Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 11 éves németjuhász sántít...

11 éves németjuhász sántít megint, lehetséges, élete végéig szednie kell emiatt a gyógyszereit?

Figyelt kérdés

Állatorvos ajánlotta neki a Metacamot gyulladáscsökkentésre, meg zöldkagylókivonatot, GF600-at, teljesen rendbe jött ezektől, már csak a zöldkagylót adtam neki, de az elfogyott, és valamilyen DM-es zöldkagylót adtam neki utána, de fokozatosan leromlott tőle az állapota, most elkezdtem megint a GF600-at, de nem nem nagyon akar változni.

Mennyi idő kell megint, hogy helyreálljon?

Most megint gyulladáscsökkentőt kell neki szereznem, mert szegény nem nagyon tud felállni, csak fekszik egész nap. :(



2015. máj. 23. 09:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ezt a gyógyszert ízületi gyulladásra kapta? Mert meg lehet próbálni azt is, hogy adod neki a GF600-at, és még mellette, amikor fekszik a kutya, akkor a lábait finoman végigmasszírozod naponta egyszer, mondjuk este, amikor már lefekszik aludni.
2015. máj. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
És az időbeli lefolyása mégis hogy nézett ki annak, amit mondtál? Nem mintha tudnék segíteni, de azért azt látni kell, hogy nem mindegy, hogy amit leírtál, az egy hónap alatt történt vagy egy év alatt.
2015. máj. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
11 éves. Ahogy az öreg embereknek is elkopik az ízületük 70-80 évesen, úgy a kutyáknak is . A kor előre haladtával még erősebb gyógyszer kell, hogy csökkenjen a fájdalom és a gyulladás. Ezt nem lehet meggyógyítani.
2015. máj. 23. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Szint egyik pillanatról a másikra történt nála, egy hosszabb séta után, kb 3 hónapig jó volt, amíg tartott a gf600 zöldkagyló, után meg elkezdett fokozatosan romlani az állapota. Most szereztem Metacamot, múltkor ezt ajánlotta a doki, meg most is, csak olvastam, a mája miatt nem lehet huzamosabb ideig adni neki ezt.

De mit lehet helyette hasonlót?

2015. máj. 23. 12:39
 5/18 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit. A nemszteroid gyulladáscsökkentők a legáltalánosabban használt és legbiztonságosabb gyógyszerek közé tartoznak, de hosszú távon ezek is problémásak. Viszont ha hónapokra rendbe jön a kutya egy rövid kúrától, akkor az azért még nem rossz.
2015. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

Az orvos által ajánlott gyógyszert add neki. Mellette időközönként egy labor, hogy van-e mellékhatás.

Amúgy nézz fel Patadoki honlapjára. Az aranygolyó beültetés igen kedvelt téma nála.

2015. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Na most meg már egyáltalán nem tud ráállni a hátsó lábára, és sír, ha felkel. :(
2015. máj. 24. 07:40
 8/18 anonim ***** válasza:
0%
Még talán a homeopátiás cuccoknak nézz utána...
2015. máj. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben bármit, amit az orvos ajánl.

Sajnos, van egy pont, amikor már a gyógyszer sem segít.

Megöregedett a kutyád és nj-k legtöbbjénél sajnos a 11 év már soknak számít.

2015. máj. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
dysplásiára volt szűrve?
2015. máj. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!