Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nevelhető, vagy megváltoztatha...

Nevelhető, vagy megváltoztatható e még, egy 4 éves dalmata viselkedése?

Figyelt kérdés
Januárban,örökbe fogadtunk egy 4 éves dalmata fiút.Borzasztó rossz állapotban volt,csont soványan,felfekvésekkel.Egy disznóól karámjában volt tartva 4 másik kutyával,közöttük egy hatalmas Dán doggal.Mára gyönyörű,erős,egészséges kutya.Sajnos sok konkrétumot nem tudtunk meg a kutyusról,és annyira megviselt az állapota,hogy örültem már annak is hogy elhozhatom onnan.Tehát a lényeg sajnos semmilyen állatot nem fogad el.A cicánk már megtanult a tetőn közlekedni,csak hogy elkerülje,és a nap nagy részét az első udvar teraszán tölti ,biztonságban :)A kutyus el hozatala előtt pár héttel költöztünk családi házba,panelból,és most,hogy már kertünk,udvarunk is van,vettünk csirkéket,tyúkokat.Na de a kutyus ezeket sem fogadja el,rendszeresen támadja őket.Bár el vannak kerítve,de félő,hogy mi van ha mégis be jut hozzájuk.Ilyen idős kutyát meg tudok még nevelni???Köszönöm előre is a segítséget.Sziasztok.Bocsi a hosszú körítésért.

2015. jún. 5. 09:11
 1/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy nevelhető, de a leírtak alapján nem fog menni egyedül, mert akkor már megoldottad volna. Kérj segítséget szakembertől.
2015. jún. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm.Sok helyen olvastam,hogy nehéz a dalmatákkal bánni,mert makacs fajta.Makacs,viszont nagyon okos.Már megtanult ülni,feküdni,aranyosan kér,z egyik mancsát felemeli :)Pórázhoz is kezd hozzászokni,mert nagy sétákat megyünk minden nap,de írják,hogy benne van a vadászösztön,és ezzel vajon lehet e mit kezdeni?
2015. jún. 5. 10:36
 3/8 anonim ***** válasza:

valószínűleg a rossz tapasztalatai miatt agresszív, nem a vadászösztön miatt

az én dalmatámat kétévesen kaptam, nem volt megfelelően szocializálva, más állatot addig nem nagyon látott, de szelíd volt és nem volt rossz tapasztalata, szagolgatta, ugatta a macskát, de nem bántotta, azután rájött, hogy nem jelent számára veszélyt


esetleg próbáld megbarátkoztatni az állatokkal, magyarázd neki, hogy ezt nem szabad, hidd el, van annyi esze, hogy megértse


vagy pedig kérd szakember segítségét, ha nem működik a módszer

ha hozzád már ragaszkodik, talán könnyebb

2015. jún. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ajánlom a KUTYASULIT is.
2015. jún. 5. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.Beszéltem 2 kutyaoktatóval,és azt mondta tegyek le róla,hogy változni fog a kutyus,és egyszerűen nem vállalták :(
2015. jún. 7. 17:13
 6/8 anonim ***** válasza:
Micsoda szakemberek... :/ Én a helyedben tovább keresgélnék.
2015. jún. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mi lett a kutyussal?
2016. júl. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia.Ne haragudj,nem kaptam üzenetet a kèrdèsről.Sajnos nincs már velünk.Akitől elhoztam csontsoványan betegen,eljött hogy adjam oda a kutyát egy hètvègère,mert tüzel a szukája,persze elhajtottam a francba,ès közöltem vele hogy nem ezt ugye nem gondolja komolyan,hogy elhoztam egy beteg kutyát,nem kis áldozatok árán helyrejött fizikailag lelkileg,ès amúgy sem tartok beki egy fedező kant,lènyeg hogy a kutyus ismerte,ès amív dolgoztunk egyszerüen bejött a nagykapun ès elvitte.Egy ideig árulta a jófogáson,feljelentettem stb ,de rendőr a csaj fèrje semmire nem jutottam.2 ève nem tudok a kutyusról.
2018. febr. 4. 18:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!