Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felsorolnátok pár kutyafajt...

Felsorolnátok pár kutyafajt ami nem nő túl nagyra, és aránylag olcsó?

Figyelt kérdés
Szeptembertől elköltözök, és hogy anya ne maradjon egyedül gondoltam meglepem egy kutyával. Nem vagyok jártas abban, hogy milyen kutyafajták vannak. Főként olyan lenne ideális aminek rövid a szőre, és nem nő túl nagyra. Valamint aránylag olcsó, 25ezer a legfelső határ.Előre is köszi <3

2015. jún. 11. 01:30
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
8%
Mért kell a kérdezőt, így le szólni,meg rá erőszakolni a menhelyi kutyákat?Én voltam a hetes amúgy szerinted a menhelyen milyen kutyák vannak? A legtöbb problémás.Mért jobb ha a menhelynek adom a pénzem vagy másnak!Nem kioktatást kért a kérdező hanem segítséget. A keverékektől sose lehet tudni mit várjon az ember!Az előző német juhászom 5000ft vetem Veszprémben egy általatok szaporítónak nevezet családtól 15 évesen halt meg úgy hogy előtte nem volt beteg a testvéreit a rendőrség vette meg.A mostani kutyusomat Nemesvámosról hoztam 6 éves és az oltásokon kívül nem látott állatorvost egészséges!!!!Amiket belinkeltem példa akart leni körül kell nézni lehet találni olcsóbb kutyát is!!Amúgy meg a menhelyekről megvan a véleményen a tesóm az alföldön lakik 5 gyereke van a lánya az engedélye nélkül haza hozott egy kóbor kutyát.Tesóm segítséget kért az orosházi állat védőktől,És nem kivágta az utcára,hisz nem az övé volt.Mondta hogy muszáj megkötnie a dió fához mert nincs kerítése segítsenek az elhelyezésben.Enni kapott a kutya meg vizet is erre csak hogy még többen megsajnálják szegényt kiírták hogy étlen szomjan volt megkötve a kerítéshez a napon.Csodás mentalitás a tesómat lehordta minden felelőtlennek meg úgy beszélt a nő vele mint egy ronggyal .Talán változtatni kéne a stíluson!Mert ettől hányni lehet!!(kérdező bocs az off ért)
2015. jún. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
75%

"Nem kioktatást kért a kérdező hanem segítséget. "


Nem kioktatást kapott, hanem segítséget. Felvilágosítást. Miért van az, hogy ha valaki nem megerősítést kap a hülyeségére, hanem megpróbálják a jó irányba terelni, akkor azt rögtön kioktatásnak veszi? Aki nem bírja elviselni a sajátjától eltérő véleményt, az ne kérjen tanácsot nyílvános fórumon!

2015. jún. 12. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%

Igaz is, mert egy szaporított kutya sokkal megbízhatóbb. Ahogy nézem nem igazán láttad még, hogy ezek az édibédi kis kölykök, milyen körülmények között nőnek fel. Hörcsögketrecben, tescos konzerven nevelkedve, úgy, hogy a büdös életbe nem ért hozzájuk emberi kéz max csak akkor, mikor lefotózták őket, hogy feltolják róluk olx-re a cukika képeket.

Nézd már meg a hirdetéseket! Máltai selyem kiskutyák:

Szép a szőrük, meg a szüleik nyugodtak! Éljen! Jó, hát oltás, féreghajtás, meg chip az nincs, meg igazából azt se tudni mivel etetik őket. Nem is fajtatiszta, de jóvanazúgy.

Csivava fiú kutyák, a kedves szaporító mondjuk nincs tisztában vele, hogy kannak hívjuk a fiúkutyákat, de ez nyilván nem festhet képet a hatttttalmas tapasztalatáról.


A szülőkről sehol egy kép, nincs tk(minek?) és, bár egy ilyen pici kutyáról nehéz következtetni: Nagyon rosszul néznek ki.


Jó fej vagy, hogy a staffet is belinkelted. Mondjuk ő közepesre nő, meg nem az a kutya, akit mindenkinek osztogatni kéne.

Egy előnytelen kép a kölyökről, meg 3 kép a szülőkről. Hát, ők sem fajtájuknak legszebb képviselői.

Az 5hetes kölyök minden, csak nem önálló. 6 hetes koráig szopik. Hoppá. Legalább oltva, meg féregtelenítve van, elvileg. Csak chip kell...

És az istenért! Csere? Csere? Komolyan, a szakavatott tenyésztő, aki alaposan odafigyel a kutyáira szerinted úgy akarja megtéríteni a pénzét(amit nyilván rászánt a kiállításokra, szűrésekre, a szülők ellátására), hogy elcseréli a kölyköket valami számára értelmes dologra?


