Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Milyen kutyafajtát ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Amit tudnék neki nyújtani:

-lakásban lenne tartva

-4.-en lakom, tehát nem kéne, hogy gondot okozzon neki a lépcsőzés

-kezdő vagyok (úgy értve, hogy láttam már kutyát közelről, szüleimnek volt is családi kutya, csak most elköltöztem és magányos vagyok kicsit az új városban)

-napi 5 órám minimum jutna rá

-őrző-védő hajlam legyen benne (nem árt, ha nem kell rá külön tanítani, bizonyos okok miatt)

-nagytestűt szeretnék

-kirándulós, túrázós típus vagyok

-napi 3 óra sétát minimum kapna

-tanítanám

-kutyasuliba vinném

-szuka vagy kan kutyát javasoltok?

-nekem első kutyám lenne, de a családban volt már több is (magyar vizsla, angol agár, beagle, shi-tzu, máltai selyemkutya, labrador)

-minőségi tápot kapna

-tenyésztőtől venném (fontos, hogy legyen itthon olyan, aki tenyészti is az adott fajtát)

-ápolására is temérdek sok szabadidőm lenne


2015. máj. 29. 14:52
1 2
 1/14 anonim válasza:
11%
Nem vagyok nagy kutya szakértõ, lehet hogy vannak jobb fajták, de szerintem valami Golden Retriver passzolna.
2015. máj. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
14%
Golden retriver, akita, vizslák, masztiff, stafford, bullterrier.
2015. máj. 29. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
38%
Gyönyörű édes kutyusokat találsz a menhelyeken, még fajtisztákat is. Oda is nézz el előbb, aztán még mindig vehetsz tenyésztőtől ha nem találsz közöttük megfelelőt :)
2015. máj. 29. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
53%

Ha a negyediken laksz (és nincs lift), akkor az nagyon megterhelő lenne egy nagytestű kutyának. Inkbb kisebb kutya lenne megfelelő neked, ebből a szempontból, mert őket fel tudod venni, és nem kell lépcsőznie.

Ha van lift akkor megfelelő lehet:

border collie, mudi, boxer(de ők közepes termetűek), pointer (angol vizsla), német vizsla, szetterek, berni pásztor, német juhászkutya

Kistestűek közül:

Spiccek, beagle (nem annyira kicsi), yorkshire terrier, west highland white terrier, border terrier, cavalier king charles spániel, foxterrier, közép és törpe uszkár,



De ha nem feltétlenül szeretnél fajtatisztát, akkor bármelyik menhelyen tudsz ilyen kutyát találni :)

2015. máj. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
72%
Én is a menhelyet javasolnám elsősorban. Főként ha ragaszkodsz a nagyobb testű kutyákhoz és a lépcsőzéshez, a legtöbb nagyobb testű kutya a tenyésztések miatt hosszútávon már nem igazán alkalmas a 4-re történő felmászásra, néhány éven belül kinyírja az ízületeit meg a gerincét. A keverékek ellenállóbbak ilyen téren is, mint a fajtatiszták, valamint abból is a legjobban szerintem inkább egy közepes testűvel (border méret) járnál a legjobban. A nemét tekintve mindegy, de ha jót akarsz magadnak, akkor ivartalaníttatod, sokkal jobban kezelhetőek, nyugodtabbak.
2015. máj. 29. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A lépcsőzés miatt én is inkább közép vagy közép-nagy termetűt ajánlanék (max. németjuhász méretig).

Őrző-védő hajlam igénye kizár egy csomó fajtát, amit itt felsoroltak.

Úgy az egészet figyelembe véve leginkább németjuhászt vagy valamelyik belga juhász változatot ajánlanám. Ha kicsit ritkábbat, akkor beauceron.

2015. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Keverék; dobermann, boxer, német juhászkutya < de a lépcsőzés viszont nem tenne jót nekik :( Taán egy németjuci jellegű keverékkel járnál a legjobban.
2015. máj. 29. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
*talán
2015. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Esetleg még a doberman.
2015. máj. 29. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Lift van, elég sűrűn használom, de ha sietnem kell, és konkrétan várnom kell a liftre, inkább lépcsőzök, tehát ritkán van a lépcső használva.

Mert nekem térdproblémáim vannak és elengedhetetlen a lift.

2015. máj. 29. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!