenül. Törzskönyvi szám is van, de azt nem tudom hogyan és hol lehet lellenőrizni, tud segíteni valaki?

Igazíból lehet hogy ez az egész butaság, a kutyus már 5 hónapja velünk van, és teljesen mindegy honnan számazik, csak kiváncsiak voltunk hogy tényleg egy drága törzskönyves kutyát adott-e le valaki...


2010. febr. 24. 18:53
1 2
 11/17 Akiteki ***** válasza:
6 éve még tetováltak. Fülében nyoma sincs? Elmosódhat egy idő múlva. Esetleg a combja tövénél abban a bőrcsíkban? (Azt hívják haskorcnak, még nem jöttem rá a szó értelmére. Nem is a hasán van:))
2010. márc. 1. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nincs tetkó, ezek szerint valóban hamisak az adatok az oltási könyvében, bár nem értem hogy egy leadott kutyához mért kell törzskönyvet ígérni, állítólag nagyon magyarázták hogy ők majd postán elküldik... A meoe-t nem sikerült elérnem, és már nem is nagyon izgat, ezt a tetkós dolgot én is sejtettem, csak hihetetlen hogy emberek lépesek kitalálni egy nem létező tenyésztőt és tk. számot...

köszönöm a válaszokat

2010. márc. 1. 17:47
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha szép és gondozott volt, akkor lehet,hogy meghalt az igazi előző gazdija :(
2010. márc. 1. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

"...állatvédő vagyok, ezért sem értek ezkhez a tk-s dolgokhoz..."

Azt hiszem megvan az ok, hogy miért van M.o. 0-ás szinten állatvédelemből. XD

Nyugodtan bevallhatod, hogy hülye vagy valamihez, de ez körülbelül olyan, mint amikor az orvos azt mondja agyműtét előtt, hogy igaz Dr. van a nevem előtt, de én csak a büntetőjoghoz értek.

Félre ne érts, ez nem neked szól, mert elírás is lehet, de olyan jót nevettem, hátha te is nevetsz egy jót magadon. :)

Bocs ez kihagyhatatlan volt, de tényleg... Ez siralmas. Csak logikusan kell gondolkozni. Persze az is igaz, hogy sokan még google-t és a telefonkönyvet sem ismerik. :P

2010. márc. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó ez valóban kicsit félreérthető, a lényege az akart lenni, hogy nem nagyon értek a törzskönyvezéshez, a alapokat tudom, de hogy pontosan mit és hogy, hogyan lehet hamisítani, miből áll, azt nem.

De szerintem most többen megfognak lepődni, ezek szerint nem csak én tudtam rosszul, válaszolt a meoe:


Tisztelt Sporttárs!

Levelére válaszolva tudatjuk, hogy az Önök által keresett Yt.7566/04-es tkv.-i számú kutya tenyésztője: Nevelitsné Kriston Annamária 3529 Miskolc, ... u.... Tel.: 06/30... A tenyésztő-tulajdonos nevén-címén kívűl nem adhatunk ki más adatot a kutyáról. Üdv.:Szabó Andrea-meoe tkv.


Nincs a kutyán tetkó, de mégis szerepel a meoe adatbázisába, és ugyanazt a nevet és címet adta meg mint az oltási könyvben, tehát ő egy törzskönyves kutya


Na ilyen szintén nem értek a törzskönyvezéshez, és inkább maradok is azt utakról kutya félkaparásnál, elhelyezés szervezkedés, hírdetés stb...

2010. márc. 2. 14:47
 16/17 Akiteki ***** válasza:

Akkor rossz volt a tetoválómester és lekopott.

Nálunk is volt így még mikor nem volt chip: esős idő volt, a kutyák vizesek és az udvaron tetovált a mester, a házba nem vihettük be a kicsiket (?!) Egy év múlva már alig látszott, később meg egyáltalán nem.

Mázlid volt, hogy válaszoltak, én jártam már úgy, hogy találtunk egy kutyát, jól olvasható volt a tetkoszám, mégis közölték telefonban, hogy ilyen állat nincs is. Rossz napja lehetett az ügyintézőnek. Aztán csak meglett a gazdija, megmutatta a törzskönyvet is és jó számot néztem a fülében.

Felhívod a tenyésztőt? Hátha nem is tud szegény kutyusról, hogy hova került.

2010. márc. 2. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Felhívni? erre nem is gondoltam...Van értelme? Mit mondjak neki?
2010. márc. 3. 10:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!