Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell az új kiskutyával...

Hogy kell az új kiskutyával megszoktatni az új környezetét?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra:első éjszakákat hol töltse?

Mit rakjak ki neki éjszakára meg nappalra?Pléd játék stb?

Mennyit kell vele ilyenkor foglalkozni és mit?

Minden kutya nyüszit-sir az első külön töltött éjszakáján?

Mit lehet neki enni adni?

Valószinüleg beagle kiskutyát kapunk ajándékba!

Köszönöm a tanácsokat!


2010. febr. 27. 09:07
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Kinti kutya lesz,nagy udvarunk van.
2010. febr. 27. 09:08
 2/11 anonim ***** válasza:

Az első éjszakát mindenképp valami jól kibélelt, de megfelelően zárt helyen töltse a későbbi kutyaházában, nehogy elkószáljon az első éjszaka. Mindenképp jól szellőző plédeket kapjon, amiket nem sajnálsz, ha összepiszkolja vagy szét is szedi. Játékot szerintem vegyél neki, ez nem éjszaka fontos, inkább az első nap próbáld el elterelni a figyelmét valamivel. Nagyon fontos, hogy az első két-három napban sokat foglalkozzatok vele, legalább is legyen valaki, akiben megbízik, így nem fog félni annyira.

Az különben normális, ha az elején nyüszít, majd megszokja.

2010. febr. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

Az első válaszoló vagyok megint :)

Lehet a boltban kiskutyáknak való eledelt kapni, de a felnőtteknek való is megfelel, ha kicsit "összetrancsírozzátok" neki. Valószínűleg keveset fog enni, de a lényeg, hogy kóstolgassa. Ahol ennivaló van, ott rögtön jól érzi majd magát. :)

2010. febr. 27. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Gratu a kiskutyához!

Mi a következőképp csináltuk:

Az első éjszakákat a verandán töltötte, szóval a házban, de nem a lakótérben, mert mi is udvarra szánjuk. Szükségesnek léttuk, hogy be legyen zárva, nehogy elinduljon megkeresni a mamát. Sajna vagy egy hétig normális, ha sírnak, ez szomorú dolog, de viszonylag gyorsan elfelejtik a családot, tesókat.

Enni meleget és puhát adj, tejet ne, mert az hasmenést okoz neki, de aszpikos kutyakaját adhatsz, illetve egy kis keményebb sem ártaht, hogy edzze a fogait. Főleg este igyekezz meleg kaját adni neki (lehet akár könnyebb házikoszt is).

Mindig legyen előtte egy kis kuckó olyan cuccokkal, amik az övéi lehetnek végleg (pléd, játék). Javaslom a plüssállatot, amit fel tudtok áldozni. Látsszon rajta, hogy valami kutyaszabású plüssállat (a miénknek rókája volt), ez kicsit megvigasztalja. Kiskorában ahhoz bújva aludt és nem érezte olyan egyedül magát, főleg éjjel. Aztán ha megnő és már nincs rá szüksége, akkor széttépi, játszik vele... :)

Szóval a kuskó, a menedék mindig legyen elérhető neki (ne zárjátok ki belőle).

Igyekezzetek foglalkozni vele minél többet, sürgönyködni körülötte, hogy megszokja, hogy forgalom van, hogy beszélgettek. Időnként simogassátok meg, vagy kapjon egy-egy falat kis rágcsát. Reggel lehet neki köszönni, este pedig elköszönni, ezzel nagyjából hozzászokik a napirendetekhez.

Természetesen igyekezettek minél többet játszani vele, igyekezzetek biztosítani neki a sikerélményt, tehát engedjétek nyerni. Amit nem szabad megrágnia, azt ne is lássa (pl cipő), így nem fog úgy tekinteni rájuk mint gyerekkori játékára, amik kiskorától körülveszik.


Ennyit tudok most egyelőre mondani.

Sok sikert!

2010. febr. 27. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia!


Én plédet raktam le neki, vártam őt egy rágcsálós játékkal.

Sokat foglalkoztunk vele, de nem "nyomultunk", nehogy megijesszük. De Ő hamar feltalálta magát:)

Első éjjel lent aludtam vele a földön, mert sírt szegénykém; odajött hozzám egész közel.

Második éjjel már csak a fél éjszakát töltöttem lent, de utána 1-2 hét úgy telt h ugye felkelt pisikélni, ment az újságra, aztán nem aludt vissza és jött kelteni.

Olyankor játszani kellett vele, meg ringattam, mint egy gyereket, és így elálmosodott és alukált tovább.

Ahogy nappal is fent volt másfél-két órát, aztán ugyanennyit aludt, ugyanez zajlott le minden éjjel.

Aztán egyszer csak végig aludta.

Szokták mondani, hogy hozz el valami rongyot, amin rajta van az anyuja szaga, de mi nem hoztunk semmit. Mégsem volt baj.

Mennyit foglalkozz vele és mit?

Majd jön ez magától, ez függ a kutyustól is. A miénk nagyon igényelte hogy figyeljünk rá. Csináltunk neki zoknis játékot, azt imádta. plüsst adtunk neki, azt nyammogta is folyton:)

Enni adni egy prémium száraz táp a legjobb(puppy, azaz kölyöknek való fajta) (acana, orijen, esetleg pro plan, stb.), csak be kell neki áztatni egy kis vízbe. tejbe semmiképp.

4x kell naponta és kis adagokat, hogy a pocakját meg ne terhelje.


Egyébként a mi kiskutyánk pár hét alatt ott tartott, h volt 1 plédje és egy paplanja a szobában, egy másik pléd kint a konyhában, mert mindig velünk akart lenni, és h meg ne fázzon:)

Sok sikert kívánok hozzá, és ha valamiben segíthetek nyugodtan írj akár privátban is:)

2010. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

09:45-ös vagyok

Hozzáteszem, hogy úgyszoktattuk ki a házból, hogy nappal sétákat tettünk az udvaron, engedtük felfedezni, de felügyeltük, mert pl nálunk tó is van, tehát ha migijed, az veszélyes... A séta után visszamentünk. Vagy 2 hét után kinn aludt, és megmaradt :)

Nem szabad csak úgy kivinni, és lerakni a földre, hanem maga kell, hogy megtegye az utat, így tudja, hogy hol van, merről jött, és ha veszélyt érez, tudja, merre van a kuckó.

2010. febr. 27. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
sokat foglalkozz vele!
2010. febr. 27. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Akiteki ***** válasza:

Kérdezd meg a tenyésztőt, akitől veszed!

Minden neten válaszolgatónál többet tud mondani.

2010. febr. 27. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha nagyon nyüszít akkor adj neki valami olyasmit amit még eddig nem látott nem evett.Viszont ezt ne add neki amikor már hozzászokot a környezetéhez!
2010. febr. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

09.49-es vagyok.

akármilyen hihetetlen, nem mindenki tenyésztőtől veszi a kutyáját! a kérdés pedig nem is ez volt.pf..

2010. márc. 1. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!