Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nagy és erős kutyája...

Akinek nagy és erős kutyája van, nem szokott félni tőle?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem a neveletlen, agresszív kutyákra vonatkozik elsősorban, hanem az olyan esetekre, amikor a kutya véletlenül okoz fájdalmat vagy sérülést.

40 kg-os kutyám ujjai között ma toklászokat kerestem, de csikis volt neki, és úgy pofán rúgott, hogy csak úgy durrant. Utána persze nem győzött bocsánatot kérni.

Máskor is előfordult már, hogy a játék hevében véletlenül megütött vagy megharapott, vagy rohangálás közben elkent, mint a taknyot, csak úgy repültem (nem sokkal vagyok nehezebb nála).

Nálatok is van ilyen? Nem befolyásolja ez a kutyátokkal való kapcsolatotokat, nem tartotok az erejétől? Nem szoktatok elgondolkodni rajta, hogy mire lenne képes az az X kilónyi izom és fog?


2015. máj. 24. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nem.
2015. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem félek. Nem is tarthatnám a nagy kutyákat, ha félnék tőlük, hiszen képesnek kell lennem megállatíni őket bármilyen helyzetben. Volt hogy megkaptak véletlenül, olyan is, hogy fellöktek. De nem félhetek tőlük
2015. máj. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok vele. :) Csak a múltkor, mikor az alkarom a szájában volt és "játékosan" (= megkékülésig) húzkodta, futott át az agyamon, hogy normális vagyok én?...

De persze nem. :)

2015. máj. 24. 18:10
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én tervezek venni majd egy nagytestűt aki valószínű nehezebb lesz mint én :D


Én egy 50 kg-os vékony,alacsony lány vagyok.


De nem félnék tőle.Ha tartanék tőle akkor nem tervezném,hogy nagytestűm legyen.


Igazából ha egy kutyának te vagy a vezetője akkor nem számít,hogy te és ő hány kg,meg mire lenne képes.


Sok ismerősömet is elrántaná az 50-60 kg-os kutya,HA AKARNÁ,de nem teszi,mert tiszteli a gazdáját. Kutyáknak nem a méret,testsúly a lényeg,hanem mennyire vagy magabiztos,határozott,mennyire tudod kontrollálni.


Én a kutyasulit fix,hogy beiktatom ha lesz egy nagytestű ebem.

2015. máj. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Soha egy pillanatra sem fordult meg a fejemben, hogy a kutyám megtámadhatna, vagy akár csak odakaphatna nekem, de olyan erős és néha olyan eszetlen... Nem rosszindulatú, csak dilis. Leüt a lábamról, mert elfelejt lefékezni. Mikor mezítláb vagyok, a lábamról rúgja el magát. Meg ilyenek. Egy szavamra leáll, de ha már csurog a vér a lábamból, akkor már mindegy.

Egyszóval folyamatos éberséget kíván tőlem, hogy ne okozzon véletlenül fájdalmat.

2015. máj. 24. 18:46
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az 5 kg-os kutyánk is szokott sérülést okozni. Például utálja ha fésüljük és rendesen rászorít a kezünkre ha a kelleténél jobban meghúzzuk a kefével a szőrét.Akkor játéknál van,hogy nem a plüssöt hanem a kezemet fogja meg,nekem is fojt már vérem miatta:D vagy a köröm vágás na akkor a kezem tiszta karmolás,meg van mikor vérzik is.

Utálja ezeket a beavatkozásokat.


Nyilván egy nagytestű kutya nagyobb "kárt" tud tenni.De ezzel együtt kell élni.


Vendégségben voltam amikor ismerősöm shar-pei-e úgy gondolta jó buli felugrálni és a kabátomat harapgálni,nincs jól nevelve,meg fiatal is. Olyat belém csípett bőrkabáton keresztül,hogy másnapra belilult.

2015. máj. 24. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%

Na a nagytestű épp ezért még nem is csípkedhet pl orvosnál, vagy fésülésnél, mert amíg a kicsi "csipkedésétől" belilul a kezed, addig ha az én 80 kilós kutyám belédkap, akkor ott csont törik.

Tehát a nagyoknak sokkal jobban nevelteknek kell lenniük mint a kicsiknek. nem ugrálhat rám, mert akkor simán fellökne, ha lefektetem a dokinál akkor mozdulatlannak kell lennie akkor is ha fáj neki...stb

Ezért az vegyen nagy kutyát aki valóban tud bánni vele.

2015. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
79%
Meg kell tanítani, hogy figyeljen oda. Igenis le kell büntetni akkor is, ha véletlenül okoz fájdalmat, mert ha elnézed neki, akkor soha nem is fog odafigyelni magára. Ellenben ha jelzed neki, hogy ez baromira nem volt poén, akkor esetleg vigyáz, hogy máskor ne csinálja. Képesek rá, ugyanis ha például egy másik kutya szól rá rendesen, mert elkaszálta futás közben, mérget vehetsz rá, hogy többször nem fog nekimenni. Szóval ne nézd el neki, és nem lesz okod tartani tőle (mert ezt félelemnek azért nem nevezném).
2015. máj. 24. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem félek. Sőt, imádom a nagytestű kutyákat. Úgy vagyok vele, hogy tekintélye van. Pl mikor egy 77 Kg súlyú landseer szembeáll veled, na az szép látvány (megszállottja vagyok a nagytestű ebeknek, ennek ellenére van tacskóm is, őt is szeretem, de nem bírom ki nagy kutya nélkül :P).

Most szeretnék egy moszkvai őrkutyát, azt mondják nem egyszerű, de meglátjuk...

Szerintem aki fél a kutyájától, az ne tartson kutyát. El sem kell gondolkozni rajta, hogy mit tudna csinálni, mert veled semmit sem fog.

2015. máj. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 deniz csaba ***** válasza:
100%
És mással? Szerintem gondolkodni éppen nem árt máskor sem, most sem. Ha például véletlenül olyan szitu alakul ki, hogy egy gyerekkel játszik és játékból lila foltokat, véres hegeket okoz. Nem is tudja szegény, hogy mit csinál. Én döbbenten olvastam, hogy mimindent megengedsz neki. Nem helyes, nem okos dolog. Ha lesz párod, kórházba kerülsz valami miatt és rá kell bízni valakire, esetleg gyereked lesz, szobatársad, tesódnak családja, stb. Még sok mindent át fogtok élni együtt. Ez is a szocializálás része, tudnia kell a többi emberrel is helyesen kommunikálni és ezt rajtad kell elsősorban gyakorolja.
2015. máj. 26. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!