Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok...

Milyen kutyafajtát ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

Kertes házunk van, de szeretném a lakásba is beengedni. Mindenképpen kis méretű, nagyon nyugodt természetű, nem "ugatós, könnyen tanítható és kezelhető, barátságos ebet szeretnék. Van egy törpenyulam, vele is ki kéne jönnie.

Első kutyám lenne


Ezek a fajták tetszenek külsőre:

-Cavalier king charles spániel

-Shih tzu

-toy uszkár

-pomerániai törpe spicc



2015. máj. 24. 12:45
 1/5 anonim ***** válasza:

Te mit tudsz nyújtani a kutyának a kerten kívül? Minden a nevelésen múlik. Ha nem neveled, és nem zárod el a nyuladat, szét is szedheti.

Tudod, mennyibe kerül egyébként egy pomerániai? Ne külső alapján dönts, hanem az alapján, melyik passzol a legjobban az életviteledhez, mert ez is fontos szempont!

2015. máj. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 deniz csaba ***** válasza:
48%

Én a spánielt ajánlanám, esetleg az uszkárt, bár abban nincs tapasztaltom, csak azt tudom alapból nem ugatós és rendkívül okos fajta. A spánielek között két személyiség-típus van, amelyik idegrendszer szempontjából pont ellentétes, ezért kockázatos. A shih tzu és a spicc úgy tudom mindkettő igazi kis antiszoc hörcsög, nem nyugodt, mint a kis méretűek általában, de gazdi kedvéért bármire képesek.:)

Nekünk cocker volt, tavaly pusztult el 13 évesen. Rendkívü, békés, nyugodt, barátságos kutya volt. Nyulunk is van, vele is jól kijöttek. Lakásban bezárva egyedül sírt kis korába, de a kertben nyugodtan viselte a "magányt". Ellenpélda viszont a tesóm spánielje, amelyik idegroncs volt, egész nap ugatott, rohangált, agresszív volt. Fontos a kutyus idegrendszerét lecsekkolni, amikor elhozod, pl.: kulccsomót csörgetni előtte, ha érdeklődve szaglássza, akkor Ok, ha morog vagy fél tőle nem ok, vagy jutit nyújtani-elhúzni, szájából kivenni, hogy hagyja e megadóan, vagy agresszivitást vált e ki.

Vannak fajta jellegzetességek, de kivételek is, egy spicc is lehet tök nyugis meg egy uszkár is barátságtalan, sajnos garancia nincs.

2015. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azért ha valaki tenyésztőtől veszi a kutyát, és nem szaporítótól, akkor elég sanszos, hogy fajtájának megfelelő lesz a kutya személyisége.


Az az igazság, hogy a kisebb fajták közül sokkal több pörgős van, mint az óriástestűek között. Pl a törpe uszkár nagyon jó sportkutya.


Szerintem a leírt elvárásaidnak leginkább a mopsz felel meg: kicsi, nagyon nyugis, nem ugatós, könnyen kezelhető és cukker. Vadászösztöne nem nagyon van.


A pomi a világ egyik legdrágább fajtája. A shihtzu nem valami együttműködő fajta. A cavi sem a nagyon nyugodt kategória, de egy jó tenyésztő segíthet egy nyugisabb kölyök kiválasztásában.

2015. máj. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Tenyésztőtől vennék kutyát, néztem már hogy ezek a fajták milyen árban vannak. Nyilván a tulajdonságaik fontosak, viszont szerintem az is kell, hogy "tetsszen" nekem.

Egyértelmű, hogy nevelném, viszont a nyulam ki van engedve a lakásban, ezért olyan fajtát keresek, amivel alapból nem lenne gond összeszoktatni.

A C.K.C. spánielről pont azt olvastam a fajtaleírásokban, hogy az egyik legnyugisabb.

2015. máj. 24. 13:35
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a eddig válaszokat, még várom mások gondolatait is a témával kapcsolatban:)
2015. máj. 24. 13:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!