Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS, gáz van a kutyával?

SOS, gáz van a kutyával?

Figyelt kérdés

Kb. 1,5 órája észrevettem,hogy a kutya vonja maga után az egyik hátsó lábát. Furcsán kitartja oldalra csípőből,és vízszintes helyzetbe felemeli,vagy a talaj felett pár centivel vonja maga után. Ha szóltam neki felállt. Azt hittem csak aludt,begörcsölt neki,mert 2 óra alvás után hirtelen felkelt,máskor is szokott ilyen lenni,az első lábára.Békén hagytam,lassan 1 órája,szólok neki nem áll fel. Odamegyek hozzá,hívom,a kutya néz rám,és remeg a feje,valamint remegteti a lábát. Ha nem beszélek hozzá,nem remegteti a lábát,gondolom ezzel akarja jelezni,hogy gáz van.


Mi lehet vajon ez?


Azt kifelejtettem,hogy tapiztam neki a lábát,nyújtottam,tornásztattam,de végig lefogtam a fejét,nem akartam kipróbálni a "harap e fájdalomra" jétákot.

Amúgy 9 éves lesz,10kg-os,hosszabb séták után egy kicsit biceg az első lábára,de a hátsóval soha nem volt semmilyen gond.


Még az is eszembe jutott,ami talán még fontos lehet,hogy ha ül,ha fekszik,folyton ez a csúnya ülés,vagy csúnya fekvésbe van. ( Nem tudom,hogy értitek e mire gondolok,de kb. úgy tudom leírni,hogy a seggének az egyik oldalára teljesen félrecsúszik,és keresztbe kilógatja a másik oldalt a lábát.)


2015. máj. 24. 19:08
 1/9 VillámFarkas ***** válasza:
Vidd el àllatorvoshoz, lehet hogy megmÈrgeztèk idegmèreggel, de lehet lyme kór is a kullancsoktól, azt próbàld ki nàla ha leülteted ès kihúzod az egyik első làbàt vissza húzza-e? A mi kutyànkról így derült ki hogy kullancsos hogy amikor elengdtük csak úgy lógatta a levegőbe.
2015. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Doki minél hamarabb
2015. máj. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
És az első lábának amúgy mi baja? Dokihoz mikor tervezitek vinni?
2015. máj. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fájdalma van , egyértelmű. Ráférne egy röntgen elöl-hátul.
2015. máj. 24. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
csípőficam gyanús.
2015. máj. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Doki először péntek délután,kivéve,ha élet-halál kérdés,akkor kedden. Pünkösd van,állatkórház 70 kmre,kutya összehányja magát az autótól,egyszer volt babéziás,akkor is 3 percre volt a doki kocsival, 3 perc alatt úgy összehányta magát,hogy a babézia+ hányás majdnem a sírba küldte. A halálból jött vissza,ott tartottunk,hogy a szemét nem bírta kinyitni. Nem mertem ránézni a kutyára,hogy lélegzik e.

Szóval állatkórház csak legvégső esetben,amúgy pedig itteni dokihoz csak pénteken tudjuk vinni,mert a kutya egy csomó dolgot csak nekem enged. Én viszont messzebb tanulok,kollégiumba vagyok,és a hétre van berakva 5 évvégi záródolgozat,amit nem hagyhatok ki,meg igazolásom sincs.


Első lábával nem tudom,hogy mi van,nyárra már be van tervezve a doki.


1# Köszönöm,hogy írtál,bár nagyon kikészültem,amikor végigolvastam,mert csinálta magától,hogy ül,és lógatja a lábát pár centivel a talaj felett. :(



Légyszii,szorítsatok értünk,hogy reggel 4 lábon ébredjen!!

2015. máj. 24. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Csak kíváncsiságból, az autóhoz szoktatás meg sem fordult a fejetekben? Vagy legalább gyógyszert kérni a dokitől, hogy ha mégis nagyon muszáj, akkor ne hányjon össze mindent?

A lába meg mióta fáj, hogy így ráértek vele dokihoz menni?

Mindenesetre olyan helyre vigyétek, ami rendesen fel van szerelve, röntgen legyen mindenképpen, mert az valószínűleg kelleni fog, előre-hátulra.

2015. máj. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó,minden tiszteletem előtted,ha te már csináltad azt végig amit én csinálok azóta,amióta megvan a kutyám. Ez a kutya egy mérföldkő a család életében,megtanít mindenkit szeretni.

A kutya soha nem volt családtag ezelőtt,hisz olyan helyen élek,ahol le is nézik az emberek,ha nem száraz kenyérrel eteted,és ha esetleg meg szoktad simogatni.

Vele minden megváltozott,bejöhetett a házba,mindent megkapott amire szüksége van,mai napig megvan mindene. Állatorvos az ismeretlen dolog,max. olyan szinten ismert,hogy évente 1szer jön kutyát oltani.

Az autót nem áldozzuk fel arra,hogy telehányja a kutya.

A kutyának nincsen semmi baja,hisz futkozik az udvaron.

Ha te ezeket mind ki tudtad anno vívni,kiskorúként,nulla jogosítvány,kereset és döntés nélkül,akkor le a kalappal előtted!

És hiába mondod,hogy megérthetnék,de nem értik meg,mert nem tudják milyen az állatszeretet.

Sajnálom,énis szégyenlem,hogy ilyen a családom,de nem tudok vele mit csinálni.


Innéttől kezdve örülhetek neki,ha nyáron ki lesz vizsgálva a kutya,és annak is,hogy élet-halál állapotba utazhatott kocsiba...

2015. máj. 25. 09:14
 9/9 VillámFarkas ***** válasza:
Egyébként csak azért mondtam a mérgezést, mert a ikor Tücsikém beleivott a nagymamámméknál a vízzel eláztatott cigicsikkes dobozba akkor pont ezeket a tüneteket produkálta, tejjel nyomtuk le a mérgezését mert a kálcium leköti a méreganyagokat szurkolok érte;)
2015. máj. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!