Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » BARF-negatív tapasztalatok?

BARF-negatív tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Minden jót hallottam már, de nekem ez kicsit szektás. Akinek negatív vagy vegyes tapasztalata van, megosztaná? Köszönöm!
2015. jún. 1. 19:23
 1/5 anonim ***** válasza:

Nagyokat fingik a kutya xD

Ezen kívül semmi. Sokat kell variálni mert sok a "gáz".

De fényesebb a bundája, egészségesebb, és jobb kondiban van mint a tápos etetésnél volt. Szerintem jó.

2015. jún. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
90%
Szektás :)) Egyébként nekem annyi a negatív, reméltem nem lesz annyira dömper a roti szukám, csak a fehérjétől. S mielőtt leoltanának, mozog a kutya eleget, és a testsúlya 1-1,5 százalékat kapja naponta, ohne szénhidrát. Mindemellett egyáltalán nem bántam meg, imádja a nyers húst, és tudom mit eszik, ellentétben akár a szuperprémium tápokkal.
2015. jún. 1. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
71%

Nem a BARF-ot akarom bírálni, de itt sem tudod mit eszik a kutyád. Ugyanis sajnos a tenyésztett haszonállatok esetében mi sem tudjuk, hogy mit eszünk. Célzok itt az ezeknek adott antibiotikumokra és növekedést elősegítő hormonokra, kizárólag tápon nevelt csirkékre és disznókra, akik természetes táplálékot még életükben nem vettek magukhoz.


Ebből a szempontból nem sok különbséget érzékelek a BARF vagy száraztápos etetés között. Hiába adod hús formában a kutyának, még ugyanúgy tele van káros anyagokkal. (sőt, a hormonok nagy része a kezelés során lebomlik, így legalább ennyivel kevesebb kerül a kutya szervezetébe)

Sajnos a BARF etetés csak a természetes táplálás illúziója.

2015. jún. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én környezetemben elég sok kutyának lett mostanában hasnyálmirigy gyulladása. Mindegyik barfozott. Azt persze nem tudom, hogy a gazdák mennyire tartották be a előírásokat, vagy mennyi volt a zsíros hús aránya és hasonlók, mindenesetre fura.
2015. jún. 1. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem kéne annyi zöldség bele, pont a hasnyálmirigy miatt. Én is nyersezem, de mellé megy néha főtt is. A kutya szerintem pont a változatosságra lett szelektálva, pontosabban hogy mindent képes legyen megenni. Na de pont ezért ha csak egyfajtát kap (pl. csak nyers) hosszú távon nem lesz jó.

De amúgy tényleg jót tesz és sokkal jobb, mint a sok gabona.

2015. jún. 3. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!