Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A törzskönyv egy kutyusnál...

A törzskönyv egy kutyusnál mennyire fontos, mihez kell/szükséges?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy hülye kérdés, de nem nagyon értek hozzá. Ha mondjuk szeretnék venni egy kiskutyát és oltva van, féregtelenítve, de törzskönyv nélkül akkor az miben gátol? Arra gondoltam, hogy biztos nem lehet tenyészteni meg ilyesmi. De ennyi hátránya van?

2015. máj. 20. 18:02
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
95%
A törzskönyv bizonyítja, hogy a kutya tényleg olyan fajtájú, amit szeretnél, tényleg azok a szúlei, akiket mutattak. Olyan, mint egy személyi igazolvány, vagy születési anyakönyvi kivonat.
2015. máj. 20. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2015. máj. 20. 18:09
 3/21 anonim ***** válasza:
90%

Annyi hátránya van, hogy nem lehetsz biztos, hogy a kutyád fajtatiszta (és ez komoly, attól aki csak opcionálisan ad törzskönyvet, sanszos, hogy nem is kapsz olyan kutyát, amit szeretnél). Illetve ezzel sokat ártasz a fajtának, mert támogatod az olyan szaporítókat, akik nem vezetik rendesen a törzskönyveket, szóval ha valami betegség felbukkan a vonalban, akkor se jön rá soha senki.


Az oltás és féregtelenítés alap... chipnek is kell lennie benne.

2015. máj. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
9%

Igen. pl adott ez a kutya [link]


na már most ha ennek a kutyának nem lenne törzskönyve akkor ő nem lenne fajtatiszta német juhászkutya a sorozatban is bűdős korcsoznák meg pl orvosi rendelőben is igy szolítanának hogy a következő az a német juhásznak tünő korcs, hiába echte német juhásznak néz ki akkor is csak korcs. ja rendszerbe is oltási könyvbe is németjuhásznak tűnő korcs szerepelne hivatalosan.

2015. máj. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
87%
Utolsó, ez a szarkazmus igazán értelmetlen. Az élete során alapvetően az átlag kutyatartónak valóban nincs szüksége a "törzskönyvre" (származási lap). Csak éppen két hónaposan még "Rex felügyelőről" se lehetett volna vizuális ellenőrzés után megmondani, hogy biztosan német juhász vagy csak hasonlít, meg azt se, hogy a szülei testvérek voltak-e, meg azt se, hogy hordozói-e mindenféle vicces öröklődő betegségnek. Ennyi csak.
2015. máj. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
90%

4-es. Sajnos én beleestem a csapdába. Szaporított sztaffordot vettem. Az oltási könyvben is ez a fajta van, mert ezt diktáltam be.

Mire megnőtt, kiderült pit keverék. Én imádom. És még sehol sem korcsozták le... És senkit nem érdekel, milyen fajta van írva az oltási könyvébe...


Kérdező. Ha nincs törzskönyv, nem tudod mit kapsz. A törzskönyv a garancia arra, hogy azt kapod, amit szeretnél!

2015. máj. 20. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
88%

Meg nem csak a fajtatisztaságot bizonyítja,hanem,hogy örökletes betegségektől mentes és jó idegrendszerű az ebzet.


Például amikor egy olyan kutya lesz félős vagy épp agresszív ami például a fajtára nem jellemző akkor ott is idegrendszeri gond van.


Ilyen mikor pl egy család vesz egy 5 ezres golden retriever-t,mert család barát kutya fajta ,viszont agresszív és kiszámíthatatlanná válik a kutya, hol ott jól nevelték-de az idegrendszere miatt ilyen. Vagy pl egy Kaukázusi juhászkutya aki egy határozott,önálló,erős jellemű kutya és fél mindentől,nem védi a területét stb..



Igazából ezt sem gondolják sokan át,hogy egy jó helyről vett,drága,törzskönyves kutya olyan lesz amilyennek elképzeljük.Stabil idegrendszer,egészséges,100% az adott fajta!


Egy olcsó törzskönyv,szűrések nélküliből meg ki tudja mi lesz. Nem tudod milyen lesz az idegrendszere,nem tudod milyen örökletes betegsége van,sőt majd felnő és alig fog hasonlítani a vett kutyádra.


