Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kell erőltetni a menhely...

Miért kell erőltetni a menhelyi kutyát?

Figyelt kérdés

Férre értés ne essék,nekem is menhelyről van kutyusom.

De mkor a kérdező világosan leirja,hogy menhelyi kutyát NEM akar akkor miért kell eröltetni??

Ugyse lesz neki olyan amx itt majd leirja,hogy jó menhelyi lesz,aztán meg nem.

Valoszinül sokan tudják az oldalon a több mllio szendevő menhelyi kutyát,de nem tartom annak értelmt,ha egy kérdező feltesz egy kérdést amibe leir néhány fajttát,hogy ezek közül szeretne választani és nem másokk közül,miért kell azért is eröltetni?Aztán kihoz egy keverék kutyát a menhelyből aztán csak nagyobb baj lesz..Ti mit gondoltok erről?


2010. febr. 26. 10:50
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Igazat adok neked. Nagyon fontos hogy a kutya olyan legyen amilyet a gazda szeret. Hiába mondják hogyha szereted a kutykat akkok mindegyiker szereted, igenis van ameliky jobban tetszik van amelyik kevésbé. Senkinek nem lesz jó ha egy olyan ember hoz ki menhelyes kutyát aki másmilyenre vágyik, csak azért hogy megmentse.
2010. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%

Menhelyen nem csak keverék kutyák vannak, hanem fajtatiszták is. Sőt, nagyon sok fajtának van kifejezett fajtamentő szervezete, ahol akár még fajtatiszta kölyökkutyát is örökbe lehet fogadni. Nekem is a vizslamentőktől van egy gyönyörűszép és imádnivaló magyar vizslám, és sokkal jobb érzés, hogy segítettem egy kutyán, mintha a tenyésztők zsebét tömtem volna tele. Gondolom, ilyen megfontolásból javasolják az emberek a menhelyeket.

Persze az más dolog, ha valaki kiállításokra szeretné vinni a kutyáját vagy tenyészteni szeretne. Ebben az esetben érthető, ha tenyésztőtől vesz jó vérvonalú kutyust.

2010. febr. 26. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Azért mert a legtöbben csak az olcsó kutyát akarják! Mert jaj de szép a fajtája meg stb. De mivel nem lát át a dolgokon vesz egy kutyust egy szaporítótól és örül mint majom a farkának! Aztán meg jönnek a betegségek, a gondok és ráfizet! Ha valakinek nincs pénze törzskönyves, TENYÉSZTŐTŐL származó kutyát vennie az ne vegyen! A menhelyek is dugig vannak szaporítótól vásárolt, fajtatisztának mondott kutyákkal akiket azért adtak le mert sok volt a gond vele! Betegségek stb.. Ha nincs meg rá vkinek az anyagi kerete akkor vagy fogadjon örökbe, vagy gyűjtsön pénzt és később vegyen TENYÉSZTŐTŐL! És azért kell "erőltetni" Mert ők is érző lények és igenis kijár nekik ugyanannyi szeretet és törődés mint egy jó pénzért megvásárolt kutyának. Vagy nekik az a sorsuk h meghaljanak? Szerintem nem.. Fel kell világosítani az embereket! És inkább leírom 1000x mint egyszer sem! Senki nem mondta h akkor tuti örökbe fogad egy kutyust, de nagyobb rá az esélye és legalább át is látja valamilyen szinten a dolgokat utána az ember.
2010. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon sokan szeretik másokra eröltetni a véleményüket. Egyszerűen képtelenek elfogadni a másik állásfoglalását és mindenképpen megakarják változtatni azt.


Egyébként meg, ha egy nem menhelyi kiskutyától mindenképpen szabadulni akarnak és nincs rá vevő, akkor hova kerül? Menhelyre..

2010. febr. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
0%

Nem láttam még, hogy erőltetnék, csak egy lehetőség.

A menhelyeken is vannak fajtatiszta állatok.(ha valaki ahhoz ragaszkodna)

Valszeg én is onnan vennék ki, olyat, amelyik engem választ, vagy én választanék, pusztán érzelmi alapon.

