Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy segítsünk kedvencünknek...

Hogy segítsünk kedvencünknek átkelni az örök vadászmezőkre?

Figyelt kérdés
Van egy 5 éves nagytestű kutyánk. Sajnos a hátsó lábai nem úgy működnek már ahogy kellene. Gyógyszeres kezeléssel meg lehetne oldani hogy nagyjából 30%osan járni tudjon, de a teljes élethez még ez is kevés úgy gondolom. Nem mellesleg ez a gyógyszer 30 000 Ft-ba kerül havonta..Az orvos nem akarja elaltatni mert hogy nem menthetetlen, voltunk másik 2 orvosnál, mindenki az örökbefogadást javasolja. Persze beteg kutyát... Nem akarjuk másnak odaadni. Nem jó neki, nem érzi jól magát. Mi szeretjük és a legjobbat akarjuk neki, de sajnos nem tudunk mást tenni. Az a kérdésem hogy hogyan tudnánk neki segíteni fájdalommentesen elaludni??? Nem akarjuk hogy szenvedjen, gyorsan ható szer kellene, amitől nem szenved napokig. És amit mezei hétköznapi emberek be tudnak szerezni. Nem kell kioktatni, hogy mit csináltok, vagy hova menjünk, vagy mekkora szemetek vagyunk. Csak az írjon aki érdemben tud segíteni. Köszönöm.

2015. máj. 18. 11:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Nincs olyan szer! Nem mellesleg amire te készülsz BÜNTETENDŐ! Szteroid és non-szteroid gyógyszerekkel szépen lehet kezelni sok esetben ezt a problémát, ami nincs horror áron, inkább ezügyben érdeklődj az állatorvosoknál, ne a kutya likvidálásáról!
2015. máj. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy fiatal még a kutya, a műtét nem is került szóba? Azzal eredményesen gyógyítható...
2015. máj. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%

"Mi szeretjük és a legjobbat akarjuk neki"


Akkor talán nem akarnád megölni, hanem megmentenéd.


Inkább a gyógyításáról kérdezz meg annyi orvost, amennyit a megöléséről kérdeztél!


És legközelebb mielőtt kutyád lesz, gondolj át minden eshetőséget.

Vagy talán ha egyszer beteg gyereked lesz, akkor annak is eutanáziát akarsz majd???

2015. máj. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
7%
patkányméreg
2015. máj. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
13%
de amugy szégyeld magad. :D
2015. máj. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudjál már meg.

Ha az én kutyámnak lenne ilyen baja (és igen, van kutyám, 2 is), akkor nem azon gondolkoznék, hogy hogyan altassam el, hanem minden egyes követ megmozgatnék, hogy hogyan segíthetnék neki! És igen, ha 30.000 lenne a havi gyógyszere, akkor elkezdenék mindenen spórolni, amin csak tudok! Vagy plusz munkát vállalnék! De SOHA nem fordulna meg a fejemben az, hogy elaltassam! Én vállaltam felelősséget értük, ráadásul menhelyes mind a 2 kutyusom, tehát benne van a pakliban, hogy bármikor kijöhet rajtuk valami betegség.

Amire te "készülsz" most, az egyenlő a gyilkossággal!!

Megint más dolog az, ha már olyan idős, beteg lenne a kutya, hogy az altatással csak segítenél neki! De nem ez a helyzet! Ott a lehetőség, hogy segíts neki, de te nem, inkább elaltatod.


Hát gratulálok!

Itt az élő példa, hogy nem mindenkinek való kutya!

2015. máj. 18. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

A patkányméreg nem fájdalom mentes.


Ha a kutya lebénul akkor is vannak lehetőségek. Vannak kerekesszékes kutyák, sőt ügyesebbek házilag is össze tudják barkácsolni.

Egy öt éves kutyánál nem hiszem el, hogy az altatás lenne az egyetlen megoldás. Neten informálódnék, hogyan tudnám újra teljessé tenni lebénult kutyám életét.


A 30%-os járás meg nem egyenlő a nullával.


Amúgy mi a kutya baja?

2015. máj. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

Mi baja van pontosan a kutyának ?

Mivel felelősséget vállaltatok érte,kötelességetek a gyógyításáról gondoskodni,és nem kivégezni , ez a véleményem . Ha 15 éves lenne még valahol talán meg tunálak érteni,hogy megfordul a fejedben,de így...


Igazából attól nyílt ki a bicska a zsebemben,hogy nem akarjátok másnak sem odaadni,inkább megölitek :( Pfejj ..

2015. máj. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%

Te embernek nem nevezhető személy!

Ha, komolyan ezen gondolkodsz, akkor inkább valahogy vegyük fel a kapcsolatot, és ideiglenes befogadóként elhelyezhető nálam a kutyus. Egy menhelynél vagyok önkéntes, így tudnék intézkedni, hogy a kutya találjon egy végleges szerető otthont, ahol kocsis kutyaként is normális életet biztosítanak neki!

2015. máj. 18. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
37%

Kövezzétek már meg a kérdezőt.

Nekünk is van kutyánk,8 éve van velünk szeretjük,a gyerekek is,feleségem is,és én is.

De azért 30 000 Ft havonta......bocsásson meg a világ de nem.

Szeretem a kutyánkat,de azért havonta 30 000 Ft-ot nem fogok elvenni magamtól és főleg a gyerekeimtől,hanem inkább rájuk költöm.

És lehet nyugodtan lepontozni,de azért én megnézném ,hogy ti akik annyira mondjátok tényleg rá költenétek-e a pénzt ha kellene.

Szeretem az állatokat(Mezőgazdaságban dolgozom,azon belül is állattenyésztés)de a munkámban is mérlegelni kell ,hogy gazdaságos-e vagy nem az állattartás és az sem szívtelenség,vagy az állatok utálata.

32/F

2015. máj. 20. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!