Nyilván kivételek vannak! Én kutyám is szapis, 1,5 évesen mentettem egy családtól/megunták/ Hibátlan az állása,amikor fiatal volt nagyon jó szőrminősége volt.Ismerősünk aki kiállításozik ő is elmondta,hogy nagyon szép,jó kiállású kutya ahhoz képest,hogy nem törzskönyves.Persze az idegrendszere eléggé nulla,mert nagyon félős.Ha kicsit hangosabban szólok hozzá akkor is úgy jön oda hozzám behúzott farokkal mintha verném,pedig soha! De alapjáraton nagyon engedelmes,nyugodt kutya csak félénk.Ami a fajtára nem jellemző.


Remélem így átlátható :)

2015. máj. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
16%
Igen a törzskönyv pont annyi amennyit látsz is belőle, egy darab papír. Elvileg ez garancia, hogy fajtiszta a kutya, a szülők és minden felmenő örökletes betegségektől mentes. Na most vettem egy 100 ezres szuka kutyust, mert szerettem volna elkezdeni tenyészteni a fajtát. Ugye én nagy okos úgy gondoltam nem kell a szerződésbe semmit belefoglalni mivel ha van törzskönyve akkor csak nem egy 'selejt' kutyát sóznak rám mivel ugye a szülőket elég neves tenyésztőtől vették ők is. A lényeg, hogy elhoztuk a kutyát (hozzáteszem Pesten vettük át és nem a tenyésztőnél, szóval szülőket semmit nem láttam) és 3 hétre rá a kutya majdnem meghalt. 80 ezer forintos orvosi költség meg azóta a szeme is rossz neki meg ilyesmi kisebb betegségek amik szintén nem kevés kezelésbe kerülnek. Meg ugye nem eszik ám meg minden olcsó tápot, sőt mellé még minden nap főzöm a húst neki, mert szinte mindentől hány. Tenyésztés szóba se jöhet mivel folyton beteg. Ennyi erővel vehettem volna egy 20 ezres törzskönyv nélküli kutyát amivel nem lett volna semmi gond, mert ugye ő is csak házi kedvencnek van tartva és akkor már mindegy lett volna, hogy nem teljesen fajtiszta ebből a szempontból. Ne értsd félre ettől függetlenül imádom és nem is adnám semmi pénzért, csak hát ezt nem így terveztem.
2015. máj. 20. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
8! Ha valódi tenyésztőtől vetted, valódi törzskönyvel, akkor arra tényleg van garancia, és ha nem a te hibádból adódtak a költségek, akkor reklamálhatsz nála.
2015. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
85%

Tévedés. A törzskönyv nem egyenlő az egészségügyi garanciával.

Hiszen a nem tenyészthető kölykök is kapnak törzskönyvet. Sőt: minden tenyésztett kutyának alaptartozéka a törzskönyv. A betegnek is. A törzskönyv = származási lap, arra való, hogy nyomon lehessen követni a kutyák származását. Származás nyomonkövetése nélkül nem létezik tenyésztés, és nem lehet fenntartani a fajtát. Ez egy nagyon fontos papír.


Normális tenyésztő a törzskönyv mellé ad:

1. adásvételi szerződést, melynek melléklete az egészségügyi garancia, amelyben le van írva, hogy mire vállal garanciát

2. a szülők örökletes betegségekre való szűrési eredményeinek a másolatát


Ha ez utóbbi két papírt nem kapod meg, akkor 1. nem reklamálhatsz a tenyésztőnél 2. valószínűleg törzskönyves szaporítóval van dolgod (még az 1. papír hiánya hagyján, de a 2. számú kell).


A törzskönyv egy papír arról, hogy kik a kutyád felmenői. Nem garancia, nem szerződés, hanem származási lap. Fontos papír, nélküle nincs tenyésztés, nincs fajta fenntartás, mert ha pl a te kutyád beteg, és nincs törzskönyve, akkor semmi következtetést nem lehet levonni arról, hogy kik hordozhatnak valamit az ősök közül. Egyszerűen aki törzskönyv nélküli kutyát választ, az magasról tesz az adott fajtára.


8-as, mindazt, amit leírtam, 10 perc googlizással meg lehet tudni, sőt még többet is, és a tenyésztéshez ennél jóóóval több utánajárásra van szükség.

2015. máj. 20. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!