Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit csinál a tenyésztő?

Ilyenkor mit csinál a tenyésztő?

Figyelt kérdés

Ha egy hivatalos tenyésztőtől veszem a kutyámat ( akinek szűrve vannak a kutyái ) és később kiderül, hogy genetika hibás a kutya, akkor elvileg visszaadja a pénzt és elveszi a kutyát. Ilyenkor az elvett genetikahibás kutyának mi lesz a sorsa?

BUNKÓ VÁLASZOKAT NEM KÉREK!

MENHELYI KUTYÁM VAN!

EZ A KÉRDÉS SZIMPLA KÍVÁNCSISÁG!


2010. febr. 25. 08:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

Mit értesz genetikai hiba alatt? És milyen célra veszed a kutyát?


Ha pl. a patella, szembetegség, stb., amikre szűrve van a kutya, akkor vagy visszaadja a pénzed egy részét (kedvenc áron kapod meg a picit).

Vagy pedig visszaveszi teljes vételi áron a kicsit.


Ha pl. harapáshibás az más dolog... Bár akkor is hasonlóan kell (kellene) eljárni.

2010. febr. 25. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Az egyik kérdésben olvastam, hogy a lába eldeformálódott. Ezt értem genetikai hiba alatt.

De mi lesz a sorsuk a visszavétel után?

2010. febr. 25. 08:57
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

hát jobb esetben fajtamentésnek adja.

Ahonnan olyan családhoz kerül, akik kedvencként tartják és nem számít a fogyatékossága.

Más esetben elaltatja.

2010. febr. 25. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

De ez tényleg attól függ milyen a tenyésztő hozzáállása..


Sajnos amit leírtam fentebb, igen kevesen tartják be. Mentegetőznek, stb. és ha nincs szerződés, akkor kb. semmit nem tehetsz.

2010. febr. 25. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
12%

A tenyésztő = kutyatenyésztő vállalkozó.



Ugyanazt csinálja a technikai selejttel mint a többi kapitalista kcsg!


A jobbikfajta az lerakja valahol mint ipari hulladékot (menhelyre)



A rosszabbik fajta meg újrafelhasználja

(mehet a táp közé a többi kutyának)



Kb ennyi...

2010. febr. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha a vevő tenyésztésre vette, akkor az eladó visszaveszi, és megyegyezés szerint vagy visszafizeti a teljes vételárat, vagy előválasztási jogot biztosít egy későbbi alomból.


Ha a vevő hobbi célra vette, akkor az eladó megegyezés szerint vagy visszafizeti a vételár egy részét, vagy részt vállal az orvosi költségekből, vagy ha a gazdi semmiképp sem akarja megtartani, akkor visszaveszi.


A visszavett kutyát saját költségen ivartalaníttatja és ingyen új családhoz adja. Persze el tudok képzelni olyan esetet, amikor a kutya további életminősége annyira rossz lenne, hogy esetleg az altatás a leghumánusabb döntés.

2010. febr. 25. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem arról a kedves gazdáról van meg a váleményem, aki visszadná a kutyát, csak mert beteg. Kíváncsi vagyok, a gyerekét is intézetbe adná, csak mert mondjuk beteg?...

Amúgy az reális lenne, ha valamennyit visszadna a tenyésztő a vételárból.

2010. febr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező, ha egy kutyának tehénállása van, attól még nem lesz különösebb baja elvileg, de kiállításra nem lehet vele járni, mert a standardok általában nem engedik meg ezt a hibát.
2010. febr. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy az, hogy eldeformálódott a lába, símán adódhat a gazdi hozzánemértéséből is. Ha egy nagy testű kutyát kölyökként agyon hízlalnak, vagy jelentősen túlterhelnek, akkor olyan deformálódott lábai lesznek, hogy rossz nézni. És erről például nem a genetika tehet.
2010. febr. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem tenyésztőtől van kutyám egy golden retriever. Azért tenyésztőtől mert mindig is goldenre vágytam és ugy gondoltam igy biztos egészséges lesz. gyermekkori álmom vált valóra hogy meg tudtam venni. Nem vagyok gazdag sokat sporoltam rá hogy meglegyen. Aztán kiderült hogy rejtett herélyü. A csaj közölte hogy kicseréli ....

Nem tudom elmondani milyen mérges voltam.. Még hogy kicseréli.. A kutyusom nem egy rossz mosogép??? Egyáltalán hogy juthat ilyen az eszébe. Anyit kértem hogy a mütét dijat fizzese ki. Hát nem tette ( bár nem is gondoltam hogy megteszi ) igy aazttán kutyusomat megmütettem, és a tenyésztőről meg mindenhol elmondtam az igazat. Azóta abbahagyta... És a kutyusomat semmi pénzért nem adnám oda .. (amugy van menhelyi kutyusom is ,mielött elitélne valaki )

2010. febr. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!