Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vakarózik ennyit a...

Miért vakarózik ennyit a kutyusunk?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos mopszunk, nálunk van 1,5 hónapja. Nem bolhás de mégis rengeteget vakarózik és ha elkezdjük simogatni a hátsó lábai fölött, körül elkezd vakarózni a levegőben úgyn. biciklizni. Voltunk vele orvosnál azt mondta lehet hogy atkák miatt. Elkezdte kezelni, a hátán nyomott végig valami cseppeket de semmi változás. A szőre megvan és teljesen "ép". Ötletek??
2010. febr. 26. 07:05
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

én vok a hill's-es.

jó minőségűnek számít.

az a baj, h a hills és royal canninban sok a gabona.pl.kukorica.ezeket a szervezet nem tudja megemészteni teljesen és károsak lehetnek: pl. allergia.

másik gond, amiről mai napig viták vannak, hogy sok bennük a szénhidrát.

valaki írta is, hogy az ő kutyájának a hills nyomta fel a vércukrát.

minden kutya más, ki kell tapasztalni.

szokták mondani..való igaz, ahogyan az is, hogy a túl sok szénhidrát nem megfelelő egy kutyának, viszont olcsó a gyáraknak előállítani a gabonákból nyert energiaforrású tápokat.

sokan acanával és orijennel etetnek.

az orijen egy fokkal jobb, mert 70% húsból készült, 30% gyógynövény és gyümölcsből áll, viszont 0% gabonából.

persze sokan megkérdőjelezik a sok fehérje tartalmát, de ennek Te is utána nézhetsz.

számtalan kísérlet bizonyítja, hogy nincs káros hatással a kutyára.

nemrég váltottam orijenre, és már látom a változásokat a kutyusomon.

ő is vakarózik, és remélem el fog tőle múlni.

tápváltás után minimum 6 hétnek el kell telnie ahhoz, hogy a régi táp kiürüljön a szervezetéből.

úgyhogy még időnek kell eltelnie váltás után is, h lásd az eredményt.

remélem meggyógyul a kutyusotok, és a miénk is:)

2010. febr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

16:29-es vagyok.

Még az is eszembe jutott, hogy vigyázz nagyon a jutalomfalatokra!

az új táp alatt ne kapjon semmi mást.

csak az új tápot.

mert lehet, hogy valamilyen jutalomfalatra allergiás.

pl. én rendszeresen adtam a kutyusomnak fogtisztítót is, és abban is van növényi fehérje pl, amire allergiás lehet.

szóval most ő sem kap semmit.

kapott nyersen sárgarépát, de már azt sem. csak a táp és meglátjuk mi lesz.

2010. febr. 26. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
bolhás vagy a bőre fáj!
2010. febr. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 Akiteki ***** válasza:
Kérdezd meg a tenyésztőt, van-e ilyen tapasztalata. Ő biztosan jobban tudja. Ha ő mást etet a kutyáival, érdemes lenne Neked is azt kipróbálni.
2010. febr. 27. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
nem mindenki tenyésztőtől veszi a kutyáját. az ilyen válaszok már nagyon uncsik!!!!!!!!!!!!!!!
2010. márc. 1. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Akiteki ***** válasza:

Rájöttél a lényegre?

Ha nem tenyésztőtől veszi, akkor ne csodálkozzon, hogy vakarózik. Ha meg igen, akkor minimális elvárás, hogy először hozzá forduljon a problémáival.

Pontosan erre szeretnék rávilágítani, hogy egy rakás felesleges kérdés fel sem merülne, ha nem akarna mindenki olcsón beszerezni kutyát, aztán meg az állatorvosra költeni a maradék pénzét.


Kedves Kérdező! Ha nem inged, ne vedd magadra, az utolsó válaszolónak írtam.

2010. márc. 1. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

de ne itt világíts rá, hanem olyan helyeken ahol az a kérdés h honnan vegyen kutyát az illető.

mert nagyon unalmas már folyton ugyanezt a mondatot olvasni minden egyes kérdésnél.

2010. márc. 1. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
tenyésztőtől vettük de sajnos már nem tudom a számát. mióta megfürdettük kevesebbet vakarózik de még sajnos mindig szóval ha elfogy a royal c. kajaváltás lesz hátha az segít. meg jövőhéten megyünk még 1 oltásra akkor megmondom h mi a helyzet hátha kitalál valamit a doki.
2010. márc. 1. 19:31
 19/19 anonim ***** válasza:

na tessék..ennyit erről. tenyésztőtől vette.....

én ma írtam egy dokinak, és ha pl. atkás lenne, akkor az a probléma a szőrtüszőnél kezdődne, esetleg kihullana a szőre, és írta a doki, h erős szaga is lenne a kutyának.

lehet csinálni úgynevezett bőrkaparék vizsgálatot, ha mégis erre gyanakodnál, aztán jön az allergiateszt.

de hátha tápváltás megoldja. sok sikert, majd írd le mit mondott a doki.

2010. márc. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!