Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bichon Havanese kiskutyám...

Bichon Havanese kiskutyám lesz. Havanese gazdik/"hozzáértők", válaszolnátok kérdéseimre? (10 kérdés) (pl. játék, mozgás, chip. Stb. )

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Június 15 - én megkapom életem első kiskutyáját, egy kis Havanese - t. :)

Sokat (nagyooon sokaaat) olvastam erről a kutyáról, meg a tanításáról, de azért még kíváncsi vagyok pár dologra:

1. - A szobatisztaság: mennyi idő volt, és hogy tanítottad meg neki?

2. - Sétáltatás: Hány hónapos korától vitted le? És oltáshoz van kötve a sétáltatás? (olvastam itt erről.)

3. - Etetés: Milyen eledelt használtok, ami bevált?

4. - Játék: Milyen játékokat kedvel kutyusod?

5. - Mozgás: Hányszor viszed le egy nap, és mennyi időre?

6. - Rosszalkodás: Rossz volt kiskorában? Mivel szoktattad le róla?

7. - Egyedüllét: Ha egyedül hagyod, mennyi ideig? Kibírja kutyusod?

8. - Chip: 4 hónapos kortól kell, ugye? És kötelező?

9. - Kocsizás: Viszed magaddal a kocsiba? Ha igen, akkor táskában?

10. - Tudás: Hány trükköt tud kutyád? Hogy tanítottad be neki?


Bocsánat, ha sok kérdésem van... alapos próbáltam lenni. :)

Persze nem kötelező ezekre válaszolni! Amelyikre akarod. ;)


És én már fejben kigondoltam, hogy fogom tanítani... ha leírhatnám majd, és valaki véleményezné, azt megköszönném! :)

Köszi, szia. :)



2015. jún. 1. 14:29
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
48%

A leírtak alapján nekem is az a véleményem, hogy szaporító.

Amikor újra szerettem volna skót juhászkutyát (elözö 16.5 évesen aludt el), akkor kb. az interneten fellelhetö összes kennelnek írtam (nem, nem újságból, jo..as.hu-ról stb. helyröl szedtem).

Mindenegyik, ahol volt, vagy várható volt kölykök születése azzal kezdte, hogy chip, oltás, féregtelenítés, orvosi szürések, törzskönyv, szerzödés nélkül ill. 8 hetes korig nem adnak oda kutyát. Végül egy hely volt, ahol tricolor kislány kutya született (ilyet szerettem volna), és amikor mentem érte, a tenyésztö elmondott mindent - annak ellenére, hogz tisztában voltam a dolgokkal -, hogy mikor esedékes a következö oltás, hogyan, mivel etessem stb. Majd aláírtunk egy kb. 3-4 oldalas szerzödést...

Szóval kb. ilyen egy rendes helyröl származó kutyus.


Èn is azt tanácsolom, ahogy elöttem szólók, hogy mondjátok vissza a kutyust. Ez az ember szaporító és persze, hogy a pénz motiválja. Ha tényleg nem zavar, hogy keverék lenne a kutyusod, menjetek el egy menhelyre, nagyon sok kutyus várja az új gazdit.

Csak egy példa: párom kutyusa keverék és valahonnan Èsztországból mentette meg, ahol az elözö tulaj ütötte, verte és kidobta az utcára kölyökként. Most pedig egy szép, nagyon okos, kedves kutya lett belöle és leírhatatlan az az öröm, amikor vár minket, ahogy várja a páromat. Szinte a nyakába ugrik. :)


Szóval, jól gondold meg, gondoljátok át ezt a kutyus dolgot!

2015. jún. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 A kérdező kommentje:

Értem. :)

Öm, a kutyussal kapcsolatban nem tudom, mi lesz, de szerintem inkább utána nézek egy másiknak..

2015. jún. 4. 15:05
 23/37 anonim ***** válasza:
67%

Bölcs döntés :) Ne apróhirdetéseket nézz, hanem kenneleket, ott biztosan fajtatiszta, egészséges kutyát kapsz.

Vagy ha nem számít, hogy fajtatiszta legyen, egy keverék cuki kutyus is tökéletes társ és barát lesz.

2015. jún. 4. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:

De hogy a konkrét kérdéseidre is kapj választ, ha majd egy másik kutyust választasz, akkor is jól fog jönni:

1. - A szobatisztaság: ha lakásban él a kutyád, akkor tegyük fel, 8 hetesen elhozod. Az első néhány hétben kb. 2 óránként kell levinni őt. Ha kint sikerül, öröm, dicséret. A lakásban szó nélkül feltakarítasz. Ha így teszel, akkor lesz a leghamarabb szobatiszta, de így is eltart az egész folyamat pár hónapig.

