Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Befogadtunk egy kóbor kutyát...

Befogadtunk egy kóbor kutyát és kiderült hogy vemhes hiába a szuri. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Barátommal befogadtunk egy utcán kóborló Rottweilert. Én nagy Roti rajongó vagyok, ő most már a harmadik ilyen kutyusom életemben. Állatorvost hívtam, vizsgálja meg. Csipet nem találtunk,2-3 év körüli egészséges. Mivel akkor már tűzelt és kan kutyákkal is találkozott. Kértem hogy oltsa be, hogy ne legyen kutya. Meg is erősítette hogy nem lesz kutya. Azóta eltelt két hónap és mint egy kistehénke. Mit tegyek? Tacskó járt hozzá meg keverékek. Az még hagyán hogy milyen kutyák lesznek, mert minden kutyát kedvelek. De manapság senkinek sem kell kutya- Az első kérdés hogy milyen fajta, ha korcs már nem kell ha szuka már nem kell. Nem akarom megtartani őket, de nem visz rá a lélek hogy bántsam őket. Próbálok biztos gazdikat keresni de hiába. Ha még 100 % ra tudnám h tacsik lesznek akkor talán de mikor megmondom h roti az anya akkor már megint visszautasítják. A kutyámnak sem akarok lelki bántódást okozni végképp nem akarok gyilkolni. Nem tudom mihez kezdjek.
2015. máj. 14. 18:38
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttasd vemhesen, még most! Egyébként ezt nem is értem... ha tudtad, hogy tüzelt, és nem akartál kiskutyákat, miért nem figyeltél rá jobban? Ezek az injekciók semmit nem érnek, csak a pénzt viszik!
2015. máj. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vetesd el, mintsem megszülessenek, és a menhelyen éjék a sanyarú sorsukat.

Teljesen az abortusz ellen vagyok, de hidd el többet ér..

2015. máj. 14. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kaptam egy privit a kérdezőtől! Még mindig azt mondom, amit eddig: IVARTALANÍTTASD MOST! Nem biztos hogy találsz a kölyköknek gazdát, a szülés le fogja szívni az erejét, nem tudhatod, hogy táplálja-e majd őket, és ha nem fogja, neked kell! 8 hetes koruknál előbb nem tudod őket elajándékozni, és az oltások, féregtelenítés meg a chipek rengeteg pénzbe kerülnek! Ezeket gondold át! Ha most ivartalaníttatod, semmi nem lesz! Megkapja a roti az altatót, a kicsik szépen elalszanak, az orvos meg kipakolja! Ez hosszú távon sokkal jobb megoldás neki és a kölyköknek is!
2015. máj. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Roti tacsi mixek elajándékozhatatlanok,mert sajnos nagyon rondák.Nem mondom,hogy lehetetlen,de az így gazdásított keverėkek nagy része,egy ėves korára az utcára kerül.Addigra veszti el ugyanis a kölyökkori báját.Az ivartalanítás a kutyák számára fájdalmatlan beavatkozás.Azt mérd fel,hogy van e kapacitásod egy alom felneveléséhez,lelkiismeretes gazdához juttatásához.Sajnos két rossz megoldás közül vagy kénytelen választani.
2015. máj. 14. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ivartalanítás. A kutyádnak ezzel semmi lelki bántódást nem okozol. Sürgősen nézesd meg dokival, hogy mennyi ideje lehet ellésig.

Ha meg már késő lenne, akkor nincs más hátra, mint hogy megellik, a kicsiket legjobb tudásod szerint felneveled 8 hetes korukig legalább (2 hetes kortól féreghajtás 2 hetente, 6 hetesen első oltás, chip, kölyöktáp etetése), majd minden erőddel megpróbálsz nekik jó gazdit találni.

Lefotózod majd őket, és hirdeted mindenhol. Ebben kérheted állatvédők, menhely segítségét is.

Ha a kölyköket elvitték, bejelentkezel a szukával ivartalanításra.

Tanulság: legközelebb ne szurit kérj, hanem rögtön ivartalaníts, vagy ha nem megy azonnal, akkor úgy el kell zárni a kutyát tüzelés idejére, hogy semmiképpen ne férjen hozzá kan.

2015. máj. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4-es: Honnan veszed hogy rondák? Én több tacsi-roti keverék kutyát ismerek, s mindegyik gyönyörű. Nem minden tacsi-roti keverék csúnya...


Ha a helyedben lennék kérdező, én megtartanám őket, vagy pedig elajándékoznám őket. Miért nem kell nekik ha szuka? Vagy ha roti az anyja? Manapság senkinek nem kell kutya? Dehogynem. De a kérdésre válaszolva, én semmiképp sem ivartalanítanám őt (valószínűleg megköveztek a válaszom miatt), inkább keresnék nekik gazdát, vagy megtartanám őket.

2015. máj. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Járt így más is :)


3 éve befogadtunk egy nagyon csúf szőrmók kutyát. Kis cuki volt, nagyon szerettük. Pár hónaposra tippeltük a korát, de egy hónap múlva kikerekedett és egy hétre rá lefialt 6 kicsit. 5 megmaradt és sikeresen elajándékoztuk. Volt köztük szép is és szebb is, fiú is, lány is. Nem lehetetlen.

2015. máj. 15. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok.

Megszülettek a kicsik.

Nyolc kiskutya született 6 fiú, 2 lány és mindegyik gyönyörű, mint a kisrotik hatalmas mancsokkal :D Szép nagy kutyák nem is tudom hogy fért bele ennyi.

Már meghirdettem őket és egy hét alatt már három biztos gazdit találtam. És egyet megtartunk, legalább nem lesz egyedül az anyakutya. Persze mindkettőt megműtetem. :)

Nem bántam meg, hogy megtartottam őket, fantasztikus.

2015. jún. 4. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!