Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak össze két...

Hogyan szoktassak össze két kan kutyát?

Figyelt kérdés
Van egy 4 éves pumi kan kutyánk és szeretnénk egy 9-10 hetes kölyök kan kutyát.Az lenne a kérdésem,hogy hogyan szoktassam össze a két kan kutyát,hogy egyiknek se legyen semmi baja?

2015. jún. 11. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Ha jól nevelt és szocializált a kutyád, akkor bemutatod neki, és ennyi.

Mi kertes házban lakunk. Bementünk, letettem a fűre a kölyköt, a nagy lelkesen megszaglászta, aztán otthagytak minket.

2015. jún. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! További válaszokat is várok! :)
2015. jún. 11. 15:55
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is 2 kan kutyám van, egy 4 éves és egy 1 éves. A kölyköt amikor elhoztuk, odament a yorkihoz és megszaglászta, játszani akart vele, a yorkinak nem tetszett, de rászóltunk és nem csinált semmit, tűrte.Ma már békésen el vannak egymás mellett, de a yorki a főnök. Eleinte felügyelet nélkül nem szabad otthagyni őket. A két kutya személyisége is döntő a dologban, mert ha az idősebb kutya nyugodt természetű, akkor könnyebb az összeszoktatás. Ja, és arra is vigyázni kell, hogy mindig először az idősebb kutyát simogasd meg, aztán a kölyköt, így kevésbé lesz féltékeny a pumi :)
2015. jún. 12. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát, ha eddig nem találkozott más kutyával, akkor szájkosárban legyen az idős mindenféleképpen. Ha találkozott már más kutyával séta közben és ott normálisan reagált, akkor nem hiszem, hogy nagy baj lesz..de legyetek ott, és nyakörv legyen mindkettőn, hogy bármi van, fel tudjátok kapni nyakörvnél fogva..
2015. jún. 12. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nagyon barátságos a pumi kutyánk.Találkozott már más kutyákkal de talán csak egyszer vagy kétszer.Egy szuka kutyát hoztunk egyszer ide (nővérem kutyáját) és őt azonnal elfogadta.(tudom a szukákhoz máshogy viszonyul) . Én hallottam már olyat, hogy kölyök kutyát elvileg nem bánt a felnőtt vagy idősebb kutya.<- nem tudom,hogy ebből mi igaz.Köszönöm az eddigi hasznos válaszokat.További válaszokat is várok :)
2015. jún. 12. 14:40
 6/6 anonim ***** válasza:
4. válaszoló vagyok. Azért az első találkozásnál tényleg figyeljetek oda. Igaz, hogy más fajta de a mi kutyánk nem szereti a kölyök kutyákat se..mondjuk a miénk extra problémás de jobb vigyázni.
2015. jún. 15. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!