2. - Sétáltatás: A szobatisztaságra szoktatás miatt rögtön le kell őt vinni, de olyan helyre, ahol nem találkozik más kutyákkal. A harmadik oltás után kb. 10 nappal (ekkor lesz olyan 12 hetes) lehet elkezdeni vele bátrabban sétálni. Naponta legalább háromszor kell majd levinni felnőtt korában is.

3. - Etetés: Milyen eledelt használtok, ami bevált?

4. - Játék: Tömör gumilabda zsinórral, amivel te játszol vele. Műcsont, préselt bőrből, mindenféle rágnivaló, ami természetes anyagból van (tehát nem baj, ha le is nyel belőle).

5. - Mozgás: Napi háromszor legalább, ebből a reggeli és késő esti legyen kb. 20 perc minimum, és legyen egy hosszabb, 1-2 órás séta, amikor szabadon mozoghat, tanítod, más kutyákkal játszhat.

6. - Rosszalkodás: Minden kiskutya "rossz", olyan értelemben, hogy neveletlen, szeret rágni, ugrálni stb. Nevelni kell az első perctől kezdve, türelmesen, de határozottan és következetesen.

7. - Egyedüllét: egyedül hagyni, egyedülléthez szoktatni is fokozatosan kell. Először csak pár percre, fokozatosan emelve az időt. Felnőtt korában max. 8-9 órára, előtte és utána jól legyen lent megmozgatva, hogy elfáradjon.

8. - Chip: 4 hónapos kortól kell, igen, és kötelező. Ha tenyésztőtől veszel vagy menhelyről fogadsz örökbe, akkor chip már benne lesz, de a nevedre kell íratnod az állatorvosnál és regisztrálni.

9. - Kocsizás: Autóhoz kicsi kortól érdemes szoktatni, hogy természetes legyen neki. Táska helyett zárható hordozóketrecet ajánlok a megfelelő méretben.

10. - Tudás: trükkökről rengeteget lehetne írni, ezt nem részletezem. A legfontosabb tudnivalók nem a trükkök, hanem a megbízható behívás, és a következő parancsok teljesítése: ül, fekszik, marad, helyedre.

2015. jún. 4. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
Az etetést kihagytam: ha tenyésztőtől veszed, akkor azzal a táppal kell etetni eleinte, amit ott kapott. Később át lehet fokozatosan egy általad választott jó minőségű száraz tápra. Jó minőségű azt jelenti, hogy megnézed az összetevőket, és ott a fő összetevő a hús, minimális vagy semmi gabonával.
2015. jún. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! :)
2015. jún. 4. 18:49
 27/37 anonim ***** válasza:
28%

1 kutya függő, nekem 12 hetes még nem szoba tiszta. Tipp: Használj kutya pelenkát.

2 Amikor meg van a 2 oltása kb. 10 hetesen és amikor már rendesen védve van a kullancsoktól

3. [link]

bm=isch&sa=X&ei=bKZyVauNMILj7Qabg4C4CQ&ved=0CAYQ_AUoAQ#imgrc=8QA33Lpla2MW2M%253A%3Bvuy8u_s6chaKeM%3Bhttp%253A%252F%252Fpi.ce-tescoassets.com%252Fassets%252FHU%252F880%252F9003579302880%252FShotType1_328x328.jpg%3Bhttp%253A%252F%252Fbevasarlas.tesco.hu%252Fhu-HU%252FProductDetail%252FProductDetail%252F2004002930547%3B328%3B328

4 foci, kötélhúzás

5. séta két naponta, két-három óra kint játékkal

6. igen, nevelni kell, ha valami rosszat csinál szólj rá, hogy nem és óvatosan picit (hogy ne fájjon neki) üss rá.

7 8-9 óra

8. kötelező, nekünk már 10 hetesen megkapta, mert kisebb korábban jobban viseli

9 . mi egy plédet teszünk az ülésre és ott van. Tipp: ne enged hogy kinézzen az OLDALI ablakon mert akkor felkavarodik a gyomra és hányni fog.

10 még csak az ÜLt! és a NEMet! Ami három hónaposan épp elég. [link]

2015. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
68%
Remélem segítettem valamiben.
2015. jún. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 bollocks ***** válasza:
80%
Utolsó: a kutyapelenka hatalmas baromság, csak azt tanítja meg a kutyának, hogy szabad a lakásban piszkítania. Igaz, egyszerűbb, mint nevelni, meg sétáltatni.
2015. jún. 6. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:
Virág: Igen, segítettél, köszönöm
2015. jún. 6. 11:54
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!