Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Menhelyi kutyus?

Menhelyi kutyus?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy kutyust.Már nézegettem hirdetéseket de nem igazán van olyan kutya ami nekem megfelelne.Úgy értem legtöbb vagy nagyon nagy testű, vagy nagyon picike szobakutya. Nekem egy olyan közepes testméretű kinti kutyus kéne.Arra gondoltam,hogy esetleg elmegyek és körül nézek a menhelyen.Viszont nem igazán tudom mire figyeljek,hogy válasszak kutyát...? Mert nem csak azért szeretnék kutyát h legyen 3 hétig utánna meg sz*rni rá.Ezért szeretnék megfontoltan kutyust választani.Esetleg a menhelyi kutyák lelki világa más? Mármint olvastam,hogy sokkal hűségesebbek.Bár szerintem ez nevelés kérdése.
2011. nov. 15. 18:01
 1/9 anonim ***** válasza:

Menhelyi kutyák között is van ilyen is, olyan is, nem igazán lehet semmi általánosat rújuk húzni.

Legjobban akkor jársz, ha nem egyedül választasz, hanem kikéred a gondozó véleményét. Ő ismeri őket, tud neked olyat ajánlani, aki megfelel, akkor is, ha te esetleg nem néznéd ki belőle rögtön.

2011. nov. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha nincs konkrét elképzelésed, tökéletes a menhelyi, ezzel két életet mentesz meg!:)) Azt nem írtad, hogy kölyökre gondoltál vagy felnőttre. Kölyök kiválasztásánál arra ügyelj hogy ne legyen se túl domináns se túl visszahúzódó, próbáld keresni a "középutat", nyugodt természetű, de mégis érdeklődő,barátságos kiskutyát válassz. Ha túl domináns vagy nagyon félős (hiába sajnálod meg) sok gondod lesz vele a továbbiakban. Azt sem írtad mennyi tapasztalatod volt eddig a kutyákkal. Felnőtt kutya esetében pedig igényeidnek megfelelően válassz kutyát, nem hozhatsz el egy tökre nem hozzád illő kutyát csak azért mert "olyan szomorúan nézett". A legjobb az lesz, ha megkéred a menhely dolgozóit hogy segítsenek neked a kutyád kiválasztásában, mond el nekik az igényeidet a kutyával szemben és biztosan tudnak majd ajánlani neked kutyust, ők jól ismerik a menhelyi kutyák természetét:) Jó kutyázást és sok boldogságot!
2011. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Menj el a menhelyre, és keress olyan kutyust ami tetszik. Ezután figyelj arra, próbáld észrevenni hogy mennyire eleven, érdemes ezután más napon más napszakban visszamenni és megint megnézni hogy hogy viselkedik. Ezután ha elbírsz vele, azaz eleget tudsz vele pl futni ha van rá igénye akkor vidd haza. De ne egyből haza. Egy nagyon nagy sétát tegyél vele mielőtt hazamennétek. Az a legjobb ha már liheg :) Ez összeköt majd titeket jobban és segít a beszoktatáshoz. szóval hazaviszed,és kiválasztod a helyét(ezt érdemes előre megtenni. Megmutatni neki , ott pihenhet, és persze ott már legyen víz meg kaja. AZ ELSŐ PÁR NAPBAN NEM SZABAD KÖRÜLRAJONGNI NAGYON. És mikor már kipihente magát aznap akkor nyiss be egy szobába (ahova majd bemehet) és csak magad után engedd be. engedd hogy körülnézzen. És mikor hazaviszed akkor is te lépj be előbb a kapun. Sokat írhatnék még nevelésről satöbbi, de ennyi elég lesz most :) És általában hűségesebbek , mert már meg tudják becsülni a szeretetet, türődést és a vezetést. Sok sikert :) Remélem jó társat választassz majd
2011. nov. 15. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ja és azt kihagytam, hogy 10-12 hetes korban ideális elhozni a picit ha kölyökkutyád lesz, de 8 hetes kor alatt semmiképpen, egy olyan pici kutyi nagyon sok törődést és állandó felügyeletet igényel, szóval nagy kihívás!
2011. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A figyelmedbe ajánlanám őt, ha 100% tuti-biztos vagy benne, hogy nem fogsz ráunni. Közepes testű, vérbeli családi kutya, bármilyen irányba elmehetsz vele (nyomkövetés, agility, dog dancing, stb.).

Ideiglenes befogadónál van, ezért könnyebb a dolgod, ha igazán ismerni akarod a kutyát, mielőtt döntenél. Én vagyok a befogadója egyébként. :)


[link]

2011. nov. 15. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi tanácsokat. Hát én úgy gondoltam h kb egy két éves kutyust vinnék haza.Volt már korábban már volt 2 német juhász kutyánk. :D
2011. nov. 15. 18:17
 7/9 anonim ***** válasza:

A Jankás válaszoló vagyok.

Hát, azért nem tenném tűzbe a kezem a menhelyi dolgozók szakértelméért...

Engem már vágtak át kutyával. Az meg a másik, hogy bődületes hülyeségeket hallottam már tőlük egy-egy kutyát illetően (jajj, domináns, agresszív, aztán közben az egyik legnagyszerűbb, legmegbízhatóbb családi kutya volt... na mindegy).

Figyeld meg Te magad a kutyákat, illetve kérj ki megnézésre egy-kettőt, és tesztelgesd. Akár próbaidőt is kérhetsz, bár ez olyan szomorú, hogy röpke szabadság után ismét ketrec vár rá, úgyhogy én személy szerint nem élnék vele.

Én is megfigyeléssel választottam ki menhelyről a két kutyámat.

Ha pedig biztosra akarsz menni, akkor ideiglenes befogadónál lévő kutyák után is keresgélhetsz, mert ott tuti rendesen tudsz informálódni a kutyákról.

Gyepin gyakran még neccesebb a helyzet, ha másra bízod magad. Jankát például nagyon domináns kutyának titulálták, akivel vigyázni kell, közben meg majd megpusztul egy kis szeretetért, és levakarhatatlan, rendkívül jóindulatú kutya. Egy gyepi-társát is az agresszió vádja ért, róla is kiderült ideiglenesnél, hogy bizony jófej, és amit ők agressziónak néztek (foggalmam sincs, hogyan), az valójában epilepszia.

2011. nov. 15. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az a legbiztosabb, ha a kutyák között töltesz 1-2 órát kb egy héten keresztül. Akkor látod, hogy melyik hogy viselkedik, melyik kutya temperamentuma áll hozzád a legközelebb, melyiket szeretted meg a legjobban. A gondozók véleményét is kikérheted, ők általában már jól ismerik az örökbefogadható kutyákat. Ha van rá lehetőség, akkor elviheted a kiszemelteket egy kis sétára, ahol meg tudod figyelni, hogy hogy reagál a különböző hangokra, ingerekre, hogy viselkedik egyes szituációkban. Ezek alapján biztosan ki tudod majd választani a tökéletes kutyust.
2011. nov. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy a menhelyi kutyák menhelyi viselkedéséből nem mindig tudsz arra következtetni, milyen lesz otthon. Teljesen más lelkiállapotban vannak, gazdátlanul, tele energiával... Én biztosra azt mondanám, ha elmennél önkénteskedni egy menhelyre pár hétre, megsétáltatnád többször a jelölteket, megismerkednél velük, úgy már azért lehet látni, hogy mifélék egy kis foglalkozás után.
2011. nov. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!