Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Külföldre való utazáshoz...

Külföldre való utazáshoz szükséges-e a kutyának törzskönyv?

Figyelt kérdés

az nyilvánvaló, hogy útlevél már kell, és hogy az eü. papírjai rendben legyenek, és chipelve legyen.

de a törzskönyvet nem tudom. vagy egyáltalán szükség van-e még másra??

előre is köszönöm a válaszokat.


2010. máj. 13. 08:04
 1/5 anonim ***** válasza:

az oltási könyvre benne az érvényes oltásokkal, regisztrált chip, útlevél...ennyi.

Én azt szoktam javasolni a gazdiknak, hogy legyen még egy biléta a nyakában is. Vagy azzal, hogy chippeletett vagy az adataitokkal.

Törzskönyv nem kell, keverék kutyával is utazhatnál éppenséggel

2010. máj. 13. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Akiteki ***** válasza:

Csak az útlevél kell.

Ha kapott útlevelet, akkor van benne chip, anélkül nem ad az orvos. Benne van az érvényes veszettségi oltás, azt ellenőrizd mindenképpen. Én is csak úgy belenéztem és tegnap lejárt, vasárnap meg utazunk. Gyorsan megyek a dokihoz oltásra.

Magyar oltási könyvvel semmire nem mész külföldön, csak az útlevél az érvényes.

Törzskönyvet soha sehova nem kell vinned, annak otthon a fiókban a helye.

2010. máj. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ha a kutyának van útlevele, akkor minden oltásnak az igazolását abba kell bevezetni, nem az oltási könyvbe! Persze ha korábban csak oltási könyve volt, és nem írattad át a korábbi oltásokat az útlevélbe, akkor azt érdemes megtenni. Ha orvos írja át az útlevélbe a régebbi oltási könyvös oltásokat, akkor az érvényes (mégha a matricát nem is lehet átragasztani.) A későbbi oltásokat meg mindet az útlevélbe kell beregisztrálni.
2010. máj. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ha kellene törzskönyv akkor csak a fajtatiszta kutyák mehetnének külföldre ...
2010. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. máj. 16. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!