Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az, hogy ha valaki...

Miért van az, hogy ha valaki itt feltesz egy kérdést a tüzeléssel kapcsolatban az első válasz egyből az, hogy "ivartalanítsd! "?

Figyelt kérdés
Persze nem az volt a kérdés, semmi köze nem volt hozzá, de a válaszoló csak azért is odaírta. Szerintem ezt mindenki döntse el maga, hogy ivartalaníttatja-e a kutyáját vagy nem. Nem kéne egyből parancsolgatni. Amúgy is, kétlem hogy attól fog megváltozni a kérdező véleménye az ivartalanításról, hogy valaki kioktatja erről. Aki kutyát vállal biztosan tud róla, hogy lehet ivartalaníttatni és egyből meglesz a véleménye róla. Nem értem miért kell egyből kioktatni mindenkit, hogy ivartalanítsa a kutyáját?! Úgysem fog senkinek megváltozni a véleménye! Egyszer eldönti és kész!

2015. febr. 21. 17:13
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Aki ért hozzá nem itt kérdez róla, tehát ő lehet tenyésztő, csinálja.

Aki nem ért hozzá ennyire sem, de mégis nagyon-nagyon érdekli a téma az vagy felelőtlen és nem tud/akar utána olvasni az alom következményeinek, vagy életében nem hallott más alternatíváról. Ez esetben szerintem nagyon hasznos, hogy felvilágosítást kap a lehetőségeiről és megtanul felelősen gondolkodni, megismerkedik olyan fogalmakkal mint szaporító, kockázat, felelősség, ivartalanítás stb.

2015. febr. 21. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Egészen pontosan milyen kérdésekre gondolsz? Az olyan jellegű kérdésekre, hogy pl "ha tüzel a szukám mikor pároztathatom" és hasonló kaliberű kérdésekre nyilván ez a válasz fog érkezni, mert iszonyat sok a "fölösleges" kutya már most is, nem kell még több, és aki nem ért valamihez, azt ne csinálja, főleg ha élő állatok életéről van szó!

A másik ami elő szokott fordulni, hogy a gazdi nem tudja mit kezdjen mondjuk a kanokkal akik majd megvesznek a tüzelő szukáért, vagy mit tegyen hogy ne vérezzen össze semmit. Erre is a legkézenfekvőbb válasz az ivartalanítás.

2015. febr. 21. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

És bizony volt olyan NORMÁLIS kérdező, akit a NORMÁLIS válaszolók meg tudtak győzni.

Vannak még csodák.

"Aki kutyát vállal biztosan tud róla, hogy lehet ivartalaníttatni "

Bírom az optimizmusod...

2015. febr. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
90%

Tudod hány olyan emberrel találkoztam már, akinek azt ajánlottam ivartalanítson, és ő azt kérdezte, hogy hát de miért, vigyázok én, bezárva tartom stb.

Majd mikor fel lett világosítva, hogy akár kerítésen keresztül is megtörténhet a baj, vagy hogy hogy mászik ki be egy kutya ilyenkor a sima drótkerítésén. Azt kérdezte hogy tényleg megtörténhet ilyen?

Vagy mikor elmondtam, hogy milyen betegségeket előzhet meg, aminek a kezelése nem 2000 ft. Akkor meglepődött, hogy állatoknál is van méh és emlődaganat, és sápítozott, hogy ő erről soha nem hallott.


Majd megkérdezte az árát és azt válaszolta dehát olyan drága. Fel is lett világosítva, hogy tavasszal vannak ivartalanítási akciók, olcsóbban megcsináltathatja. Vagy felvilágosítottam mennyi egy méhgyulladás kezelése, vagy egy emlődaganaté.


Furamód meg lehetett győzni, mert rengeteg dologról nem tudott. És rájött, hogy olcsóbban is elvégeztetheti.


Tehát ne alapozzon senki arra, hogy akinek kutyája van, az tisztában van azzal, hogy mire jó az ivartalanítás.

2015. febr. 21. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
16%

Mert mindenhol ezt nyomatják manapság. Egyesek szerint attól lesz az ember felelős kutyatartó, pedig közel sem (persze itt most leginkább a nem kívánt szaporulatról beszélek, nem a betegségek kockázatáról). Az én szukám 8 évesen lett ivartalanítva, azért, mert volt már egy rosszindulatú daganata, így úgy gondoltuk, nem kockáztatunk. De minden tüzelésnél meg tudtam oldani az elzárását, soha nem volt alma, mert nem akartam.


A másik dolog meg az, hogy nagyon sokan azt gondolják, hogy az ivartalanítással majd minden probléma megszűnik, ami a nevelési hiányosságokból fakad. Ez sem igaz.

2015. febr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom mi volt a kérdés a tüzeléssel kapcsolatban de ha szuka kutyád van és nem tenyésztő vagy jobb ha ivartalanítod. Mivel az olyan kutyák akik nem ellenek csak tüzelnek és nem következik be megtermékenyítés gyakrabban kapnak méhgyulladást amibe bele is pusztulhat elég rövid időn belül. Ezért jobb ha ivartalanítod.
2015. febr. 22. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
0%
Valószinü sok a ráér túlexponált állatvéd, akik azt képzelik, hogy nekik ez a dolguk ezt szajkózni. Nem jut egyiknek se eszébe, hogy a kutya felvagdosása, meg az álltorvos zsebének megtömése helyett, van egy sokkal ésszerübb megoldás is. Ha van megfelelö kerítés, a büdös életbe nem tud kimenni a kutya meg hozzá bemenni sem, úgyhogy értelmesebb dolog azt egyszer normálisan megcsinálni, utána nem lesz gond. Ráadásul nem kidobott pénz, mert az ingatlan is értékesebb, ha normálisan el van kerítve.
2015. márc. 20. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!