Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A Ti kutyátoknak van kedvenc...

A Ti kutyátoknak van kedvenc csemegéje, ami nem kutyaeledel?

Figyelt kérdés
Az én kutyám megőrül a sajttért. Már messziről kiszagolja, lehetetlen nélküle sajtot enni ,mert szinte remeg érte. A legjobban az illatos francia rúzsflórás sajtot szereti. Meg nagyjából azokat amiket én, tehát a "büdi" lágy sajtokat. De azért a trappistáért is fröcsög a nyála. Most is, már rég elfogyott, de még mindig néz :-D Érdekel, hogy vannak-e ilyen ínyenc kutyák, akik különösképp odavannak egy egy emberi csemegétől.
2015. jún. 3. 16:28
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az Kvarg Lipót/Lipi volt (a kvargli egy sajtfajta), és a Csipet csapatban volt.
2015. jún. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
11# köszi! Megint okosabb lettem. :-D Tudhattam volna, ha már én is sajtimádó vagyok.
2015. jún. 4. 08:17
 13/17 anonim ***** válasza:

[link]


(akik nem tudnak angolul: ami zölddel van írva azt szabad, ami pirossal azt nem)

2015. jún. 13. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
13# Én tudok. A cseresznyén meglepődtem, szoktak kapni belőle pár szemet, amikor szedem a fáról. Oda ülnek és kérik. A "sajtos" imádja, a másik nem, csak kíváncsiságból ül oda.
2015. jún. 14. 20:18
 15/17 anonim ***** válasza:
Szerencsére csak nagy mennyiségben káros, pár szemet kaphat :)
2015. jún. 14. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Csicsky ***** válasza:
100%

Az én kis máltai kutyusom a banánért van oda (adok is mindig neki egy darabkát, hogy ne csak bámulja, amikor eszem). Máskülönben a csehek azt állítják, hogy a kutya azért szereti a büdös sajtokat (kvargli, ölmützi pogácsasajt, stb.), mert számukra az illatuk nagyon vonzó.

Sőt, ahhoz, hogy a kutyát leszoktassuk az ürülékevésről (a kutyáknál ez egy ösztönös, mindennapos dolog, ami általában abból adódik, hogy a táplálékból hiányzik valamilyen, a számukra szükséges összetevő), az egyik módszer az, hogy a táplálékukba egy darabka kellően büdös sajtot teszünk (a csehek a Romadur nevűt ajánlják erre a célra). Így aztán a séták alkalmával már nem érdekli őket az ürülék, mert ezzel mintegy kárpótolva vannak.

Megjegyzem, én még nem próbáltam ki ezt a módszert, mert csak most olvastam róla, de a legközelebbi élelmiszer vásárlás alkalmával erre is lesz gondom.

2018. okt. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi :-D Romadourral én sem szívesen próbálnám ki, elég drága csemege a kísérletezéshez. :-D
2018. okt. 30. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!