Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nektek is ezt csinálja a...

Nektek is ezt csinálja a kutyátok?

Figyelt kérdés

Mindig ott van, ahol mi is vagyunk. Például múltkor társasoztunk, és mit sem törődve a táblával, befurakodott közénk és ráfeküdt a táblára. Meg egyszer kártyáztunk, és akkor is oda középre befeküdt. Meg ha kint beszélgetünk a teraszon, amint észreveszi, hogy nem vagyunk a szobába, jön és odafeküdt a lábunk közé, az asztal alá. De ha egyedül vagyok is ez van, ha a konyhába megyek ki ki jön, ha a szobába megyek be jön.

Miért csinálja ezt-, Gondolhatja, hogy nem fogunk fölszívódni egyik percről a másikra...



2015. máj. 19. 13:10
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mert szeret veletek lenni. Ami addig jó, amíg nem zavaró. Ne engedjétek, hogy a középpontba furakodjon, mert alapvetően nektek kell eldönteni, hogy mikor van játékidő, simogatásidő. Szóljatok rá, küldjétek kicsit arrébb. Ettől még lehet veletek, az asztal alatt például jó helye van, de nehogy már ne tudjátok miatta csinálni a dolgotokat.
2015. máj. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Kérdező! Te mit gondolsz miért? Leellenőrzi, hogy megvagytok-e még? Nem!! Szeretetre, törődésre és játékra vágyik. Egy kutya megpróbál mindig a gazdája körül lenni. Ez egyáltalán nem szokatlan dolog. Kell neki is a figyelem!
2015. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
2015. máj. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Miért csinálja ezt-, Gondolhatja, hogy nem fogunk fölszívódni"

Gondolhatja. De gondolhat mást is. Igazából egész nap rád, rátok gondol, lévén nincs szerelme, barátja, tévéje, internete, telefonja, nintendója, mittudoménmije... csak ti vagytok neki.

2015. máj. 19. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem! Mindig a közelünkben van, de ilyet nem csinál. Többet kéne törődnötök, foglalkoznotok vele!
2015. máj. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az természetes, hogy mikor társasoztuk arrébb lett küldve, meg a kártyánál is, de gondoltam ezt nem kell leírnom. És foglalkozunk is vele eleget, szerintem ez miatt nem panaszkodhat.
2015. máj. 19. 14:24
 7/12 gyevickie ***** válasza:

Ilyet a mi kutyánk is csinál. Tavaly kifeküdtem nézni a hullócsillagokat odafeküdt mellém hanyatt, a nyelve a fülembe lógott. Aztán ha kiülök a kertbe egyből ott van a lábamnál, hogy simogassam. Hozza a fáját, hogy dobáljam.

Nagyon szeretetéhes kutya, pedig rengeteget foglalkozik vele mindenki. Én ezt annak tudom be, hogy menhelyi kutya és nem biztos, hogy szerették korábban.

Viszont mikor nem szeretnék vele játszani, mert pl. 5 perce evett, vagy nem szeretném dögönyözni, mert épp elmenős ruha van rajtam, akkor vagy azt mosdom neki szigorúan, hogy "nem" vagy egyszerűen nem figyelek rá. Ezt el is szokta fogadni, lefekszik/leül valahova.

Szóval szerintem is szeretetből csinálja, de nem szabad hagyni hogy kellemetlen tolakodássá váljon.

2015. máj. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Milyen fajta, és mennyit foglalkoztok vele? Mit csináltok, amikor foglalkoztok vele?
2015. máj. 19. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs milyen fajtájú, úgy fogadtuk be az utcáról. Közepes termetű, fekete színű, a farkában van egy kis fehér, barna szemű. Egy héten két nap kutyasuli, reggel munka előtt 20 perc séta, délben 20-perc, fél óra séta, este, mikor már van időm pedig megyünk futtatóra, illetve egy hosszabb sétára, ez van mikor 2 óráig is elhúzódik. Ezen kívül trükköket tanítunk neki, nem rég óta használjuk a klikkert is, labdázunk, olyat is szoktunk játszani, hogy eldugok valamit, neki meg meg kell keresni, símogatjuk, szeretgetjük, rendszeresen fésülöm, mert hosszabb szőre van, nem csak tápon és házikoszton él, igyekszem azt adni neki, amire a leginkább szüksége van egy kutyának, havonta csepegtetem kullancs, bolhaírtó cseppel, . Még valamit? Vagy esetleg egyéb célzás arra, hogy rossz gazda lennék? Ennyi telik tőlem, ha akarnék sem tudnék többet nyújtani neki, dolgozom, és emellett iskolába járok, nem tudok 0-24-ben mellette lenni, de ha akartok, szóljatok csak az állatvédőknek, hogy vegyék el tőlem, mert embertelen körülmények között tartom!
2015. máj. 19. 16:10
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, jó gazda vagy szerintem, ha mindent így csinálsz. De tényleg vannak olyan kutyák, akik jobban csüngnek a gazdin, meg vannak olyanok akik önállóbbak.
2015. máj. 19. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!