Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Biciklivel történő kutyasétált...

Biciklivel történő kutyasétáltatáshoz szabályokat adnátok?

Figyelt kérdés

Pl. ha szimatol, akkor megálljak, vagy elhúzzam, vagy ott se szabad engedni, h húzzon engem, ha biciklivel megyek mellette, meg ilyesmik?

Előre is köszönöm.



2015. jún. 2. 22:21
 1/7 anonim ***** válasza:
49%
Nem vezethetsz állatot kerékpárral.
2015. jún. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én párszor vittem bicajjal németjuhászt, egy bizonyos sebesség után nem lesz kedve szimatolgatni, ne aggódj :D

Nekem egyedül azzal volt problémám mikor át akart menni egyik oldalamról a másikra, és kis híján elrántott. Talán kétszer játszotta el, nem tudtam lereagálni olyan gyorsan, így kapott az oldalába a bicikli kerekével.

Nem épp humánus megoldás, de megtanulta, hogy nem kéne.

2015. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
2015. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

0. szabály: közúton ne! A kresz tiltja, de ha a kutya hibázik meghalhattok (nekem közúton egyszer csak "lekuporodott", és jelentős tempónál az út teljes szélességére szükségem volt a korrekcióhoz, kicsi híja, hogy nem ütöttek el)


Én úgy csinálom, hogy a kutya az első villa mellett üget (vágtára nem hajlandó) jobb oldalon (ezt egy kicsit nehezen értette meg, az után, hogy egész életében bal láb mellett kellett mennie). Kb 20 perc oda 10 perc szagolás 20 perc haza bőven elég.

Lassan indulunk majd kicsit fokozzuk a tempót, megállás előtt szintén kicsit lassítunk.

Amikor megyünk csak arra figyelhet, hogy kövessen, különben könnyen felborít.


Ha a kutyát jól tudod irányítani szerintem húzhat is (ezt én kocogással csinálom, kerékpárral nem próbáltam), de hámmal, és ha fizikailag képes rá (elmúlt egy éves, erős egészséges)

2015. jún. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
3 kutyát viszek szinte napi rendszerességgel bringa mellett több éve, egyetlen egyszer volt balesetem, mikor az egyik volt kutyám nagyon belelkesült egy ovi mellett, elém ugrott, én elestem, és elrepedt a könyököm. Azóta kőkemény szabályok vannak lefektetve mind a három kutyámnak, ha húztak, azonnal kőkemény rántás fojtóval plusz leszidás. Ha van tekintélyed, nagyon hamar rájönnek, hogy mi is a lényeg, és élvezik is. Mi simán elmegyünk acsargó kutyák mellett, rájuk sem hederítenek az enyéim, a macskákra a huskym füle feláll és figyeli, de tudja, hogy nem húzhat. Persze nem is száguldozom, hogy tudjak korrigálni, ha bármi van, de nem szokott semmi lenni. Röviden és tömören a tekintély a titka. Ja, és tudom, hogy szabálytalan, de valahogy ki kell jutnom a város közepéből a földútra, ahol már elengedhetem őket, így túlzottan nem izgat a dolog. Rendőrök sem szóltak még soha, szóval nem szokott gond lenni.
2015. jún. 3. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet kapni biciklis póráz szettet,amivel biztonságosan tudod vinni a bicó mellett.De mielőtt bringára tennéd,nem árt,ha tud szépen lábnál menni.Bringa elé köthető szettek is vannak,speckó húzóhámmal.Ennek az a hátránya,hogy elől futva keresztezhet,kocsi,más bringás elé kavarva.
2015. jún. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nincs szimatolás, munka van ilyenkor. Mindkét fél igen gyorsan megtanulta, hogy fegyelmezetten kell menni, mert ha nem, könnyen baj lesz belőle. Szabadon engedve már azt csinál a kutya, amit akar (persze a normális szabadfoglalkozás keretein belül, nem léphet le ekkor sem vadászni vagy ilyesmi), kivéve, hogy ekkor is tartania kell egy távolságot, nem rohanhat elém. (Enyémen egyszer áthajtottam, mert elém ugrott, szerencsére nem lett senkinek se baja, de ezután már értette azt, hogy "vigyázz!".)


Kicsit is forgalmasabb úton viszont nem csinálnám, tényleg balesetveszélyes. Eleve csak földúton futtatnám (rendszeresen) a kutyát, a beton nekik sem tesz jót.

2015. jún. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!