Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felsorolnátok pár kutyafajt...

Felsorolnátok pár kutyafajt ami nem nő túl nagyra, és aránylag olcsó?

Figyelt kérdés
Szeptembertől elköltözök, és hogy anya ne maradjon egyedül gondoltam meglepem egy kutyával. Nem vagyok jártas abban, hogy milyen kutyafajták vannak. Főként olyan lenne ideális aminek rövid a szőre, és nem nő túl nagyra. Valamint aránylag olcsó, 25ezer a legfelső határ.Előre is köszi <3

2015. jún. 11. 01:30
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Kistestű kutyafajták:

[link]


A menhelyeken ingyen is találnál kis keveréket.


Mi pl találtunk egy jack russel terrier és csivava keveréket. Gondolom megszökött otthonról. Ez a kutya csak 30-35 cm magas. Olyan pici, hogy a buszon beteszem egy kistáskába és nem kell neki jegyet venni. Meg ha a hónom alá csapom, bemehetek vele bárhová. Viszont így mivel kicsi neki a feje, - nem akarom bántani szegényt - elég buta is :D


Van egy nagyobb, közepes testű kutyám, egy puli és havanese keverék, az perfekt okos, nagyon jól tanítható, sokkal értelmesebb kutya. Nem hullik a szőre.


Nem akarlak lebeszélni semmiről... de anyukádat szerinted jó ha megleped? Nem kéne megkérdezni előbb tőle? Mi lesz ha nem is kell neki a kutya? Vagy ha nem tetszik neki az a hülye kutya amit veszel és idegesíti. Vagy tudod hogy ő minden kutyát szeret?

2015. jún. 11. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
92%

Alapszabály: élő állatot nem adunk meglepetésként!


Az élő állat hatalmas felelősség, munka van vele és egy kutya eltartása is sokba kerül. Egyáltalán nem biztos, hogy ezt anyukád szeretné. Beszéld meg vele, mielőtt egy rakás gondot varrsz a nyakába!

Aztán együtt bementek egy menhelyre, és elhoztok egy olyan kutyát, ami passzol anyukádhoz, amennyiben mégiscsak szeretne egy kutyát. 25 ezerért máshonnan nem fogtok olyan állatot elhozni, amiben szinte biztos, hogy hosszú távon örömét lelheti.

2015. jún. 11. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt van vagy 60 olyan 0-1 éves kistestű kutya, ami közül biztosan találsz megfelelőt:

[link]


25 ezerbe még az utiköltség is belefér. (Az egyéb kutyás felszerelések már nem biztos.) Mindenképp anyukád válasszon és vegye figyelembe, hogy hozzá illő személyiségű kutyát válasszon! A kistestűk nagyon energisusak tudnak lenni, rengeteget kell őket mozgatni.

2015. jún. 11. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
83%
25 ezer forint alatt menhelyi kevereket lehet orokbe fogadni, egy fajtatiszta kutya 100 ezertol kezdodik. Nem lepunk meg senkit elo allattal! Egy kutya 10-15 evre tars, napi 2-3 ora torodes, havi 10-20 ezer forint koltseg, ne vedd felvallrol. Anyukad mit tud a kutyatartasrol? Ez nem ugy megy, hogy ad neki enni oszt elvan a kutya, elotte mindenkeppen at kene nyalazni nehany szakkonyvet. Egyaltalan akar kutyat? Mert en ugy gondolom, hogy felnott ember, ha nagyon akarna, mar lenne neki.
2015. jún. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
76%

ahogy előttem is írták, élő állatot nem adunk ajándékba. 15 évnyi felelősség, neki is akarnia kell, és legfőképp neki kell kiválasztania.

menhelyen rengeteg kedves, hálás, kis termetű keverék kutyus van.

ha fajtatiszta kutyát szeretnél, annak minimum 100 ezer az ára. ez alatt csak szaporítót találsz, amivel az állatkínzást támogatod, és szinte biztos, hogy nem olyan kutyát kapsz, amilyet akarsz. (keress rá a szaporító-tenyésztő különbségeire)

2015. jún. 11. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
61%

25 ezer forint alatt fajtatisztának mondott valamilyen szaporított kutya van,aki nagy eséllyel vagy valamilyen betegség hordozója és ahogy nő,úgy nyomorítja meg az életét,vagy meg sem éri a 2-3 éves kort sem.

Egy fajtatiszta,egészséges kölyök ára 100 000 zabravalónál ritkán kevesebb.

Vagy van menhely,fajtamentés,itt is helyes bongyorkás kutyákba lehet futni.


Ami anyukádat illeti:

Szép,hogy gondolsz rá,de az uhribugri kutya mellé óriási felelősséget is adsz neki.

Mindenképp konzultálj vele,hogy szeretné-e ezt.

2015. jún. 11. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
11%

Aha menhelyit mi meg keveréket ugyan már,Azért a 100000 forint kissé túlzás,én a Német juhászomat törzskönyvesen okleveles tenyésztőtől 35000 ft -ért vetem.Pulit már 10000ért lehet venni. Tacskót lehet 15000-35000körül,és az sem utolsó hogy kölyök kutyát könnyebb megszoktatni.Én nem hoznék menhelyről kutyát jó ég tudja min ment előtte keresztül.Egyszer volt menhelyi kutyusom három éves lehetett kb.katasztrófa volt!Úgy kaptuk hogy nyugodt természetű keverék,jól kijön a háziállatokkal a cicákat kimondottan szereti,na nálam két hét beszoktatás után eltelt három nap leforgása állat kinyírta mindkét macskámat és négy tojó tyúkot,míg dolgoztunk!Utána vissza vittem tudom hogy nem minden menhely ilyen, de én megtanultam soha többet!A kérdező ismeri az anyukáját és tudja hogy örülne-e egy kutyusnak.ezeket találtam szerintem néz körül a netten mielőtt döntesz.lehet kapni kis kutyát elérhető áron,és mégsem egy kiszámíthatatlan keverékért adtál ki pénzt!


[link]


[link]


vagy : [link]

2015. jún. 11. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
65%

Menhelyről tudsz örökbe fogadni ennyiért (illetve kevesebbért). 25 ezerért fajtatiszta kutya nincsen, de nem baj, mert arra, hogy anyudnak társa legyen, pont jó egy kedves keverék is.

Viszont úgy lepd meg vele, hogy együtt menjetek el kiválasztani a leendő kutyáját, hadd ismerkedjen meg vele, és döntse el ő, hogy melyik a neki szimpatikus, hozzá illő.

2015. jún. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
82%
Aztan ha a hetes altal linkelt cuki kis maltai selyemkutyak megnonek 30 kilosra, vagy fel evesen el kell altatni valami orokletes betegseg miatt, akkor nezhet nagyokat a kedves anyuka.
2015. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%
egyik volt osztálytársam megvett egy ilyen szaporítós, jófogásos kiskutyát. havanese-nek vették (asszem, de talán bolognese) aztán ahogy nőtt, kiderült, hogy egy közép schnauzer keverék :) :)
2015. jún. 11. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!