Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van jobb sora egy...

Mitől van jobb sora egy családi kutyának, mint egy saját gazdájával élő járőrkutyának?

Figyelt kérdés
Miért baj ha egy kutyànak munkàja van és nem unatkozik egész nap a kertben, vagy egy lànc végén?
2015. máj. 20. 17:10
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Sima Bh 1 vizsgàt kellett volna letenni. Helyette elhoztam a mostani németjuhim. Ő egy lelkileg összetört csajszi volt aki a szökős bélyeget kapta. Mostanra màr igen csak kinyìlt a csipàja, és egyàltalàn nem akar meglógni. Sőt el se tudjàk csalni mellőlem pedig a finom falatoknak igen csak nehéz lehet ellenàllni. Erre nem tanítottuk.

De mindegy nem bàntam meg a mostani kutyàmat mert egy túnemény csak azt utàlom amikor gúny tàrgya vagyok. Főleg egy menhely részéről akik az 1% ért kampànyolnak.......

2015. máj. 21. 01:13
 12/18 anonim ***** válasza:

El vagy egy kicsit tévedve. Egy járőrkutya sem jár minden nap dolgozni a gazdájával. Vannak olyan napok amikor igen és természetesen ha feladat van akkor viszik, de egy járőrkutya sincs 8-16-ig a gazdája mellett.

A szomszédom járőrkutyás rendőr és rendőrségi kutyakiképző és átlag hetente 2-3 alkalommal viszi magával a kutyáját.


Másik dolog pedig az, hogy talán a menhely látta rajta, hogy nem lenne alkalmas munkakutyának, más természete van és ezért írták, amit írtak. A szomszédomnál is van most egy német juhász, amit kölyökkorában kiválasztott, aztán amikor elkezdett foglalkozni vele, akkor látta, hogy nem alkalmas a feladatra. (mondjuk ő van olyan állatbarát, hogy emiatt nem adta le a gyepire, hanem családi kutyának megtartotta)

Tehát válaszolva a kérdésre, nem baj, ha a kutyának munkája és feladata van, az a baj, ha a nem megfelelő egyedet fogják munkára, mert ez nem tesz jót neki.

2015. máj. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Túl személyesre veszed a bejegyzést,pedig nem is rólad szól,hanem az általános rossz tapasztalatokról.Szerintem itt a hivatásos járőr kutya,meg a telepörző kutya fogalma mosódik össze.Ha egy kutya nem alkalmas rá,jobb,ha családi kutya lesz,ami nem jelenti azt,hogy munkakutyaként ne működhetne,csak a családi kereteken belül.Szóval nem kell rögtön láncra,meg dögunalomra asszociálni családi kutya esetében.Lehet,ha pontosan ismernék,hogy te,mikėnt foglalkozol a kutyával,teljesen elfogadható lenne a részükről.
2015. máj. 21. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos a Lelenc nagyon gáz olyan szempontból, hogy csak gy bizonyos típusú álomgazdit fogadnak el, aki bármiben is eltér ettől, az gonoszként van beállítva. Nagyon rossz a kommunikációjuk, ha megnézed a fb oldalt is. Ne vedd magadra a butaságokat, nagyon is jó gazdi vagy.
2015. máj. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem kell ennyire érzékenynek lenned. Nem írták ki a nevedet. A lemondott kutyának pedig remélhetőleg jó gazdája lett.
2015. máj. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Az lehet hogy egy rendőr jàrőr két hàrom alkalommal viszi a kutyàt dolgozni. Nekem ennél hangyànyit sűrűbb a beosztàsom. Egy vagy két nap pihim van. Amikor otthon vagyunk nem jelenti azt hogy a lànc végén sinylődik. Öreg kutyàmmal összeszoktattam aki helyett most a csajszi dolgozik, és szeretnek együtt sétàlni az erdőben. De ez kevés a nj. nak. Pihenő napokon is ugyanúgy tréningezve van agyilag mert igényli. A fél kert ki lett alakítva kenelnek, annak a fele tetővel van ellàtva, benne egy hőszigetelt hàz.

Ahol dolgozok ott is jön velem mert akar jönni. Nàlunk a munkahelyen nincsen lazsàlàs. Nem telephely. 20 perces csekkolàs van, épületben is meg udvaron is van kutya. 13 épület van meg pàr udvar. Persze szoktam pihentetni amikor fàradt. Akkor a pihenőben alszik. De mindezeket a lelencnek is elmondtam......

Azt is elmondtam azért kell egy màsik kutya mert sajnos megöregedett akivel dolgoztam. Ő most otthon éli nyugdìjas éveit lassú sétàkkal egybe kötve. ( rem3lem még sokàig )

Nekem csak az a bajom hogy cinikus mòdon fogalmazott a lelenc. Én se írogattam ki semmi olyasmit ami màs menhely részére sértő lehet......

2015. máj. 23. 11:37
 17/18 anonim ***** válasza:
Megértelek. Ettől függetlenül nem ártott volna, ha az egész történetet leírod már az elején, hogy az is értse, aki nem te vagy :)
2015. máj. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Persze értem én csak nagyon pipa vagyok.
2015. máj. 23. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!