Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy tacskón s kiderült,...

Van egy tacskón s kiderült, hogy babát várok. Mire számítsak?

Figyelt kérdés
Természetesen kutya is marad gyerek is. Nehéz dolgunk lesz? Hogy készítsük fel a kutyát a babára?
2015. máj. 25. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
28%
Nem lesz nehéz. Hogy? Ha bejáratos oda ahol a baba elsz, akkor onnan fokozatosan szoktasd le. Babacuccot ne érjen el a kutya, megfelelő kézmosás kutya és gyerek gondozás közt. Kb ennyi.
2015. máj. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
2015. máj. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

Nem gondolom, hogy feltétlenül ki kell tiltani a kutyát feltéve ha megfelelő nevelést kapott.

Most 5 hós a babánk, a középuszkárunk 2 és fél éves. Bejöhet a babaszobába de nem nyúl semmihez beleértblve a kiságyat is. Akkor mehet a kisfiam közelébe amikor kivesszük és együtt vagyunk. A nyalakodásról hamar leszoktattuk, megtanulta, hogy inkább bújjon oda ha szeretetet akar kimutatni.

Éjjel viszont a babával alszik, ő kelt engem ha elkezd ébredezni.

Szerintem egy dologra kell odafigyelni. EGYENSÚLY. Attól, hogy megszületett a baba a kutya éppúgy az életed része kell, hogy maradjon. Időt és energiát kell rá szánni ugyan úgy mint azelőt. Illetve soha semilyen körülmények közt nem szabad a kutyát büntetni azért, mert valami olyat csinált ami korábban okés volt de a BABA MIATT nem. Az már a következetlen nevelés hatása és nem a kutya hibája! Gondold végig mik azok a dolgok amiket nem szeretnél ha a kutya csinálna miután megszületik a baba...ezekről már most szoktasd le.

2015. máj. 25. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 deniz csaba ***** válasza:
Nekünk okozott gondot, de nem a születéskor, hanem amikor kikerült a járókából. Lakásban laktunk, egy kis gyerek nyilván nem tudja felmérni, hogy fájdalmat vagy félelmet okoz a visításával. Egyszer sarokba szorította a cockert, kapott is leckét, abból, hogy mit nem szabad, még én is, amiért nem figyeltem eléggé.:)Most mosolygok rajta, de akkor kicsit tragikusnak éltem meg a dolgot, kutya vs kis gyerek lakásban nem oké. 3 hónap múlva kertesbe költöztünk. Soha többet nem fordult elő ilyen. Most karácsonykor ment el 13 évesen. A fiam azóta 12, nagyon megsiratta.
2015. máj. 26. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!