Szerinted, ha valaki ennyire egyszerű, akkor milyenek lesznek a kölykök, amiket szaporít? Ideggyenge, szocializálatlan, beteges kutyák.

A mostani kutyámat 20 000-ért vettem, még csak nem is attól a szapi típustól, akit te linkeltél, hanem a buta, márpedig szülnie kell a kutyának fajtától.

A kiskutyák koszban, mocsokban(pedig szerették őket, csak fogalmuk sem volt, hogy mit hogy kell), a szülők hatalmas szemű felnőtt tápját ették, amit már köptek be a legyek. A víz mocskos, napok óta nem cserélt. Az udvaron alig volt árnyékos hely, harminc fokban is kint voltak a kiskutyák egész nap.

Mi hozunk tejport és jó minőségű kölyöktápot saját költségre.

Hazahoztuk a kiskutyát, allergia, 2-3százezer ment a kezelésekre, nem javul, még több pénz, folyamatos felügyelet, majdnem elpusztult, nem kellett sok. Azóta folyamatosan ellenőrizzük, fokozatosan odafigyelünk rá. Speckó, antiallergén tápot kap, nem olcsó.

Ne kérdezd, hogy miért nem takarodtunk onnan már mikor megláttuk a helyet.


A menhelyeseknek meg a töke ki van ezzel az egésszel. Ez nem a munkájuk. Bunkók? Azok. Látom én is. Nagyon bunkók, de gondolj csak bele: Ott van szerencsétlen a teletömött menhelyen, sokszor több a kutya, mint a hely. Otthon neki is van vagy 3 ideiglenese, mellette nyilván a sajátja. Egy forintot nem kap érte, csak nagyon sokat költ.

Bunkók. Elismerem, de attól még, hogy azok ott kell hagyni megrohadni a kutyákat a kennelben?

Azokat a kutyákat, akik amúgy jó esetben kapnak törődést, szocializálják őket, ha valami komoly gond van rehabilitálják, hosszú, kemény munka, de egy normális menhelyen eligazítást kap az ember és ha nincs számára megfelelő kutya meglehet nézni a következő helyet.

2015. jún. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 A kérdező kommentje:
Lezárhatnánk ezt az egészet?? Attól még, hogy nem értek a kutyákhoz tudom, hogy van utánuk plusz költség + kiegészítők stb.de nem egy olyan kutyát akartam ami naponta megeszik 15kiló húst vagy a tartása meghaladja a havi 40ezret. ha megdöglik pár év után akkor veszünk újat, semmi sem tart örökké. És jó lenne ha lezárnánk ezt az egészet, vettem kutyát, anyám örült neki. Kész VÉGE.
2015. jún. 16. 17:19
 25/30 anonim ***** válasza:

ha megdöglik pár év után akkor veszünk újat, semmi sem tart örökké.


Ez aztán a felelős hozzáállás, gratulálok. Mintha csak egy telefonról beszélnél. Szomorú, hogy ilyen emberek állatot tarthatnak.

2015. jún. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:

remélem te sem tartasz örökké, de ne aggódj, könnyű lesz pótolni téged is.

és az ilyen emberek köztünk járnak..

2015. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 A kérdező kommentje:
# 26 ....igen tudod én sem tartok örökké mivel nem vagyok halhatatlan. Te szerencsétlen...
2015. jún. 19. 23:57
 28/30 A kérdező kommentje:
#25 egyszerűen csak reálisan látom a dolgokat,az állatok egy idő után meghalnak, pótolhatóak. Mi is meghalunk, mi is pótolhatóak vagyunk....
2015. jún. 19. 23:59
 29/30 anonim ***** válasza:
De nem mindegy, hogy 2 évig él egy kutya vagy 15 évig. Azt állítottad, hogy anyukád szereti a kutyákat, nyilván te is szereted őt, akkor meg miért akarnád annak kitenni, hogy gyakran kelljen cserélnie a kutyáit? Ez nem egy zokni, a kutyához az ember érzelmileg kötődik és általában igencsak megviseli a gazdit a kutya elvesztése. Ez a reális szemlélet, nem az, ahogyan te homokba dugod a fejedet. Nagyon furcsállom, hogy felnőtt embernek ezt magyarázni kell, mert hát ennek átlátásához semmi egyéb nem kell, pusztán egy icipici empátia.
2015. jún. 20. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Befejezhetnénk ezt? pls.
2015. jún. 21. 17:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!