Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akinek nagy és erős kutyája...

Akinek nagy és erős kutyája van, nem szokott félni tőle?

Figyelt kérdés

A kérdésem nem a neveletlen, agresszív kutyákra vonatkozik elsősorban, hanem az olyan esetekre, amikor a kutya véletlenül okoz fájdalmat vagy sérülést.

40 kg-os kutyám ujjai között ma toklászokat kerestem, de csikis volt neki, és úgy pofán rúgott, hogy csak úgy durrant. Utána persze nem győzött bocsánatot kérni.

Máskor is előfordult már, hogy a játék hevében véletlenül megütött vagy megharapott, vagy rohangálás közben elkent, mint a taknyot, csak úgy repültem (nem sokkal vagyok nehezebb nála).

Nálatok is van ilyen? Nem befolyásolja ez a kutyátokkal való kapcsolatotokat, nem tartotok az erejétől? Nem szoktatok elgondolkodni rajta, hogy mire lenne képes az az X kilónyi izom és fog?


2015. máj. 24. 17:36
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Utolsó: van párom, együtt neveltük fel a kutyát. Vele ugyanolyan jámbor a kutya, mint velem, sőt a szűkebb családdal is (kb. 8-10 fő), csak ha rájön az "ötperc", akkor kell leállítani, mielőtt sírás lesz a vége. (Le is szoktam állítani.) Idegenekkel viszont cseppet sem barátságos, ez a fajta természetéből adódik.

Gyerekekkel nem játszik, sajna az ismeretségi körben nincs olyan gyerek, akit jóérzéssel össze mernék engedni vele. De ha nekem lesz gyerekem, akkor az első pillanattól kezdve tisztázva lesznek a szabályok.

A kutya a kismacskámmal is úgy tud játszani, mint a hímes tojással, pedig a macska néha komolyan megharapja, mégsem görbült soha meg egy szőrszála sem (max. benyálazódott). Szóval a nála kisebb, gyengébb lényekkel ösztönösen gyengéd, nem aggódom a leendő gyerekünk testi épségéért. :)


Amúgy ha épp fogja a karomat, és túl erősen talál megszorítani, elég egy szó és azonnal visszavesz. Sőt miután akaratlanul fájdalmat okoz (pl. mikor a már leírt esetben képen rúgott) teljesen kétségbeesik, sunnyog, behódol, hízeleg, hogy nem akarta.


Összefoglalva: bárki más kutyájáról hallanék ilyeneket, én is elhűlnék, hogy előbb-utóbb baleset lesz a vége, de mivel az én kutyám és ISMEREM őt, tudom, hogy ha odafigyelek rá, amikor ő épp nem beszámítható, akkor soha nem fog bántani.

2015. máj. 26. 08:15
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen egy nagytestű ebet jobban kell fogni,mert könnyebben okoznak sérülést,mint egy kisebb.


Ismerősömnek vannak nagytestű kutyái. Őket már kölyök korban arra szoktatták,hogy nem ugrál,nem harapdál,szépen játszik emberekkel más kutyákkal stb.


Míg egy kis 10-15 kg-os kölyök ugrál,harapdál jó buli,de amikor már 50 kg, akkor kevésbé.

2015. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!