Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyám...

Bichon Havanese kiskutyám lesz. Havanese gazdik/"hozzáértők", válaszolnátok kérdéseimre? (10 kérdés) (pl. játék, mozgás, chip. Stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 15 - én megkapom életem első kiskutyáját, egy kis Havanese - t. :)

Sokat (nagyooon sokaaat) olvastam erről a kutyáról, meg a tanításáról, de azért még kíváncsi vagyok pár dologra:

1. - A szobatisztaság: mennyi idő volt, és hogy tanítottad meg neki?

2. - Sétáltatás: Hány hónapos korától vitted le? És oltáshoz van kötve a sétáltatás? (olvastam itt erről.)

3. - Etetés: Milyen eledelt használtok, ami bevált?

4. - Játék: Milyen játékokat kedvel kutyusod?

5. - Mozgás: Hányszor viszed le egy nap, és mennyi időre?

6. - Rosszalkodás: Rossz volt kiskorában? Mivel szoktattad le róla?

7. - Egyedüllét: Ha egyedül hagyod, mennyi ideig? Kibírja kutyusod?

8. - Chip: 4 hónapos kortól kell, ugye? És kötelező?

9. - Kocsizás: Viszed magaddal a kocsiba? Ha igen, akkor táskában?

10. - Tudás: Hány trükköt tud kutyád? Hogy tanítottad be neki?


Bocsánat, ha sok kérdésem van... alapos próbáltam lenni. :)

Persze nem kötelező ezekre válaszolni! Amelyikre akarod. ;)


És én már fejben kigondoltam, hogy fogom tanítani... ha leírhatnám majd, és valaki véleményezné, azt megköszönném! :)

Köszi, szia. :)



2015. jún. 1. 14:29
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
19%
Az jó :) amúgy a kutya pelenka azt jelenti, hogy ameddig nem lesz szobatiszta a kutya addig is egy helyre fogja intézni a dolgát
2015. jún. 6. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
100%
A kutyapelenka semmire nem garancia, fölösleges pénzkidobás! Inkább vidd le sűrűbben, és szoktasd úgy, ahogy korábban írtuk. Még akkor is, ha másik kutyád szerzel be egy tenyésztőtől, és nem ezt a szaporítót támogatod! Hamarabb megtanulja a szobatisztaságot, és ha nem bírja ki a séták között, jelezni fog, ha le akar menni!
2015. jún. 6. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
Oké, köszi!
2015. jún. 6. 13:36
 34/37 anonim ***** válasza:
A kutyapelenka valoban hulyeseg, ne hasznald, a legjobb esetben is haszontalan, de akar nehezitheti is a szobatisztasagra nevelest.
2015. jún. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem most egy 3 hónapos Havanese kutyim van.

Imádom! :)

1.- Még nem teljesen szobatiszta, de nagyon (naaaagyoon) sokat le kell vinni, hogy megszokja. Addig pelus.

2.- Előző héten kezdtük levinni, akkor kapta meg az összes oltását.

3.-Select Gold Sensitive Mini

4.-Csipogós, vagy a labda.

5.-Egyenlőre rengeteg időre, és addig vagyunk lent, amíg nem pisil vagy kakil.

6.-Egyetlen rossz szokása, hogy bemegy a nappaliba (amiről próbáljuk leszoktatni). És harapja a lábujjakat, de az inkább cuki, mint rossz.

7.-Fél óra, óra. Bírja egyedül, de az elején sír.

8.-Kötelező a chip. Hétfőn kapta meg. (3 hónaposan)

9.-Nem táskába, a mellettem levő ülésre teszem le, de bemászik az ölembe. :)

10.- Egyenlőre egyet. Az ,Ülj'-t. Úgy tanítottam meg neki, hogy az orrához tettem és hátravittem a feje fölött.

Amúgy nagyon okos, értelmes, családbarát és kedves kutya.

Sok sikert hozzá! Üdv. ;)

2015. júl. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim válasza:

Szia..Háát most kaptam én is a kis kutyámat.....Nekem ezek voltak..:

1.Hát én már úgy hoztam el,hogy már szépen pisilt újságra..

2.2 Hónapos korától lehet le vinni,De csak a 8 hetes oltás után szabadna addig nem találkozhat más kutyákkal vagy macskákkal,mert el kaphat tőlük valamit....Bár én nem 2 hónaposan vittem hanem csak a 3 hónapos oltás után mert nekem átlagon aluli nagyságú....

3.Mi már próbáltunk pár fajta konzervet...De eddig csak a Cheppi konzervet ette meg...

4.Hát nekünk még csak nagyon kevés játékkal játszik,mert nagyon kicsi még,De főlleg kötéllel...

5.Még nem vittem le sétálni,De napi 3-4-szer ajánlanám....

6.Nem nagyon rossz csak reggelente pörög fel egy kicsitt,éjszaka meg kb.7-hajnal 4,5-ig alszik aztán nyavajog hogy fel akar jönni az ágyra..

7.Hát kb.1-2 havonta kb.2-3 órára van egyedül,De persze hogy kibírja...

8.Most már féléves korától kötelező,De amúgy kortól függetlenül lehet chippeltetni....

9.Igen 3 havonta jön velünk mamához és az egy 4 órás út,De kibírja és nem táskában csak az ölemben ül...

10.Még nem tanítottam neki nagyon semmit,mert még nagyon kicsi hozzá....

2016. márc. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
Lett végül kutyud, kérdező? :)
2019. jún. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!