Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szuka eb ivartalanítása? Mi...

Szuka eb ivartalanítása? Mi is az igazság?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasni hogy a tüzelés előtti ivartalanítás miatt a kutya nem fejlődik ki megfelelő méretére, magasabb és nyúlottabb alkatú lesz. Igaz ez? Járt már így valaki? Szeretném ivartalanítani a kutyust de kicsit megijedtem most.

2015. jún. 7. 13:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodtan ivartalanítsd az első tüzelés előtt is akár! Érdemes a fél éves kort megvárni egy közepes testűnél, a nagytestűnél meg az egy évest a növés miatt de alapvetően nem fogsz számottevő különbséget érezni. Az első tüzelést azért szokták megvárni, mert a korábban ivartalanított kutya kölykösebb, játékosabb marad, "nem nő fel" teljesen. Persze kivételek itt is akadnak. Viszont a tüzelés meg 3-4-5-6 hét szenvedés a gazdának, a kutyának se annyira jó móka. Szóval inkább előbb, mint utóbb vidd el.
2015. jún. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
30%

szerintem érdemesebb tüzelés előtt ivartalanitani. Énis úgy akartam, csak mire elkerültünk az orvoshoz már tüzelt a kutya így azt mondta az orvos hogy nem ivartalanitja ki még nincs véga a tüzelő időszaknak, mert ő nem akarta úgy kiivartalanitani a kutyit h tüzel mert nagyon véres lenne... de megis lett az eredménye. Hiába próbáltuk külön zárva tartani a két kutyánkat 6 kölyök lett az orvos finnyásságából... Szerencsére mind a 6 nak lett gazdija :)

Ajánlatos előtte nem lessz semmi baja a kutyinak ne félj!!!

2015. jún. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez max akkor igaz,ha nagyon fiatal korában történik.De akkor se egy gólyalábú nyeszlett kutyát képzelj el.Nálunk nem a nehány hetes korban történő ivartalanítás a divat,hanem általában a a várható első tüzelés előtt röviddel,így nem lesz észrevehető.
2015. jún. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Csak néhány centi pluszt jelent. Mivel ivartalan, kiállításra nem mehet, így nem számít, hogy 1 centivel magasabb, mint a standard, laikusnak pedig úgyse tűnik fel.
2015. jún. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Kutyám 4 hónaposan lett ivartalanítva. Semmi változást nem vettem észre, talán csak játékosabb, mint a kortársai.

A kinézetét illetőleg szerintem gyönyörű. :) Csak 1-2 centivel lesz magasabb, és ezzel megúszol sokheti szenvedést.

Engem am, anyum ilyesztgetett ezzel, de úgy voltam vele, hogy hótmindegy, nekem mindig szép. Anyukám pont tegnap mondta, hogy fölösleges volt aggódnia, mert gyönyörű kutya lett. :) Nem kell túlparázni. :)

2015. jún. 8. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Két szukám is ivartalanítás előtt lett ivartalanítva, a nagytestű boxer keverék 1 évesen, a kicsi tacsi keverék pedig 7 hónaposan. A boxer keverék már 8 éves, gyönyörű, egészséges, játékos, bár boxer öregen is az, szóval ez nem mérvadó. :) Másik két szukám később lett műtve, mert nem fiatalon kerültek hozzám. Én mindenképp tüzelés előtti ivartalanítást javasolom, semmi hátránya nincs belőle a kutyának!
2015. jún. 9. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval úgy kezdődik a bejegyzés, hogy két szukám is tüzelés előtt lett ivartalanítva. :) Bocsi, elírtam! :)
2015. jún. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

érdemes megvárni az 1 éves kort, mert elég sok rákos megbetegedésnek növeli a túl korai ivartalantás a kockázatát. lehet nem lesz semmi baja, de nagyobb eséllyel lehet, a számok nem hazudnak: [link]


[link]

2015. okt. 14. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!