Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Törzskönyves kan kutya -...

Törzskönyves kan kutya - ivartalaníttassam?

Figyelt kérdés

Sziasztok tk-s kutyusom van, elég ritka fajta, külföldi tenyésztőtől vette a testvérem, komolyan akart kutyázni (kiállítások, esetleg tenyésztés), de aztán nagyon hamar megunta, és "átpasszolta" nekem. Én nem akarok tenyészteni, de róla szívesen gondoskodom, jól ellátom.

Most 1 éves, gondolkodom az ivartalanításon, de nem tudom, hogy megtegyem-e. Tudom, hogy tenyésztés előtt szűrni kéne, meg kiállítani én nem akarom ezeket, de ugyanakkor ő egy jó szülőktől való, ritka fajta, és ha mondjuk 4 év múlva meggondolom magam, akkor sem vagyunk elkésve semmivel (főleg mivel kan)... Szóval szerintetek ivartalanítsam, vagy se? Szaporítani biztos nem fogok.


2015. máj. 20. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
A tenyésztést bízd a tenyésztőkre szerintem, és ivartalaníttasd a kutyát. Azt elárulod, milyen fajtáról van szó?
2015. máj. 20. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudsz a tenyésztőjével beszélni? Ha ő is úgy látja, a segítségével tenyésztésbe foghatsz, ha mégis szeretnél, bár nem javaslom, akkor sem, ha ritka fajta.

Nekem is törzskönyves kutyám van. Gondolkoztam én is rajta, h kiállításokra viszem majd, esetleg tenyésztem, de ehhez rengeteg pénz kéne, és nem is értek hozzá, így meghagyom ezt a tenyésztőknek.

2015. máj. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A tenyésztés rengeteg pénzbe kerül, és legalábbis eleinte nem lehet profitra számítani... Valamint rengeteg hozzáértést igényel. Ha belekezdenél mindenképpen kérd ki tapasztalt, elismert tenyésztők véleményét! :)


Ivartalanítanod amúgy, akkor sem muszáj, ha nem tenyészted. Ha nincs vele így semmilyen probléma, akk fölösleges... Bár tudom, hogy ezért le leszek pontozva :D


Am milyen fajta? :)

2015. máj. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Platypus ***** válasza:
100%
Mivel kan, a tenyésztés lehetősége nem rajtad múlik, hanem a szukatulajdonosokon. A fajta hazai tenyésztőit kéne megkérdezned, látnak-e fantáziát a kutyádban. Ők jobban tudják, hogy egyáltalán van-e értelme belevágni a kiállításokba meg a többibe. Ha annyira ritka fajta és tényleg jó a vérvonal, lehet, hogy megéri nekik támogatni téged és egyengetni az utadat. Kutyát importálni drága, és a ritka fajtáknál nagyon nehéz megfelelő, nem rokon párt találni. A tiéd ilyen szempontból jó helyzetben van. Szerintem először érdeklődj, járd körbe a témát és utána dönts.
2015. máj. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem kötelező mindenáron ivartalnitani, főleg ha egy jó vonalu ritka fajtáról van szó. ráadásul kankutya.
2015. máj. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!