Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám a 1,5 éves...

Hogyan tudnám a 1,5 éves németjuhászomat pórázra szoktatni?

Figyelt kérdés
1,5 éves, nagyon játékos, és szeretjük a családban, meg ő is minket, de kiskorától kezdve nem birtuk pórázra tenni, mert ugrált körbe körbe, szóval idegesítette. és hát mi meg sajnáltuk, mert imádjuk őt, de mostmár meg vinném ki sétálni...
2010. febr. 26. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Google a barátod.

2010. febr. 26. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

Szia!


Mostmár kicsit el vagy késve vele...Már vagy egy éve,5-6 hónaposan szoktatni kellett volna a pórázhoz meg a nyakörvhöz.Ha nyakörve van,akkor a pórázzal már elég nehéz dolgod lesz,nem nagyon fogja tűrni.Ha nyakörve sincs,akkor először ahhoz kell szoktatni.Egyébként kutyakönyvekbe le van írva ennek a menete,most nem részletezem,de keress fel egy kutyaiskolát vagy valakit aki ebben tud segíteni(persze ha olyan fontos,egyébként alap dolog hogy a kutyát pórázon tudja a gazdi sétáltatni).

2010. febr. 26. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
és mennyibe szoktak kerülni ezek a kutyaiskolák kb?
2010. febr. 26. 12:09
 4/9 anonim ***** válasza:
amikor láttad, hogy zavarja, le is vetted róla rögtön?
2010. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos teher alatt nő a pálma, ahogyan a mondás tartja. A miénk sírt, a földhöz verte magát és vakarózott a nyakörvtől is, később aztán a póráztól is. Egyszerűen hagytuk, hadd kínlódjon (persze felügyelet alatt volt, és vigasztaltuk, meg minden, és minden nap egyre több időt volt rajta). Úgy hozzászokott, hogy ha fürdés után leveszem a nyakörvet, akkor ő hozza a szájában, hogy tegyem vissza :) Tudja, hogy az az ő része, nagyon cuki.


Sajnos hagyni kell, hogy megbirkózzon a sokkal. És lényeges, hogy a póráz ne mint állandó jelenlévő dolog legyen ott, hanem séta előtt kerüljön elő valahonnan, és utána tűnjön is el. Tehát amint feltetted rá, menjetek el sétálni, neten keress rá a vezethetőség megtanításának trükkjeire. Gyakorlás-séta után menjetek haza, és ilyen kis bejáratott menetrend szerint vedd le róla, jutalmazd meg, kicsit esetleg játssz vele (a póráz akkor már legyen eltéve).

Nem kell ide kutyasuli, csak elhatározás, meg kitartás, mert valóban nem olyan fiatal már. Bár én az egyik kutyámat négy évesen szoktattam sétához, mikor kertesből panelba kerültünk, és le kellett vele járni. Egy fillért se adtam ki könyvre se, semmire. Csak pórázra :)

Ja, gyakorláshoz ajánlanám a megfelelő hosszúságú automata pórázt, amit nagyon jól lehet szabályozni. Könnyű vele nevelni.

2010. febr. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos le is vettem róla rögtön, de megfogadom a tanácsokat: folyamatosan hozzászoktatom, minden nap egy kicsivel többet hagyom rajta...
2010. febr. 26. 14:59
 7/9 anonim ***** válasza:

úú hát akkor ezért nem szokta meg.

tudom , hogy sajnálod ilyenkor, de az ő érdekét szolgálja az a fránya póráz.

gondolj erre, és hagyd rajta, úgy vidd le.

rakj rá hosszabbat pl., és vidd le/ki, egy idő után szerintem nem is fogja érdekelni a dolog, pláne ha ott lesz egy másik kutya is vagy érdekes szimatolnivalók:)

esetleg egy játékával is elindulhatsz ilyenkor.

2010. febr. 26. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez a kutya eddig el volt kényeztetve, csak simogatást kapott, meg kaját... semmi mást:-) mert elvileg kevés időm is volt vele foglalkozni... de ma elkezdtem, és azzal kezdtük, hogy megtanultunk ülni: az a helyzet, hogy még könnyen tanul, reggeltől mostanáig már ül amikor mondom neki... Szóval már csak a póráz jön, de attól félek, hogy nem fogja megszokni/ megtanulni... vagy ez is majd megy idővel, mint az ülés?
2010. febr. 26. 16:23
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem fog egyik napról a másikra hozzászokni, és bizonyos helyzetekben mindig is igyekezni fog letépni magáról, de hozzászokik. megérti, hogy kell, hogy mikor van rá szükség, hogy átmeneti. Okos állat a kutya, ez benne a jó - többek között :) Úgyhogy ha következetesen csinálod, és nem engedsz a hisztinek (mert lesz bőven), akkor hamarabb célt érsz. Légy hajthatatlan. És bánjon vele mindenki ugyanúgy, ha pórázon van.
2010. febr. 26. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!