Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mit tennétek ilyen helyzetb...

Ti mit tennétek ilyen helyzetben (nyaralás)?

Figyelt kérdés

Lefoglaltunk, kifizettünk egy szállást a párommal, plusz a kutyánknak. Még nem tanulta meg a behívást, és nem mehet kutya közelébe sem, csak pórázon.


Az első lehetőség, hogy hagyjuk elszállni a több hónapon keresztül öszegyűjtött pénzt, és nem megyünk.

A második, hogy magunkkal visszük, de folyton pórázon lesz, és valószínűleg a vízbe se fog bemenni.

A harmadik, hogy rábízzuk egy családtagra, aki fog neki kaját adni, de nem tudna vele érdemlegesen foglalkozni (napi lefárasztó séta, játékok..)


Valahogy egyik megoldás sem tetszik..:/


2015. jún. 9. 11:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
50%

Mennyi időre mentek el? Milyen kutyátok van? Hol laktok (társasház vagy kertes)? Mennyire okozna gondot, ha magatokkal vinnétek a kutyát - tudnátok tőle élvezni a nyaralást?

Mi, ha 5 napos nyaralásra megyünk, akkor rábízzuk valakire a kutyát.

2015. jún. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A nyaralás jó alkalom arra, hogy sokat tudjatok vele foglalkozni, ki lehet használni az időt erre is. Vízbe nagyon sok nyaralóhelyen egyébként se engedik a kutyát, a Balatonon is a kijelölt fürdőhelyeken, vagyis ahol te bemehetsz, ott a kutyának tilos.

Szerintem keressetek kutyapanziót ott, ahova nyaralni mentek, általában napközibe is fogadnak kutyákat. Így napközben biztonságban van, ha jó a hely akkor még foglalkoznak is vele, ti meg tudtok szabadon mozogni, aztán az estét-éjszakát meg együtt töltitek. Vagy szintén kutyapanzió, ott ahol laktok, a nyaralás teljes idejére.

2015. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Vesztek egy 5-10 méteres pórázt, és viszitek magatokkal. Azzal lehet úsztatni is, rendesen sétáltatni is, amikor meg nem kell, hogy kóricáljon, akkor rövid pórázra veszitek.

Mondjuk ezt a "nem mehet kutya közelébe sem, csak pórázon" dolgot nem értem. Min segít a póráz? Mert pl. agresszión nem, sőt, általában ront a helyzeten.

Mikor mentek? Nem tudtok addig egy kutyasulit meglátogatni, ahol legalább megnézik a kutyát és adnak tanácsokat?

2015. jún. 9. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
34%
Ja, és amúgy van egy negyedik lehetőség: kutyapanzió. Ott foglalkoznak vele rendesen, bár nyilván nem ingyen.
2015. jún. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez miért akadály?Nyilván nehezebb nyaralni vele,de beosztással így is működik.Csak kicsit nagyobb odafigyelést igényel.
2015. jún. 9. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

Én vinném magammal, főleg, hogy már le lett szervezve minden.


Ráteszel egy 5-10 méteres pórázt és kész.


Nyaralás alatt úgyis ki fog "dögleni", a sok új inger, a szagok, a látvány, a felfedezés...Hamar elfárad majd :D

2015. jún. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Második, harmadik vagy panzió - mi találtunk egy nagyon jó panziót, oda vittük, amíg volt kutyánk.
2015. jún. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Osztom azok véleményét akik szerint jó lenne a kutyának is veletek.


Odafigyelni muszáj, tehát ez még jobban rászorít arra, hogy többet foglalkozzatok a kutyával, ami egyenesen arányos az eredményességgel:)


Ha otthon hagyjátok olyan emberre aki csak eteti sok jót ne várjatok a viselkedésében ...sőt!


Tudom, hogy sok a dilemma, de ha fenti dolgokat tartjátok szem előtt akkor egy jó kis családi nyaralás kerekedhetik belőle:)

2015. jún. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Folyamatosan hordjuk kutyasuliba és pórázon már szépen megy..azért írtam, hogy nem vehetjük le róla a pórázt, mert brutál agresszív és kőkeményen nekimegy minden fajta-féle-nemű kutyának...eddig annyit értünk el, hogy szépen tudunk sétálni vele másik kutya-gazda mellett (a suliban több kutya mellett), de ha nem figyelünk egy pillanatra, vagy nincs rajta szájkosàr, egyből nekiugrik bármelyik közelében lévő kutyának.. oké, hogy leültetem, de az egész nyaralás arról szólna, hogy folyton nevelem, leültetem, és ahova megyünk, pont kutyás strand, tehát tele van kutyával. És nem tudom, hogy a mi kutyánknak mennyire lenne élvezetes, hogy állandóan ideges..nem gondoltam, hogy ilyen sokáig fog tartani a tanítása, és hogy ennyire berögzülnek a rossz szokások, mert sajnos idegenekkel is szeret arcoskodni..emiatt két panzióból egyik sem vállalja el..

Sajnos a vízbe sem jön be, mert fél tőle, szóval neki az egész nyaralás arról szólna, hogy sok-sok inger, kutyák, meleg, idegeskedés, gazdi folytonzaklat, nagy félelmetes víz...és ez egy héten keresztül..ezért nem tudom, hogy melyiket válasszam, melyik rosszabb :/

2015. jún. 10. 14:02
 10/11 anonim ***** válasza:

Helyileg hol kéne panzió?

Milyen suliba jártok? Bármiféle kapcsolatrendezés történt, vagy nettó fegyelemből akarjátok kezelni az agresszióját úgy, hogy amúgy a tekintélyetek is még csak alakulóban van?

2015. jún. 10. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!