Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit lehet tenni? (németjuhász,...

Mit lehet tenni? (németjuhász, sántít)

Figyelt kérdés
Nagyon fiatal (1 év>) németjuhász kutyusom sántít a bal hátsó lábára. Van, hogy szinte nem is látszik rajta, bepörög, örül, ugrál, stb, mint máskor, néha pedig alig bír felállni. Én arra gyanakszom, hogy elesett a csúszós kövön, mert félt a vihartól, s állatorvos már látta is, röntgen is volt, semmi látható baja. Táplálkozás, életmód nem változott. Mit érdemes, lehet tenni ilyenkor?

2015. máj. 26. 11:20
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Ha az orvos látta röntgen volt,és semmi rendelenesség akor hamar rendbejön!Csonterősitőt lehetne adni neki "ha nem használ nem is árt"
2015. máj. 26. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem ajánlom, h magadtól bármit is adj neki! Inkább vidd el egy másik orvoshoz, hátha meglát valamit, amit a jelenlegi orvosod nem.
2015. máj. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
55%

Mindenképp adj neki zöldkagylókivonatot kúraszerűen, amíg el nem éri a végleges méretét, sőt állatorvossal való konzultáció után plusz kalciumot is lehet, hogy kéne neki adni. Azért csak feltételes módban, mert a jobb tápok tartalmaznak elég kalciumot, és túl lehet adagolni.

Az én nagytestű kutyám szintén sántikált néha kamaszkorában, nála csonthártyagyulladást állapítottak meg. Pihentetni kellett, adni neki némi plusz kalciumot és helyrejött. Némelyik táp hirtelen erős növekedést okoz, "felfújja" a kutyákat, de a csontozatuk nem erősödik olyan ütemben, ilyenkor fordulhat elő hasonló dolog.

Pihentesd, ne futtasd huzamosan, ne tedd ki hirtelen gyors fordulatoknak. Ha végre jobb idő lesz, kezdd el úsztatni, annál jobb kímélő mozgásforma nincs.

2015. máj. 26. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A német juhászok hajlamosak erre. A kutya vásárlásakor külön meg kell nézetni orvossal ilyen szempontból is.
2015. máj. 27. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ! :) Azt nem írtam le, de kapott porcvédőt az orvostól (Synoquin), pont ilyen "ha nem használ, nem is árt" esetre, azt szedi, most pihenget.
2015. máj. 27. 17:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!