Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász vagy border collie?

Németjuhász vagy border collie?

Figyelt kérdés
Melyiket ajánljátok? Második kutya lenne, kertes házba, rendezett kertel, gyerekek mellé. Mit gondoltok melyik ideálisabb?

2015. jún. 2. 08:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
ja, persze.
2015. jún. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

A helyzet, hogy a bordit azért nem ajánlom, mert a világ leginteligensebb kutyájának tartják, emiatt nemcsak egy-két órára kell foglalkoztatnod, ha azt akarod, hogy normális élete legyen mind a kutyának, mind nektek. De neked gyerekeid is vannak, mellettük biztos, hogy nem lesz időd napi háromszori 2 óra sétára, és emelett a kutya képzésére, és foglalkoztatására, mert ha unatkozik, akkor....

A német juhászt sem igazán ajánlom, ha csak hobby célra tartanád, és még nem értesz annyira a fajták jellemzőihez, ugyanis ezt a kutyát is foglalkoztatni kell nem is kicsit....


Ha csak hobby célra akarsz kutyát akkor kíméld meg ezeket a fajtákat, és magadat is attól a csalódástól, amit az után fogsz tapasztalni, ha átveszik a falkavezérség szerepét, pláne gyerekek mellé.... szóval pláne a gyerekeidre gondolj, ha csak nem vagy valami kutyakiképző... akkor inkább a golden retriewert vagy a labradort ajánlom, ők jó család-barát és nyugodt kutyák. Idegrendszerük is kiegyensúlyozott, bár nekik is van mozgás igényük, mert ők is munkakutyaként lettek kitenyésztve.

2015. jún. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Az igazság az, hogy fiatal egyetemista vagyok, a gyereket azért írtam, mert van egy 3 éves öcsém. Őszintén szeretnék kutyás sportokat űzni, de a bulldim érthető okokból erre nem alkalmas. (imádom, csak szeretnék egy másfajta kutyát is) A kertet a szüleim miatt írtam. Jó lenne ha nem kapná szét az egészet. Az első kutyát is jól neveltem, sok segítséget kaptam, sokat vittem jól nevelt kutyák közé... Szóval biztos kijönnének. A másik két szempont miatt vacillálok. De a border jobban tetszik egyenlőre...
2015. jún. 2. 18:25
 14/16 anonim ***** válasza:

Így már másabb a háttér leírás! Hát ha van időd rá, és segítséged, akkor válaszd azt a fajtát, amelyiket szeretnéd! Én azért ajánlottam a goldit, mert azt hittem több gyermekes család anyuka vagy! :D

Szerintem érdemes terelő vizsgát is szereznetek, akkor már, ha van rá pénzed. Sportolhatsz is vele, különböző sportba, de szerintem a legjobban a terelést imádná a Bordi, vihetnéd versenyre is.

2015. jún. 2. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Ezt a "egy bordernek minimum 5-6 óra foglalkozás kell" dolgot amit mindenki nyomat felejtsd el. Ha megnézed a szülőket, akkor ki lehet számítani, hogy a kölyök kb. Milyen lesz. Nekem borderem van. Napi kb. 3 óra az amit tanítással ill. Ját3kkal töltünk. És ezek mellé amikor van plusz időm ott olvasok, kertészkedek vagy valamit csak úgy vsinálok aholvő van. (Tegyük azt még hozza, hogy az enyémet most sajnos nem tudom sétálni vinni még kb. 3 hétig)

És nagyon jól van.

Az nj-ket nem ismerem túl jól, de szerintem ugyanannyi foglalkozás kell nekik.

Én a saját méretem miatt is bordert vettem. Az enyém felnőtt szuka és 14 kg. Az nj szerintem jóval több. De persze ez azért nem olyan fontos

2015. jún. 3. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Nem kérdés. Németjuhász! Megígérem neked, soha a büdös életbe nem fog más kelleni, ha egyszer belekóstolsz a fajtába.
2015. jún. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!