Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border collie-t lehet kennelbe...

Border collie-t lehet kennelben tartani?

Figyelt kérdés
Nagyon nagy lenne, kb 20m2. Napi 3-4 órát természetesen foglalkoznék vele, meg kint igen sok időt töltök, szóval nem lenne egyedül. Felügyelettel persze kiengedném onnan, csak az a cél, hogy a kertet ne ássa fel, meg a bútorokat ne tegye tönkre.

2015. máj. 17. 13:17
 1/9 anonim ***** válasza:
62%
Szerintem ha megkapja a szükséges mozgatást akkor nem lesz gáz hogy kennelben van.
2015. máj. 17. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban napi szinten 3-4 órát foglalkozol vele és megtanítod rá, hogy ne ássa fel a kertet és tegye tönkre a bútorokat, akkor nem is kellene kennelben tartani.

Én mondjuk nem tartanék kennelben semmilyen kutyát, szerintem semmivel nem jobb, mintha láncra lenne kötve (= állatkínzás), mert ugyan úgy korlátozod a mozgásterét és nem a gazdája mellett van, hanem kint bezárva tök egymaga.

2015. máj. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Ha nem tarthatod bent a házban, akkor nem. Ha meg az a cél, hogy ne ásson és ne tegyen tönkre bútorokat, NEVELD, ne a kenneltől várd a csodát!
2015. máj. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Olyan kutyafajtán gondolkozol, ami nagyon könnyen-ha nem a legkönnyebben- tanul. Nekem spánielem van és nem túlzással kb 1 nap alatt megtanult mindent.
2015. máj. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok


Mármint ezt azért írtam, mert roppant egyszerűen meg tudod tanítani, hogy mit nem szabad. Meg szerintem ez a fajta alapból nem ássa az udvart. :)

2015. máj. 17. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
77%
De ássa, ha nincs foglalkozva vele! Sőt, a legtöbb elhanyagolt kutya ássa az udvart. Ez nem fajtafüggű tulajdonság!
2015. máj. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
#6 ja akkor bocsi! Csak az enyém még soha nem ásta, azért gondoltam, hogy nem minden kutya csinálja.
2015. máj. 17. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az enyémben bimetál kapcsoló lehet, mert csak meleg időben szokott ásni (bocs, nem tudtam kihagyni).
2015. máj. 17. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Annyi foglakozással, amennyit te leírtál, gyakorlatilag a kutyának a mozgásigényét kielégítetted (ha komolyan írtad, és fogsz is vele foglalkozni). Így nincs sok fölös energiája, szóval könnyen meg lehet tanítani, hogy ne tegyen tönkre semmit.

Tehát: Ennyi foglalkozás mellett a kennel felesleges, nem is beszélve arról, hogy a kutyának is jobb, ha kint van...

2015. máj. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!