Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka ivartalanítása első...

Szuka ivartalanítása első tüzelés előtt. Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

8,5 hónapos kutyusom még nem esett át az első tüzelésén és úgy döntöttem még előtte szeretném ivartalanítani.


Hallottam több helyről hogy az első tüzelés előtt ivartalanított szukák magasabbra nőhetnek, nem fejlődnek ki teljesen felnőttkorukra és hasonlók.


Olyanoktól szeretném kérdezni hogy ezek igazak e, vagy tapasztaltak e bármi negatív változást akik első tüzelés előtt ivartalanították a kutyusukat!


Tudom számtalan hasonló kérdés van, de szeretnék meggyőződni a dolgokról. Köszönöm előre is.



2015. jún. 6. 13:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Öt hónapos kora körül,első tüzelés előtt ivartalanították a kutyám.Semmi negatív változás nem volt.
2015. jún. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az enyém épp most tüzel , 35kg-os keverék.

Pár nappal az első szülinapja után kezdődött,az első tüzelése.

A kisebb testűek előbb ivarzanak állt.,de nálunk is van egy nagy kaukázusi és az enyémhez képest már kétszer is tüzelt. Szóval ez nem minden egyedre illik .

A mi állatorvosunk és más kutyásoké is az első tüzelés után 3-hónappal csinálták az ivartalanítást. Nekem azzal magyarázta, hogy van egy hormon (záróizmokért felelős) aminek ki kell fejlődnie, hogy idősebb korába, ha lakásban tartott ne legyenek inkontinencia problémái.

Én most nem viszem a kutyafuttatóra, és csak pórázon van, egy kicsit engedem el a kertben.

Esténként hívogatja a fiúkat ám, de szerencsére hamar lenyugszik aztán alvás.

Pont most tart a fogamzó képes napoknál,lehet a meleg miatt is ,kicsit válogatós lett és étvágytalan.

2015. jún. 7. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Most 8 éves boxer keverék szukám 1 évesen, tüzelés előtt lett ivartalanítva. Azóta is kitűnő egészségnek örvend, semmi gond nincs vele. Játékos, gyönyörű.

Most 1 éves tacskó keverék szukám 7 hónaposan lett ivartalanítva, szintén semmi probléma.

2015. jún. 9. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!