Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért félti a kutyám a fütykösét?

NoHead Dog kérdése:

Miért félti a kutyám a fütykösét?

Figyelt kérdés

Két kutyám van, az egyik egy herélt kan, most decemberben lesz 3 éves.

Pár hete, ha egy másik kutya - legyen szuka vagy kan - megszimatolja a nemi szervét, rögtön elugrik és harsányan ugat a kíváncsi ebzetre. Nem bántja, nem kap oda, csak mérgelődve odavakkant. Aztán minden megy a régiben.

Abszolút omega a kutyám, de ivarérés után lett herélve. Imád mindenkit, bárki legyűrheti, minden kutyával játékos és befogadó. De ezt a fütyiszagolgatást nem bírja elviselni. :D

Voltam vele dokinál, semmi rendelleneset nem állapított meg, pedig azt hittem, fájdalomból ugrik el, de nem.

Mi lehet ez?


2015. máj. 22. 08:31
 1/9 anonim válasza:
11%
Kínosnak érzi, hogy nincs meg a goló. Ha herélve lennék és valaki azt nézegetné feltűnően, én is morci lennék
2015. máj. 22. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A kutyák nem emberek azért, nem érzi kínosnak vagy cikinek, ha herélve van. :)
2015. máj. 22. 08:39
 3/9 anonim válasza:
en is feltenem a futykosom ha volna :D szerintem nincs ezzel semmi baj :) :D
2015. máj. 22. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azért fura, mert eddig ezt nem csinálta. Megszagolták egymást, aztán futás játszani. De néhány hete úgy ordít a péló miatt, mint Godzilla. :D Szinte felháborodva.
2015. máj. 22. 08:49
 5/9 anonim ***** válasza:
0%
Mivel ki van herélve, nem indul be a fiúhormon a szervezetében, így nem érzi magát se fiúnak, se lánynak.
2015. máj. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én is inkább pszichés eredetűnek gondolom, mint szervinek.


Az 100%, hogy a másik kutya érzi, hogy valami nincs rendben. (szagokból)

És az is 100%, hogy a te kutyád meg azt érzi, hogy a másik ezt érzi. (testbeszédből)


Talán ez a folyamat vezetett lassan ide, hogy most "unta meg" vagy most jött rá, hogy emiatt van egy fajta általános megkülönböztetés.

2015. máj. 22. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Felemelt lábbal jelölget minden egyes fát és oszlopot. Mint írtam, ivarérett volt, mikor heréltettük, direkt megvártam, hogy beérjen, mert nem akartam egy nemtelen valamit, akit mindenki zaklat.

Kanként viselkedik, nagyon is jól tudja magáról, hogy hím. :D

2015. máj. 22. 08:56
 8/9 A kérdező kommentje:

6/7-es: Igen, szerintem is pszichés dolog lesz. :/

Pedig mindenkit szeret, legyen az ivaros kan vagy ivartalan szuka. Őt is a legtöbb kutya elfogadja, még a legkanosabb kutyák sem másznak rá, akik mindent töfölnek, ami mozog. De őt nem. Megszagolják, megy a heves játék, majd a lőcshöz ér a másik kutya orra, és kezdődik az ugatás. :D

2015. máj. 22. 09:01
 9/9 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit csesztette valamelyik, amikor még fájt neki, és amiatt kezdte el védeni. Most meg már nem kockáztat, inkább ne piszkálják, mert mi van, ha fáj.
2015. máj. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!