Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy ez a szaporító/teny...

Miért megy ez a szaporító/tenyésztő vita?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy minden első és minden második kiskutyákkal, vagy ivarérettséggel kapcsolatos kérdésre a válasz: "ne szaporíts".

A másik, mikor valaki azt írja, hogy nem akarja ivartalaníttatni a kutyáját, egyből 10-en letámadják, hogy : "állatkíntó", meg "van elég szaporító, ivartalaníttasd". Én is jártam már így, de ott is leírtam, hogy had döntsem már el én, hogy a kutyámat akarom ivartalaníttatni, vagy sem. Elvégre az, hogy nincs ivartalanítva, nem egyenlő azzal, hogy szaporít is (legalábbis sok esetben).

Miért csinálják ezt az emberek?? Úgyis jól tudjátok, hogy nem itt GYK-n fogjátok megváltania világot. Aki szaporítani akar, az fog is, nem lehet visszatartani azzal, hogy itt leírod, hogy állatkínzó (ami amúgy lehet nem is igaz de ebbe ne menjünk bele), szerintem a legkevésbé sem fogja meghatni. Ez az én véleményem.

De miért csináljátok ezt??



2015. máj. 20. 10:21
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
26%
mert nincs jobb dolguk, mint a neten osztani az észt.
2015. máj. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

szerintem azért lehet változtatni az emberek gondolkodásmódján, attól függ, miért szaporít.

a) pénzért - na az ilyen embert nem lehet meggyőzni

b) tudatlanságból - "a szukának egyszer szülnie kell" meglátású embereket azért észhez lehet szerintem téríteni

c) butaságból - "jajj milyen aranyosak a kiskutyák, tök jó lenne, mindnek tuti lesz gazdája" itt változó a ráta.


szerintem azért lehet hatni az emberekre. vagy ha nem is gondolják meg magukat, talán kicsit magukba néznek, hogy tényleg, mi is az értelme felelőtlenül, a szaporodás, ellés, öröklődés alapjait nem ismerve, szűrések nélküli kutyát szaporítani.

2015. máj. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
95%

Menj el menhelyekre, sintértelepekre. Nézegess gyógyíthatatlan örökletes betegségben szenvedő kutyákat. Nézd meg, mennyi kóbor, gazdátlan kutya van.


Sajnos a világot valóban nem tudjuk megváltani. De ha már 1 valakinek fény gyúl a fejében és emiatt nem születik meg egy alom újabb felesleges kölyök, már megérte itt "osztani az észt".

2015. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Hát igen. Csak az rendben, hogy osztják az észt, de egy "kicsit" már idegesítő, hogy ha rendesen megválaszolok egy kérdést, akkor rögtön az jön, hogy "szaporító".

A másik amit imádok, hogy kiforgatják az ember szavait maga ellen. Na ez még a kedvencem.

2015. máj. 20. 10:35
 5/30 A kérdező kommentje:

Ez igaz, hogy annak a ki csak a pénzért csinálja nem lehet "észt osztani", de az már a tipikus paraszt falusi kutyatartó. Hogy a szomszédnak milyen szép a kutyája.

De ettől még néha zavaró, hogy egy kutyás kérdésnél off off hátán csak mert kiskutyával kapcsolatos.

2015. máj. 20. 10:37
 6/30 A kérdező kommentje:
De ebben egyetértek veletek, teljesen.
2015. máj. 20. 10:38
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
néha én is felbosszantom magam ezeken a témákon, ha tényleg egy buta, felelőtlen emberről van szó, de többnyire igyekszem kultúráltan elmagyarázni, hogy milyen állatvédelmi és állat eü. okokból is helytelen a szaporítás. sokan megértik amúgy, sokan nem. de tényleg, már ha csak 1 felesleges alommal is kevesebb van, haladás.
2015. máj. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%

OFF:


"de az már a tipikus paraszt falusi kutyatartó."


Engem pedig ez bánt mérhetetlenül. Én is falusi vagyok, mégis ivartalanított, chippes, oltott, féreghajtott évente állatorvossal ellenőriztetett, befogadott kutyám van. Kisállatbiztosításom van és emellet félrerakva egy szép kerek összeg az esetlegesen felmerülő váratlan kiadásokra. A kutya ott van, ahol én vagyok, tehát nincs kib*szva az udvarba, hogy őrizze a házat. Nem moslékon tartom, hanem prémium tápon és állatorvossal egyeztetett főzött ételen.

És nem csak én vagyok ilyen "falusi paraszt". Az ismerőseim, barátaim szintén hasonló hozzáállással tartanak kutyát, tehát a kijelentésed a tipikus paraszt falusi kutyatartóval kapcsolatban erős túlzás és általánosítás és sértő a normális falun élő állattartókra nézve.

Tehát, ha zavar, hogy veled (vagy más kérdezővel kapcsolatban) a válaszolók téves következtetéseket vonnak le, akkor először te is próbálj meg ítélkezés nélkül, megfelelő stílusban kommunikálni.


Nézz körül az itt gyakran emlegetett "panel-prolik" között. Ők jobban tartják a kutyájukat vagy tájékozottabbak a felelős kutyatartás témában, csak azért mert városban laknak? Ők nem szaporítják őket össze-vissza a szomszéd lépcsőházban lakó kutyákkal?

2015. máj. 20. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
90%

8-as. Akinek nem inge, ne vegye magára.

A tipikus falusi paraszttal nem arra gondolt a válaszoló(ha értelmes és van esze), hogy minden falusi ilyen lenne. Én is egy kis faluban lakom, a kutyám többszörös champion, és bis győztes. Nem is veszem magamra a kijelentést, viszont tudom és látom, hogy sokszor mi megy faluhelyen... Ahol az idős nénik születés után földhöz vágják a kiskutyákat majd eltemetik, vagy pedig lesz belőlük sok kóbor kis szerencsétlen. Persze, tisztelet a kivételnek, meg nem is kell mindenkinek ivartalaníttatni, de akkor legalább vegye a fáradtságot, hogy abban a kis időben amikor a szuka befogadó képes, odafigyel a kutyájára.

Emberek nem kell mindenen rögtön megsértődni, és azt keresni, hogy ugyan ez meg az a kijelentés miért sértő rám nézve, hanem próbáljatok a mondandóknak a hátterébe nézni, és azon gondolkodni, hogy vajon mire gondolt a kijelentő.

Zéró tolerancia...ez a szar.

2015. máj. 20. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
82%
Már igazán nem kötözködni akarok, de akkor a kérdező miért veszi magára a szaporítós megjegyzéseket?
2015. máj. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!