Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyire vagytok képben a...

Ti mennyire vagytok képben a kutyafajtákkal?

Figyelt kérdés
Nem tudom, hogy csak én vagyok-e így ezzel, de itt a kérdésekben említett kutyafajtáknak a felét úgy kell keresgetnem google-ben, hogy az melyik. :D Kinézetük alapján felismerem őket, de nagyon soknak nem tudom a nevét.

2015. máj. 28. 20:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
A ritkábbakat nem ismerem, de összességében tudom, melyik-melyik.
2015. máj. 29. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
A nagyon ritka fajták kivételével mindet ismerem.
2015. máj. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából ismerem a fajtákat, egy nagyobb részt pedig elég jól.

Az a "vicces" viszont, hogy az utcán sétáltatva a két magyar fajta kutyámat az a tapasztalat, hogy a legtöbbeknek fogalma sincs róluk.

2015. máj. 29. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
85%

Elég jól. Szoktam kutyasuliban olyan órát tartani, hogy a gazdák meséljék el egymásnak mit tudnak a kutyájuk fajtájának a múltjáról, jelenéről, erre én is rá szoktam készülni, hogy hozzá tudjak tenni valami érdekeset.

Mondjuk a bolyhos társasági kutyákat nem tudom megkülönböztetni egymástól és nagytestű pásztorok nem gyakran előforduló fajtáival is gondom van. A legcikibb az volt amikor mudinak néztem egy horvát juhászkutyát, ott kaptam a gazdától egy fél órás előadást, mint kiderült ő Horvátországban a fajtagondozó egyesület elnöke. Azóta sem láttam másik példányt a fajtából itthon. :-)

2015. máj. 29. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

Na hát azokat (mármint a mudit meg a horvát juhászt) szerintem pont nem ciki összekeverni, mint a pitet meg a staffordot sem :D Elég minimális a különbség közöttük így ránézésre.

Amúgy kuvasz-golden kérdésben is sokszor inkább kérdezek, minthogy hülyeséget mondjak. Láttam már elég goldenes külsejű kuvaszt is (el is volt hízva, biztos az sem segített a helyzeten, meg hogy csóválva jött oda nézni, hogy van-e nálunk kaja), meg most egy rendes tk-s goldenünk van ovin, pici korában simán lekuvaszoztam volna. Agaraknál is rákérdezek, hogy magyar-e vagy angol, mióta kiderült, hogy tökre el voltam tévedve a magyar agár méretét illetően.

2015. máj. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
horvát juhászt mudival összetéveszteni nem ciki. mikor a boxer megjelenésű keverék kutyámat bullterriernek vagy pitbullnak nézték, na az ciki :D (boxer és amstaff mix volt, turcsibb orral, hatalmas, bamba szemekkel)
2015. máj. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

OFF

En franciaorszagban setaltattam a (nyirt) komondoromat es odajott egy csaj es megkerdezte hogy bulldog? :D :D


ON

a #9-es valaszolo altal linkelt konyv nekem is megvan es kb 90%-at fel is ismerem.

2015. máj. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Mudikat azért sem ciki összekeverni a horvát juhásszal, mert a mudi alkatilag is annyira heterogén fajta, és sok tenyésztő annyira sz.rik a standardra, hogy elképesztő. Egynéhány mudikennelnél az se lenne gáz, ha medvebocsnak néznéd a kutyákat. De azért nagyon kíváncsi lennék, miket mondott a horvát juhászos tenyésztő, ha emlékszel még rá, írd meg privátban. :)
2015. máj. 29. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Amik a Szinák-Veress könyvekben benne vannak, azokat felismerem. Kisebb koromban a mamáéknál töltött nyarakat töltöttem el így :)

Ellenben a kedvesem csak a német juhászt ismeri fel, és piszokul nem érti miért nevetek sírva, mikor egy staff-szerű kutyát letacskóz.

2015. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Szinte mindet ismerem. :)
2016. ápr. 14. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!