Ha lenne rá lehetőségem, helyem. Sajnos, nincs

2010. febr. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
44%

Itt nem arról van szó hogy fajtatiszta! Meg hogy a tenyésztők zsebét tömjük! Egy jó tenyésztő nagyon sokat költ a kutyáira, épphogy nullára kijön! Hát nem tudom ezen mit lehet irigyelni mert elég lapos a zsebük! Aki meg kifog egy rossz tenyésztőt az magára vessen, meg különbenis a rossz tenyésztő nem tenyésztő. Van egy csomó ember aki szeretne a kutyájával versenyezni, sportolni, kiállításra járni, tenyészteni stb! Éveket vár egy megfelelő kutyára és tisztességesen kifizeti az árát! Előszöris mi a biztosíték arra hogy a menhelyen van olyan fajta kiskutya amilyen nekem kell? Nem sok! Egy felnőtt kutyánál meg elég esélyes, hogy valami trauma érte! Nem pont tőle fogom elvárni hogy bátran csibészeljen (ha épp azt a sportot akarom űzni), mert lehet hogy a menhely előtti életében egész végig verték, bántották! Na meg azokból is hány van amiből kiválaszthatom aki hozzám illik? És ha mégis van kölyök abból a fajtából amit én szeretnék akkor mennyi van? 1-2? Ki garantálja, hogy abból pont lesz olyan aki tetszik külsőleg, illik hozzám belsőleg és megfelel arra amire szántam? És ha még ez is teljesülne, mi van ha én tenyészteni akarok vele de akár csak pl munkaversenyezni (magyar pásztorkutyák munakversenyén nem kahat díjat törzskönyv nélküli kutya)? Ellenben egy tenyésztőnél ez mind megvalósul.

Én megértem a menhelyi kutyákat és én is segítek rajtuk ha tudok de igenis túlzásba viszik a keverék, menhelyi kutyák reklámozását! Szabályszerűen már félek elmondani egy ilyen oldalon hogy törzskönyves kutyám van, mert akkor rögtön lesznoboznak, meg leszemeteznek mert nem menhelyről hoztam!

2010. febr. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
11.15.-ös, én pont erre írtam, hogy van olyan eset, amikor teljesen indokolt, hogy valaki tenyésztőtől vesz kutyát. Ha versenyezni, kiállításra járni, stb. szeretne vele. Ettől még nem vagy sznob. De aki csak házi kedvencként szeretné, annak szerintem nem ez a legfontosabb. És nem minden menhelyi kutyát ért trauma, de tény, hogy sokukat igen. Az biztos, hogy lelki sérült kutyát csak olyannak szabad örökbe fogadni, aki hozzáértő, türelmes, és nagyon sok szeretetet tud neki adni.
2010. febr. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
77%
Sok embern, ha felmerül a kutya kérdés, nem is gondol menhelyre, lehet ez előítélet, pletykák miatt (ott csak randa, korcs, beteg kutya van...), vagy mert szimplán egyszerű, tudatlan emberek akiknek eszükbe sem jutt menhelyről hozni, többször fordult itt már elő "milyen kutyát vegyek" kérdés és a válaszólók segítségével a kérdező végul menhelyi melett döntött, persze azt sosem fogjuk megtudni hogy valóban menhelyről hozott-e vagy csak úgy írta, de mindent megkell próbálnunk, mert a menhelyek helyzete Magyarországon SOS. Ha 10 kérdezőböl csak egyett sikerül rábeszélni menhelyire már az is nagyon jó...
2010. febr. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
74%

Nem tudom, szerintem is felesleges erőltetni, hiszen úgyis ő dönti el, és gondolom azok az emberek vannak rá hatással, akik a környezetében élnek. inkább azokat kell meggyőzni:D

meg mindenki maga tudja, és maga dönti el.

2010. febr. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
58%

jaj utolsó vagyok. még annyit hozzátennék, hogy

nagyon sok évet vártam kutyusra, és mindig is menhelyről szerettem volna elhozni egyet. ez volt az álmom.

de úgy alakult, hogy kaptam egy fajtiszta westie-t. de örülök neki és imádom, el sem tudok mást képzelni, és tudom, hogy neki jó helye van és nagyon vigyázok rá.

Édesanyámnak is annyira megtetszett, hogy neki már egészen biztosan menhelyről hozunk kutyust:)

ha nem kaptam volna a fajtisztát, nem fogadnánk örökbe sem. de erőltetni valóban hülyeség.

na csak gondoltam elmesélem:)

2010. febr. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!