Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mopszot szeretnék venni! Mit...

Mopszot szeretnék venni! Mit ajánlanátok, honnan éredemes? Nem kell hogy törzskönyves legyen.

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 10:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Na jó, kezdjünk bele.


Ha nem kell, hogy törzskönyves legyen, akkor fajtamentőktől, menhelyről érdemes.


ha viszont a törzskönyv árát akarod megspórolni, akkor tájékoztatlak: a törzskönvy chippel együtt mindösszesen 5500 Ft. Nem ezen kellene spórolni.


Valamint: tegyük fel, hogy találsz a neten egy hirdetést, és megveszel egy törzskönyves mopszot mondjuk 30 ezerért. Szaporítótól, szerződés nélkül. Spórolsz rajta kb 70 ezret. És úgy jársz, mint ez a kérdező: http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__686615-mit-te..


Megéri neked olcsón venni egy nem szűrt, nem ellenőrzött kutyát, hogy aztán amit a vételáron spórolsz, ráköltsd az állatorvosra? És csak jó esetben remélheted, hogy a problémát az orvos képes lesz megoldani, mert pl ha idegbeteg, beltenyésztett a kutya, azon nem lehet segíteni, és a diszpláziás fájdalmat is csak csökkenteni lehet, elmulasztani nem.


Szóval gondold át alaposan. Addig is olvasd el ezt: [link]

2010. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a véleményem, ha hosszú távon egészséges kutyát szeretnél akkor ne sajnáld rá a pénzt! Ennél a fajtánál különösen gyakori, -pláne, ha szaporíttól veszed - h. kifordul a szemük, illetve légzésproblémáik lesznek. Csak j nevű tenyésztőtől vegyél, ezen ne spórolj, nert az állatorvos kezelések később a többszörösébe kerülnek majd, mint amennyit megspóroltál a törzskönyvön...
2010. febr. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ezt jól át kell gondolni. Előszőr én is így gondoltam, de aztán az oldalon olvasott sok hasonló kérdésre adott válaszból rájöttem, hogy jobb ha a kutya vásárlásakor mélyebbre nyúlok a pénztálcámba.
2010. febr. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyv neked egy garancia!Kutyakozmis lévén sajna épp tegnap volt egy tapasztalatom igaz nem mopszika,de egy franciabulldogrol!másfél éves kutyus mára teljesen süket,és valami bél problémával mütötték!60-ért vették törzskönyv nélkül,mindennélkül!Eddig ráköltöttek vagy 100-at-de sajna soha nem lesz már belőle egészséges kutyus!Ennek ellenére imádják szeretik,de nem lesz hosszu életű!

Jól gondold meg!

2010. febr. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok hasznos választ kaptál, de azt senki sem írta, hogy végülis honnan vegyél kutyát. Én sem írok ilyet, ezt neked kell endöntened, mi csak támpontokat tudunk adni a választáshoz. Először is olvasd el a [link] -t, majd menj el pár kiállításra, és beszélgess a tenyésztőkkel.

2010-es kiállítások:

[link]

2010. febr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Elöttem már mindent leírtak

őket örökbefogadni lehet: [link]

[link]

[link]

2010. febr. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha írsz nekem privit, és komoly ember vagy, akinek családtag kell a kutya személyében, akkor elküldöm neked a fajtahonosítók e-mail címét, akkor hivatkozhatsz rám, és ők megmondják neked honnan érdemes kutyát venned, és honnan nem.
2010. febr. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az egyik ismerősöm eléggé komoly mopsz tenyésztő, és van jelenleg nála még két eladó kiskutya exkluzív minőségű szülőktől. Mivel nem érik el nála a csúcsminőségű beosztást, ezért kizárólag hobbi célra eladná őket, önköltségi áron. ha jól tudom, az apa szerb import, és többszörös champion. Ha megírod a címed, megírom az elérhetőségeit. Tőle megéri kiskutyát venni.
2010. febr. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszíró! Nem tudok Neked privát emailt írni...

a címem: tiptip2@freemail.hu

Igazából április elején lenne aktuális a dolog, mekkorák ezek a kutyusok?

2010. febr. 25. 19:33
 10/10 Akiteki ***** válasza:
100%

Keresd meg a MEOE ÁTK klubot és tőlük érdeklődj.

A google a barátod.

2010. febr. 25. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!