Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyám...

Bichon Havanese kiskutyám lesz. Havanese gazdik/"hozzáértők", válaszolnátok kérdéseimre? (10 kérdés) (pl. játék, mozgás, chip. Stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 15 - én megkapom életem első kiskutyáját, egy kis Havanese - t. :)

Sokat (nagyooon sokaaat) olvastam erről a kutyáról, meg a tanításáról, de azért még kíváncsi vagyok pár dologra:

1. - A szobatisztaság: mennyi idő volt, és hogy tanítottad meg neki?

2. - Sétáltatás: Hány hónapos korától vitted le? És oltáshoz van kötve a sétáltatás? (olvastam itt erről.)

3. - Etetés: Milyen eledelt használtok, ami bevált?

4. - Játék: Milyen játékokat kedvel kutyusod?

5. - Mozgás: Hányszor viszed le egy nap, és mennyi időre?

6. - Rosszalkodás: Rossz volt kiskorában? Mivel szoktattad le róla?

7. - Egyedüllét: Ha egyedül hagyod, mennyi ideig? Kibírja kutyusod?

8. - Chip: 4 hónapos kortól kell, ugye? És kötelező?

9. - Kocsizás: Viszed magaddal a kocsiba? Ha igen, akkor táskában?

10. - Tudás: Hány trükköt tud kutyád? Hogy tanítottad be neki?


Bocsánat, ha sok kérdésem van... alapos próbáltam lenni. :)

Persze nem kötelező ezekre válaszolni! Amelyikre akarod. ;)


És én már fejben kigondoltam, hogy fogom tanítani... ha leírhatnám majd, és valaki véleményezné, azt megköszönném! :)

Köszi, szia. :)



2015. jún. 1. 14:29
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
52%

35 ezerért nincs fajtatiszta kutya. Kezdj el olvasni arról, hogy mit jelent az, ha valaki szaporító, és ha valaki tenyésztő. Sok írást találsz erről a Neten. Ez az első és legfontosabb tudnivaló, mielőtt kutyát veszel magadhoz. Olvass utána, hogy miért nem kéne szaporítótól kutyát venni! Ha szereted a kutyákat, és ennek utánaolvasol, te is be fogod látni, hogy ezt a kutyust miért ne vedd meg.

Ha bichon-t szeretnél, tenyésztőtől vegyél.

Ha pedig, mint írod, nem lenne baj, ha keverék kutyusod lesz, akkor egy menhelyről fogadj örökbe.

Ezek a legokosabb döntések.


Néhány olvasnivalót linkelek neked:

[link]

[link]

[link]

Ez egy boston terrieres oldal, de általánosan minden fajtatiszta kutyára vonatkoznak a leírtak:

[link]


És itt vannak havanese kennelek, ha ilyen kutyust szeretnél, őket nézd meg, közülük válassz:

[link]


Reméljük, okosan döntesz :)

2015. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
100%

Ők pl. jónak tűnnek, ha havanese-t szeretnél:

[link]

2015. jún. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! :)

Rendesek vagytok!

2015. jún. 1. 15:47
 14/37 A kérdező kommentje:

Azt hiszem, szaporító a hapsi... de ha megírnátok, azt megköszönném. Szóval, ezek voltak:

- több Havanese kölyök is volt, azokat nemsokára viszik el.

- ott volt a szuka és a hím szülő is.

- kaját azt mondta, majd ő ad, és olyat kell vennünk.

- semmiféle származási lapot, szerződést, féregtelenítést és chippet nem említett (változhat, lehet hogy odaadja, amikor megyünk a kutyusért.)

- jó körülmények közt tartotta a kutyát, az otthonába mentünk, egy pajta szerűség van nekik, abba tartanak vagy öt ilyen kiskutyát.

- és azt mondta, hogy ők nem a pénz miatt csinálják.

Ennyire emlékszek, ami kicsit érdekes volt...

2015. jún. 1. 16:03
 15/37 anonim ***** válasza:
74%
Szaporító. Nem tartom valószínűnek, h fog változni bármi is, mert a felsorolt dolgokat (szerződés, származási lap, chip) már említenie kellett volna!
2015. jún. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy változni fog - e, de nincs mese, a kiskutya már az enyém... de én ugyanúgy szeretem! :) <3
2015. jún. 1. 18:13
 17/37 anonim ***** válasza:
63%
Eloszor is, egy olebet nem kene a pajtaban tartani, a lakasban kene, foleg most, hogy alom van. Masreszt a vasarlast meg visszamondhatod, hiszen csak a foglalot fizettetek ki. Ne tamogasd az ilyesmit, ez allatkinzas es torvenysertes. Es ha majd szazezreket kifizettek orvosi kezelesre, akkor sajnalhatod, hogy nem hagytad veszni a foglalot!
2015. jún. 1. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
83%

Ez a hapsi nemhogy szaporító, de állatkínzó is! Az ilyen ember kezébe nem 35 ezer forintot kellene nyomni, hanem ráhívni az állatvédőket! A havanese egy olyan fajta, ami nagyon megviseli, ha nem lehet a gazdi közelében, kínzás egy pajtában tartani... Azok a kiskutyák érintkeznek egyáltalán emberekkel a kajaosztáson kívül? Vagy 0-24-ben be vannak zárva és egymás termékében tapicskolnak?


Az ilyen helyekről vásárolt kiskutyák sorsa általában az, hogy elpusztulnak. Vagy a tartási körülmények miatt emberkerülők, agresszívek, bizalmatlanok lesznek.


Én elhiszem, hogy cukik meg már beleélted magad, de gondolj a jövőre is! Mit fogsz csinálni, ha 2 hét múlva elpusztul a kiskutya (mert se féregtelenítés, se semmi, az se biztos hogy oltást kaptak-e)? Vagy ha kiderül, hogy valami genetikai betegsége van és élete végéig gyógyszeren kell élnie? A szaporítótól vásárolt "divatfajták" 99%-ának mindig van valami baja (epilepszia, allergia, légcsőszűkület, patella, stb).


Ha gondolod esetleg írj rám egy privát üzit, ismerek egy hölgyet akinél július elején lesznek kiskutyák, törzskönyvvel, egészségügyi garanciával, szűrt szülőktől, féregtelenítve, oltásokkal, CSALÁDI környezetben, emberek között, szeretetben nevelkedve!!!

2015. jún. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez egy szaporító. Hát persze, hogy azt mondja, nem pénzért csinálja. Mi mást mondana? Ugyan, ne légy már naív. Pajtában tartja a szobakutyákat? Gratulálok.


Ne támogasd ezt az embert! Ne vedd meg a kutyát! Max. elbukod a foglalót, de szerintem vissza fogja adni, mert gondolom papírt nem írtatok róla, és megfenyegetheted, hogy feljelented a sok, nem helyesen tartott kutya miatt, amiket pénzért árul (amit nyilvánvalóan nem vall be, mint jövedelmet).


Vegyél normális tenyésztőtől kölyköt, küldtem neked linket!

2015. jún. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom, hogy szaporító... majd június 15 - én kiderül, hogy mi lesz. Lehet, el se hozzuk...
2015. jún. 2. 14:02
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!