Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek ha a kutyám húz?

Egylányavilágból kérdése:

Mit tegyek ha a kutyám húz?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok és kaptam múlt héten egy egy éves Bordert. Mikor ki viszem sétáltatni nagyon húz. Próbáltam mindent amit a neten találtam de nem megy. Mit tegyek?
2015. jún. 2. 08:44
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Hát nem én neveltem. Kutyasulin meg már gondolkodtam, de azt meg nem emgedhetem meg magamnak.
2015. jún. 2. 11:28
 12/19 anonim ***** válasza:
Hát az baj, számíthattál volna rá pedig, hogy kelleni fog. A border egy sportkutya, nem arra találták ki, hogy póráz végén éldegéljen, mint az öreg nénik tizenöt éves zsírtacskói. Sportolni meg általában kutyaiskolában lehet, pénzért, különösen akkor, ha nincs se ötleted, se rutinod abban, hogy mihez kezdj a kutyáddal. Mert valamit kell vele kezdeni, nevelés és lefárasztás terén is.
2015. jún. 2. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Szoktam vele kijárni erdőbe... ott olyankor szabadon engedem,na meg vissza szoktam menni vele a lovardába... csak városban nem szeretném elengedni...
2015. jún. 2. 12:31
 14/19 anonim ***** válasza:
Esetleg nem tudod visszavinni oda, ahol eddig élt? Nem való városba így, hogy nem tudsz vele suliba, sportolni menni, ez a kutyának nem jó (és neked sem).
2015. jún. 2. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Hát az sajnos édeskevés egy bordernek. Gondold át ezt a dolgot még egyszer, ha már a kutya beszerzése előtt nem sikerült.
2015. jún. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Ismétlem én nem mondtam hogy kértem ezt a kutyát mert nem is kértem. Ahol volt nem biztos hogy vissza tudom vinni,de hát mitcsináljak. Suliba meg amúgy se tudnám beiratni mert 1.nem is tudom hogy ahol lekok egyáltalán a közelben van e kutyasuli. 2.nem is tudnám beiratni mert hát ugye az pénzbe kerül így nem tudom sem én kifizetni sem a szüleim mivel meghaltak... úgyhogy csak a kérdést tettem fel de hagyjuk
2015. jún. 2. 13:35
 17/19 anonim ***** válasza:

Mi pedig megválaszoltuk. Tudod a megoldást a problémádra. Innentől kezdve a te dolgod, hogy mit kezdesz az információval, meg az egész helyzettel. A brit pásztorkutya fajtamentés még mindig segíthet új gazdát találni neki, ha nem tudod kielégíteni az igényeit.

Az amúgy majdnem mindegy, hogy kérted-e a kutyát vagy sem. Elfogadtad, ezzel vállaltad, ami vele jár. Ezért mondjuk amúgy, hogy kutyát nem adunk ajándékba, pláne nem olyannak, akinek nem kényelmes az anyagi helyzete, de sajnos ezzel nincs mindenki tisztában.

2015. jún. 2. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Hát én is értelek de nem is pont a pénzről beszélek. örökbe meg nem adom.
2015. jún. 2. 14:35
 19/19 anonim ***** válasza:

Kutyasuli, nevelés.

Plusz itt egy cikk, hogy hogyan lehet lefárasztani egy kutyát (bár teljesen más a fajta, de az én német juhászomnak is bevált)

[link]

2015. jún. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!